Ocieplenie domu gwarantem niższych rachunków za ogrzewanie

Ocieplenie domu gwarantem niższych rachunków za ogrzewanie

Każdy chciałby zimowe wieczory spędzać w ciepłym domu i nie wydać majątku na ogrzewanie. Jak to zrobić w kraju o tak mroźnych zimach? Od lat najlepszym sposobem jest ocieplenie ścian budynku dobrym izolatorem termicznym.

 

 Jesień to ostatni moment na wykonanie termomodernizacji domu, tak by skutecznie obniżyć rachunki za jego  ogrzewanie i czuć się w nim komfortowo w chłodne dni.

 

Czytaj również: Ocieplanie dobrym sposobem na oszczędzanie

 

Termomodernizacja to popularne ocieplenie ścian zewnętrznych, które prowadzi do zmniejszenia ilości zużywanej w budynku energii cieplnej. Mniejsze zużycie energii to oczywiste, znaczne oszczędności pieniędzy,  które pozostają w kieszeni tych którzy zdecydowali się na inwestycje.  

 

 

Prosty rachunek

Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią około 70% wszystkich kosztów jego eksploatacji. Aby zaoszczędzić na energii wystarczy jednorazowo zainwestować w ocieplenie ścian zewnętrznych. Do wyboru mamy różnego rodzaju materiały ociepleniowe. Najczęściej wybieranym przez Polaków produktem do izolacji zewnętrznej jest styropian. Warto używać produktuod sprawdzonego producenta, ponieważ ocieplenie to inwestycja na co najmniej 20-30 lat. Termomodernizacja wykonana  markowym izolatorem wykonana w systemie od jednego producenta  zwraca się najszybciej i gwarantuje jego trwałość. 

 

Czytaj również: Najlepszy styropian w Polsce wybrany

 

- Izolacja styropianowa zachowuje się podobnie jak puchowa pierzyna: jest lekka i bardzo ciepła. Ważne, by była prawidłowo wykonana z użyciem sprawdzonych materiałów gwarantujących trwałość docieplenia i solidne oszczędności pieniędzy - mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki - Izolacja wykonana za pomocą np. styropianu w kropki - Dalmatyńczyk o grubości 15 cm, chroni skutecznie jak 400 cm betonowy mur.

 

 

Działaj szybko, ale rozważnie

O jakości ocieplenia, jego trwałości oraz skuteczności decydują dwa kluczowe czynniki: dobre wykonanie oraz jakość materiałów izolacyjnych. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze już na etapie planowania termomodernizacji. Jak to zrobić pewnie? Skorzystaj z fachowców poleconych przez rodzinę i przyjaciół lub certyfikowanych przez znanych producentów.  Przed ostatecznym wyborem ekipy zawsze żądaj referencji, którą następnie koniecznie sprawdź. 

 

Czytaj również: Komponenty systemu ociepleń

 

Bogata oferta składów i hurtowni budowlanych wcale nie ułatwia zakupów.  Bardzo trudno wybrać, w gąszczu produktów, te naprawdę wysokiej jakości. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, by kupić dobry, sprawdzony izolator. Dobre styropiany posiadają certyfikaty i rekomendacje jakości przyznane przez niezależne, notyfikowane w Unii Europejskiej instytuty badawcze, np. Instytut Techniki Budowlanej. Renomowane firmy posiadają w ofercie nowoczesne styropiany o podwyższonych właściwościach, np. pomarańczowy styropian w kropki czy srebrnoszary. Liderzy rynku dostarczają wszystkie niezbędne materiały do wykonania termomodernizacji budynku  w dopasowanym systemie ociepleń.

 

 

Z decyzją o dociepleniu domu lepiej nie czekać, by udało się  wykorzystać aurę złotej polskiej jesieni. Prace związane z ocieplaniem ścian zewnętrznych należy wykonywać w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza.  

Źródło: Influent / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17200 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 117

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >