Obrazy drukowane na płótnie - alternatywa dla tradycyjnych

Obrazy drukowane na płótnie - alternatywa dla tradycyjnych

Drukowane na płótnie obrazy łączą tradycyjne materiały malarskie z fotograficzną jakością. Coraz częściej zastępują tradycyjne prace wykonywane przez malarzy, gdyż wprowadzają do wnętrz designerski polot i podmuch nowoczesności. Poza tym fotoobrazy w porównaniu do tradycyjnych obrazów - są tańsze i łatwiejsze w realizacji. Czytaj dalej

 

Drukowane obrazy są nowym, świeżym i jeszcze bardziej widowiskowym wcieleniem dobrze nam znanych dekoracji, które od tysięcy lat zdobią nasze ściany. W jaki sposób one powstają?

 

Druk dowolnego zdjęcia lub grafiki

Z obszernego banku zdjęć wybieramy grafikę lub zdjęcie, które uszeregowane są według tematyki. Druk odbywa się bez marginesu (spadów) na zawinięcie płótna na boki obrazu, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że stracimy ważne elementy, które znajdują się blisko krawędzi zdjęcia. Zadrukowanie każdego boku oprawionej pracy pozwoli wyeksponować fotoobraz - bez konieczności oprawiania go w dodatkową ramę

 

Na płótnie

Następnie wybrane grafiki lub zdjęcia drukowane są, w fotorealistycznej jakości, na płótnie:

- bawełnianym, które posiada charakterystyczny splot - nadaje obrazowi malarski klimat

- syntetycznym (poliestrowym), które posiada drobniejszą strukturę, jest cieńsze i bardziej białe.

Obydwa typy płótna są wysokogatunkowym materiałem.

 

Na malarskie krosna

Odpowiednio przygotowane i zadrukowane płótno naciągamy na blejtramy, czyli prawdziwe malarskie krosna. Są to solidne ramy z profilowanych i oszlifowanych listew, które wykonano z drewna sosnowego. Zwykle mają kształt prostokąta o różnych rozmiarach.

 

Od razu na ścianę

Następnie do blejtram montowane są zawieszki, dzięki czemu od razu po odebraniu przesyłki - możemy taki obraz zawiesić na ścianie. Nie potrzebujemy do tego dodatkowych ram ani akcesoriów. Fotoobrazy nadają się również do oprawienia w dekoracyjne i efektowne ramy (szczególnie w przypadku produkcji retro).

 

Zalety fotoobrazów

W porównaniu do obrazów namalowanych przez artystów, obrazy drukowane na płótnie:

- są odporne na zabrudzenia, kurz czy działanie słońca

- wyróżniają się niewielką wagą, są łatwe w transporcie i montażu na ścianie

- kosztują znacznie mniej

- są łatwiejsze w realizacji - możemy mieć je w domu bardzo szybko.

 

Eteryczna piękność

Od wieków artyści przedstawiali piękno kobiecego ciała w najróżniejszych formach. Pojawia się ona na obrazach, rzeźbach czy plakatach. Pomysłem na zachwycającą dekorację jest fotoobraz, który przedstawia zmysłowy akt - bez ukazywania nagości w bezpośredni sposób. Dzięki temu oddziałuje na wyobraźnię i sprawia, że przedstawiona kobieta staje się artystką, a nie jedynie tematem pracy. Na zdjęciu tym światło pada w ciekawy sposób, a każda linia tworzy grę prostych kolorów. Dzięki czarno-białej kolorystyce, można go bez obaw umieścić w dowolnym pomieszczeniu.

 

Czytaj również: Jak rozmieszczać i zestawiać ze sobą różne ramki i obrazy na ścianie?


Obrazy drukowane na płótnie

 

Twarz kobiety

Jednak miłośnicy kobiecego wdzięku mogą postawić także na namalowaną twarz kobiety. Jest ona ukazana w uwodzicielski i skromny sposób. Jedynym wyraźnym akcentem są pomalowane, czerwone usta. Dzięki nim obraz ten ożywi modernistyczny salon, który w całości urządzony jest w jasnych barwach.


Obrazy drukowane na płótnie

 

Kwiaty

Jeśli postawimy na motyw florystyczny - otrzymamy dekorację, która pełna jest czarodziejskiego uroku. Różowe kwiaty, które nakładają się na siebie, są jeszcze bardziej delikatne i zwiewne niż w rzeczywistości. Ich piękno, dzięki anielskiej świeżości, zostało zachowane na dłużej. Ten fotoobraz odnajdzie się w skandynawskim wystroju, szczególnie w towarzystwie białego wazonu, który zawsze wypełniony jest świeżymi kwiatami.


Obrazy drukowane na płótnie

 

Spojrzenie sowy

Sowy najbardziej aktywne są w nocy - przez co trudno jest dostrzec wzrok tego ptaka, w ciągu dnia. Jest to możliwe dzięki obrazowi, który również dostępny jest na demural.pl. Widzimy na nim głowę sowy, jednak elementem, który skupia uwagę są oczy w pomarańczowo-żółtym odcieniu. Będą one kontrastować w pokoju, który urządzony jest na szaro.


Czytaj również: Las w słoiku - naturalna dekoracja wnętrza


Obrazy drukowane na płótnie

Źródło: PRdemural / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17876 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 101

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >