Nowe apartamenty w Gdańsku – szansa na wysokie zyski?

Nowe apartamenty w Gdańsku – szansa na wysokie zyski?

W dobie niskooprocentowanych lokat coraz więcej inwestorów skłania się w kierunku inwestowania w nieruchomości. Dobrym przykładem jest tutaj Gdańsk, gdzie na wynajmie mieszkań można zarobić spore sumy. Kto może liczyć na najwyższy zysk?

 

Gdańsk to malowniczo położone miasto o wielowiekowej historii. To centrum biznesowe, edukacyjne, ważny węzeł komunikacyjny, ale również popularny kierunek turystyczny wybierany zarówno przez Polaków, jak również przez mieszkańców innych krajów.

 

Wysokie zapotrzebowanie na mieszkania

Zapotrzebowanie na nieruchomości na wynajem jest obecnie w Gdańsku bardzo duże. Poszukują ich zarówno studenci czy osoby poszukujące pracy w tym mieście, jak również turyści czy osoby przyjeżdżające do Gdańska w celach służbowych.W związku z tym inwestycja w nowe mieszkania, w tym także w nowe apartamenty w Gdańsku jest obecnie uznawana za bardzo opłacalną.

 

Jak inwestować, aby zarobić jak najwięcej?

Osoby chcące zdecydować się na inwestycję w lokale mieszkalne w Gdańsku mogą zarobić zarówno na wynajmie nieruchomości krótkoterminowo (turystycznie) i długoterminowo, ale również zyskać można na wzroście wartości nieruchomości. Najważniejsze to znalezienie odpowiedniego lokalu, na którym będzie można zarobić jak najwięcej. W tym celu trzeba określić także preferowany cel inwestycji i ryzyko, a także koszty, które zamierzamy ponieść.

 

Nowe apartamenty w Gdańsku – szansa na wysokie zyski?

 

Czytaj również: Czy kupując mieszkanie warto zainwestować w dodatkowy garaż na wynajem?

 

Mniejsze, ale stabilniejsze zarobki dotyczą wynajmu długoterminowego – wtedy najczęściej wybierane są lokale położone poza ścisłym centrum. Z kolei więcej zarobić można na wynajmie turystycznym – wtedy trzeba jednak ponieść wyższy koszt zakupu nieruchomości, na przykład apartamentów w dobrej lokalizacji. W przypadku wynajmu turystycznego trzeba doliczyć także koszty związane z obsługą gości.

 

Ile kosztują nowe apartamenty w Gdańsku?

Osoby zainteresowane zakupem nowych apartamentów w Gdańsku muszą liczyć się z dość wysokimi wydatkami. Średnio, cena za jeden metr kwadratowy mieszkania w tym mieście wynosi 6 500 - 6 600 złotych, ale w przypadku lokali położonych w centrum miasta koszty te mogą dochodzić nawet do 10 000 złotych za metr kwadratowy.

 

Czytaj również: Czy mieszkanie w bloku to dobra inwestycja?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17884 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >