Nowe jednostki kanałowe VRF

Nowe jednostki kanałowe VRF

Wygodę użytkownikom daje możliwość regulacji temperatury powietrza i wyboru nastawy ciśnienia statycznego – do 270 Pa. Układy VRF i PACi wyposażone w jednostki E2 mogą być łatwo zintegrowane z systemem zarządzania budynkiem, a także sterowane zdalnie z dowolnego miejsca za pomocą komputera PC lub urządzenia mobilnego. Co więcej, nowe jednostki są lżejsze i wyjątkowo ciche. Ich wagę obniżono o 15 proc., zaś poziom szumu generowany przez pracę urządzeń wynosi jedynie od 41 dB(A) do 45 dB(A). Czytaj dalej

 

Panasonic uzupełnił ofertę wysokowydajnych systemów VRF i PACi o nowe jednostki kanałowe typu E2. Wyróżniają się one możliwością wytworzenia wysokiego ciśnienia statycznego oraz pracy z funkcją dopływu 100-procentowego świeżego powietrza z zewnątrz, zapewniając wyjątkowo szeroki zakres regulacji temperatur wewnątrz pomieszczeń i oszczędność energii.
Nowe jednostki typu E2 zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających obiektach biurowych, handlowych czy hotelach. Wykorzystując tryb świeżego powietrza, mogą one pracować w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych, od -5 do 43 stopni Celsjusza. W efekcie pozwalają osiągnąć w pomieszczeniach temperatury od 15 do 45 stopni Celsjusza, dając większą elastyczność niż konkurencyjne jednostki tej klasy. Jednocześnie, dzięki wyposażeniu w wentylator napędzany silnikiem prądu stałego, zapewniają oszczędność energii.
Urządzenia typu E2, za sprawą wyższego ciśnienia statycznego, pozwalają na większą elastyczność w projektowaniu długich układów przewodów wentylacyjnych. Oprócz tego są wyposażone w narzędzia autodiagnostyki oraz w wentylator oferujący tryb automatyczny, który wykrywa spadki ciśnienia wzdłuż rur i na tej podstawie dostosowuje prędkość pracy. Dzięki tym funkcjom urządzenia zapewniają oszczędność czasu instalatora podczas konfiguracji i nie wymagają ręcznej regulacji.

 

Czytaj również: Remontujesz i urządzasz? Bezpłatne porady ekspertów dla Ciebie i twojego domu

 

- Główne zalety nowych jednostek VRF E2 to obniżone zużycie energii, możliwość prostej i elastycznej instalacji, jak również wysoka wydajność. Dzięki temu oraz za sprawą niespotykanego zakresu temperatur pracy, urządzenia te sprawdzą się w najbardziej zaawansowanych instalacjach, jak biura, centra handlowe i wszelkiego rodzaju budynki o zróżnicowanych wymaganiach temperaturowych oraz zapewnią użytkownikom pomieszczeń komfort cieplny - mówi Tomasz Lenarczyk, Sales and Product Manager w firmie Panasonic.

 

 

Czytaj również: Złote i Srebrne Szpalty dla magazynu „Dekoratorium”


O systemach klimatyzacyjnych Panasonic


Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.aircon.panasonic.pl


 

2015-07-21
Źródło: unitedpr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16833 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 133

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >