Ocieplenie stropu pianką PUR – jakie korzyści niesie ze sobą ocieplenie poddasza?

Ocieplenie stropu pianką PUR – jakie korzyści niesie ze sobą ocieplenie poddasza?

Przez nieodpowiednio ocieplone poddasze i strop ucieka znaczna część ciepła z wnętrza domu. Brak izolacji termicznej wpływa negatywnie nie tylko na komfort życia mieszkańców, ale i wzrost rachunków za ogrzewanie. Jednym z najskuteczniejszych materiałów ociepleniowych jest pianka PUR. Sprawdź, jak prawidłowo ocieplić strop pianką poliuretanową i jakie niesie to ze sobą korzyści.

Czym jest termoizolacja poddasza?

Słabym punktem w kwestii termoizolacji budynku często bywa poddasze i strop. Warto więc przemyśleć kwestię ocieplenia powierzchni, która przyczyni się do optymalizacji kosztów poniesionych na ogrzewanie. Termoizolacja poddasza zwiększy bowiem komfort życia mieszkańców zimą, jak i latem.

 

Ocieplenie stropu pianką PUR – jakie korzyści niesie ze sobą ocieplenie poddasza?

 

Jednym z najskuteczniejszych materiałów do ocieplenia stropu jest otwartokomórkowa pianka PUR, np. Purios FR. Produkt zachowuje właściwości termoizolacyjne przez wiele lat. Doskonale nadaje się do termoizolacji poddasza i izolacji akustycznej. Pianka nanoszona równomierną, jednolitą warstwą, pozwala zatrzymać ciepło w budynku.

 

Co daje ocieplenie stropu?

Ocieplanie poddasza pianką otwartokomórkową podnosi komfort życia mieszkańców, poprzez utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz  domu. Chroni przed ucieczką ciepła w zimie i nadmiernym nagrzaniem się pomieszczenia w lecie. Przyczynia się do ograniczenia wydatków na energię elektryczną i klimatyzację. Pianka eliminuje mostki cieplne, jest bezpieczna dla alergików i niezwykle prosta w aplikacji. To jeden z najskuteczniejszych materiałów termoizolacyjnych.

 

Pianka poliuretanowa najlepszym materiałem do ocieplenia stropu

Największą korzyścią z ocieplania pianką PUR jest oczywiście energooszczędność. Dach, poddasze i strop to newralgiczne punkty każdego domu. Jeśli są nieodpowiednio zaizolowane, ucieka z nich mnóstwo ciepła. Ocieplanie pianką PUR pozwoli Ci zminimalizować zarówno koszty ogrzewania domu, jak i klimatyzacji.

 

Izolacja termiczna pianką PUR, np. Purios FR, wyeliminuje mostki termiczne, czyli przerwy pomiędzy izolacją, przez które ciepło przenika łatwiej niż przez części ocieplone. Pianka wypełnia równomiernie i jednolicie każdą szczelinę i przerwy w elementach konstrukcyjnych, zapewniając ciągłość izolacji.

 

Ocieplenie stropu pianką PUR – jakie korzyści niesie ze sobą ocieplenie poddasza?

 

Czytaj również: Izolacja dachu płaskiego płytami z wełny kamiennej

 

Pianka poliuretanowa, oprócz właściwości termoizolacyjnych, wyróżnia się zdolnością do izolacji akustycznej. Piana otwartokomórkowa o odpowiedniej gęstości, doskonale tłumi hałas i niepożądane dźwięki z zewnątrz i wewnątrz domu, przyczyniając się do poprawienia komfortu życia.

 

Pianka Purios to produkt hipoalergiczny – może być stosowany w domu alergików. Materiał jest nietoksyczny, a aplikacja natryskowa nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Pianka jest niezwykle szybka w montażu. Proces termoizolacji, przeprowadzony przez wykwalifikowanych pracowników pozwala zaizolować do 250 m2 w ciągu jednego dnia. Więcej informacji o ocieplaniu stropu pianką otwartokomórkową Purios znajdziesz w artykule: ocieplanie stropu pianką poliuretanową.

 

Ocieplanie stropu pianką poliuretanową – jaka jest cena ocieplenia?

Ocieplanie stropu pianką poliuretanową jest nieco droższe niż w przypadku termoizolacji innymi materiałami. Całościowy koszt procesu zależny jest od wielkości powierzchni przeznaczonej do ocieplenia i ceny robocizny, która różni się w zależności od danego województwa.

 

Warto pamiętać, że korzyści płynące z termoizolacji pianką Purios przewyższają ponoszone koszty. Materiał ociepleniowy nie zmienia parametrów na przestrzeni lat – jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z biegiem czasu sam zauważysz, jak wiele zaoszczędzisz na energii i jak obniżą się Twoje rachunki za ogrzewanie i klimatyzację.

 

Czytaj również: Budując dom pamiętajmy, że nie tylko elewacja wymaga izolacji cieplnej

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • wesele w plenerze Liczba postów: 39 Grupa: Firmy budow... Gdy organizowałem Wesele, razem z żonką korzystaliśmy z portali: https://www.samochody-weselne.p l/ - Katalog samochodów do ślubu z całej Polski https://www.foto...
  • Fotowoltaika - wybieramy panele fotowoltaiczne Liczba postów: 40 Grupa: Budowa i re... Ja skorzystałem z usług firmy https://pvge.pl/ i jestem bardzo zadowolony. Instalacja kosztowała mnie zaledwie kilkaset złotych ze względu na dofinansowanie, kt...
  • Jak legalnie pozbyć się odpadów budowlanych i gruz... Liczba postów: 14 Grupa: Budowa i re... Ostatnio podczas remontu troche mi się nazberało gruzu, ale znalazłem tani wywóz gruzu warszawa, polecam tą firmę https://www.klin.waw.pl/wywoz-gruzu
  • Recykling miedzi Liczba postów: 853 Grupa: Budowa i re... Bardzo ciekawy temat. Ja od długiego czasu współpracuję z firmą www.zlompap.pl . Specjalizują się w sprzedaży i skupie złomu w Gdańsku. Gwarantują atrakcyjne ce...
  • Ekogroszek - opał w Twoim domu Liczba postów: 20 Grupa: Budowa i re... Pellet to równie ciekawa alternatywa jeżeli zależy nam na ekologicznym ogrzewaniu , tak czy inaczej podstawą jest mieć sprawdzony skład opału z którego będziemy...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15737 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 266

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >