Ochrona praw do wybranych znaków towarowych jednej z firm

Ochrona praw do wybranych znaków towarowych jednej z firm

Termo Organika, największy producent styropianu w Polsce, wygrała przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie proces sądowy dotyczący ochrony praw do wybranych posiadanych znaków towarowych (złota ściana, złota podłoga, złote styropiany) i nazw swoich produktów.

 

Sąd zakazał Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Usługowo-Handlowemu Styropmin sp. z o.o. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim używania nazw styropianów brzmiących podobnie do tych, którymi posługuje się Termo Organika oraz dodatkowo zobowiązał Styropmin do wycofania z obrotu styropianów oznaczonych podobnymi nazwami. Ponadto Styropmin został zobowiązany do umieszczenia odpłatnego ogłoszenia w prasie branżowej informującego o tym, że stosowane przez nią nazewnictwo mogło wprowadzać klientów w błąd, co do pochodzenia towarów. Ogłoszenie takie ukazało się w Przeglądzie Budowlanym. W ogłoszeniu czytamy: 

 

 

„Przedsiębiorstwo Produkcyjno–Usługowo–Handlowe Styropmin spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Mińsku Mazowieckim informuje, iż używając w obrocie gospodarczym znaków złota ściana, złota podłoga, złote styropiany mogła wprowadzić w błąd potencjalnych nabywców styropianowych płyt izolacyjnych co do podobieństwa lub tożsamości wyrobów styropianowych Termo Organika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie, oznaczonych nazwą styropian złoty i styropian gold”.

 

Czytaj również: Sprzedano biurowiec Green Day

 

Termo Organika konsekwentnie chroni swoje prawa przysługujące jej do znaków towarowych, niepowtarzalnego nazewnictwa, wyglądu styropianów oraz używanych technologii. Styropian w kropki podlega ochronie wynikającej z przysługującego Termo Organice praw wyłącznych i jedynie Termo Organika jest uprawniona do produkcji tak wyglądających styropianów.

 

 

Wszystkie produkty styropianowe Termo Organiki są objęte Certyfikatem Zgodności z Normą Europejską i Rekomendacjami Technicznymi i Jakości (RTQ), wydanymi przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie (ITB).

2013-09-24
Źródło: Influent / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Hazard Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Niedawno odkryłem na tej stronie https://www.10najlepszekasyna.pl/recenzj a-kasyna-bob/ ogromną kolekcję gier i możesz od razu zacząć w nią grać na dowolnym pref...
  • wywóz gruzu Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... a z Bochni znacie tego typu firmę?
  • Jak mężczyzna może znaleźć miłość? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Co przyciąga mężczyzn do kobiet? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wszelkie związki są cechą konkretnego człowieka.
  • Gdzie wesele? Liczba postów: 337 Grupa: Trudne tema... Ja mam okazję na zorganizowanie wesela w Pszczynie tutaj https://hotelstyl70.pl/wesele-w-pszczyni e i jestem praktycznie zdecydowana. Bardzo podoba mi się sama s...
  • Opony na lato Liczba postów: 233 Grupa: Trudne tema... A czy jakiś sklep z felgami jesteście w stanie polecić? Zastnawiam się, czy felgi stąd są warte uwagi... Co sądzicie?

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >