Nowe osiedle mieszkaniowe Studio Morena powstaje w Gdańsku

Nowe osiedle mieszkaniowe Studio Morena powstaje w Gdańsku

Korporacja Budowlana Dom Sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Polnord, została generalnym wykonawcą osiedla „Studio Morena”, które powstanie przy ulicy Rakoczego w Gdańsku. Budowa o wartości 74,4 mln zł netto rozpocznie się we wrześniu br. z planowanym terminem zakończenia realizacji na IV kwartał 2019 r. Czytaj dalej

 

  • Inwestycja mieszkaniowa o wysokim standardzie wykończenia

  • Wartość kontraktu 74,4 mln PLN netto

  • Czas realizacji: 24 miesiące

 

- Działając w charakterze generalnego wykonawcy realizujemy wielorodzinne projekty mieszkaniowe o zróżnicowanym standardzie. Do dziś na terenie Trójmiasta, Olsztyna, Warszawy, Ząbek, Brwinowa, Żyrardowa i Łodzi wybudowaliśmy ponad 1700 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej blisko 86 tys. mkw. Inwestycja Studio Morena to dla nas kolejny kontrakt, dzięki któremu zbliżymy się do założonych celów w przyjętej na lata 2017-2022 strategii rozwoju GK KB DOM , w tym osiągnięcia przychodów na poziomie ponad 200 mln zł rocznie – mówi dr inż. Jerzy Kamiński, Prezes Zarządu KB DOM S.A.  


osiedle mieszkaniowe Studio Morena w Gdańsku

Czytaj również: Inwestycje w nadmorskie apartamenty coraz bardziej popolarne

 

- Wyłanianie generalnych wykonawców inwestycji Polnord jest następstwem wprowadzenia procedury przetargowej zgodnie z założeniami przyjętymi w strategii spółki Polnord. Efektem tego jest wzrost poziomu rentowności przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości inwestycji, której gwarantem, w przypadku realizacji osiedla Studio Morena, jest KB Dom – mówi Dariusz Krawczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej KB DOM S.A. oraz Prezes Zarządu Polnord S.A.

 

Nowoczesność i klasyka

Kompleks mieszkalny „Studio Morena” łączy nowoczesne rozwiązania architektoniczno-budowlane z klasyczną bryłą obiektu i oferuje szeroki wachlarz lokali o zróżnicowanych powierzchniach, od 31 do 107 m kw. W ramach inwestycji powstanie obiekt o 12 i 15 kondygnacjach. Kompleks pomieści 382 mieszkania, a każde z nich posiadać będzie balkon, loggię lub przestronny ogródek. Lokale powiązane zostaną z komfortowymi miejscami parkingowymi w dwupoziomowym podziemnym garażu i komórkami lokatorskimi. Projekt inwestycji przygotowała Pracownia Architektoniczna 3A Studio S.C.

 

Blisko Śródmieścia

Realizowana przez KB DOM inwestycja mieszkaniowa powstanie w bardzo atrakcyjnej lokalizacji w sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz 10 minut od Śródmieścia Gdańska. Osiedle, ze względu na dogodne położenie, bliskość ciągów komunikacyjnych, szkół oraz innych obiektów użyteczności publicznej, w tym także rozbudowanego zaplecza handlowo – usługowego stanowi atrakcyjną ofertę dla wszystkich, którzy cenią sobie codzienny komfort.

 

Wiarygodność

Inwestycję na zlecenie Polnord Apartamenty Sp. z o.o. wykona KB DOM Sp. z o.o., należąca do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych - KB DOM S.A. i prowadząca działalność budowlaną od 16 lat. Jej dotychczas wybudowane osiedla mieszkaniowe stworzyły krajobraz wielu polskich miast. Do bieżących realizacji należą cieszące się dużą popularnością kompleksy mieszkalne w warszawskim Wilanowie, Rumii, Olsztynie czy obecnie realizowany Fotoplastykon w Gdańsku. KB DOM Sp. z o. o  jest również producentem oraz liderem technologii prefabrykatów betonowych. Spółka wybrana została do budowy 329 mieszkań w Pruszkowie, w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.


Źródło: FedorConsulting / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18317 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >