Nowoczesne piece wolnostojące, akumulujące ciepło

Nowoczesne piece wolnostojące, akumulujące ciepło

Zaawansowane technologicznie i niezwykle silne, a przy tym zgrabne i eleganckie. Nowe piece wolnostojące polskiego producenta Kratki.pl zachwycają nietypowym kształtem. Czytaj dalej

 

Falcon i Falcon View mają charakterystyczny owalny design i duże, przykuwające uwagę komory spalania. Choć zgrabne, półokrągłe kształty sugerują lekkość, nowe piece są niezwykle stabilne. Natomiast materiał, z którego je wykonano – wysokogatunkowa stal – wyjątkowo trwały. Modele różnią się od siebie wizją ognia, którą oferują. Falcon ma przestronną szybę frontową, która w połączeniu z pojemną komorą spalania uatrakcyjnia obserwację płomieni. Falcon View pozwala na przyglądanie się palenisku z wielu punktów przestrzeni – to zaleta dodatkowych bocznych okien.


Nowe piece wolnostojące polskiego producenta Kratki.pl zachwycają nietypowym kształtem.

Szczelne, więc oszczędne

Korpus urządzenia nie pozwala na wymianę gazów z otoczeniem. Ponadto, solidna pionowa klamka w obu modelach jest nie tylko ozdobą. To wygodny sposób na całkowicie szczelne zamknięcie drzwiczek. Dzięki tym rozwiązaniom Falcon i Falcon View są polecane do domów energooszczędnych i wykorzystujących rekuperację.


Producent zadbał nie tylko o ekonomię, ale też o ekologię urządzeń. System dwóch deflektorów wydłuża drogę spalin, co podnosi efektywność spalania i redukuje do minimum emisję spalin do atmosfery. O środowisko dba także zastosowany system czystej szyby, czyli dostarczanie powietrza bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych po bokach kominka. Pozwala to dostarczyć tlen do górnej części komory spalania i dopalania tam gazów powstałych w procesie spalania.

 

Czytaj również: Jak dobrze kupić urządzenie grzewcze?


piece FALCON i FALCON VIEW zostały wyposażone w innowacyjny materiał akumulujący ciepło Acumotte

Efektywność i bezpieczeństwo

FALCON i FALCON VIEW zostały wyposażone w innowacyjny materiał akumulujący ciepło Acumotte. Podwyższa on temperaturę w palenisku i pozwala na dłuższą emisję ciepła do pomieszczenia przy użyciu tej samej ilości paliwa. W piecach zastosowano specjalnie profilowaną płytę dolną, która obniża palenisko - dzięki temu komora spalania jest głębsza i mieści w sobie większą ilość drewna.

 

Czytaj również: Jak właściwie wybrać kocioł grzewczy?

 

Obsługa procesu odbywa się za pomocą jednego regulatora, co wyklucza błędy w użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.


Źródło: Sfera Group / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15841 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 144

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >