Ocieplenie strychu pianką poliuretanową - jak zaadaptować poddasze?

Ocieplenie strychu pianką poliuretanową - jak zaadaptować poddasze?

Więcej przestrzeni w Twoim domu? Polacy coraz chętniej powiększają swoją powierzchnię życiową. Wielu z nich decyduje się na zaaranżowanie poddasza, co pozwala na łatwe i szybkie zyskanie dodatkowych pokoi. Zastanawiasz się na adaptacją poddasza? Zobacz jak to zrobić! Czytaj dalej

 

Dobry projekt to podstawa!

Przed rozpoczęciem każdej pracy remontowej wymagane jest stworzenie przemyślanego planu działania. Najważniejszą kwestią pozostają przede wszystkim niezbędne regulacje prawne, jak również obiektywne spojrzenie na stan obszaru, który ma zostać przebudowany. Adaptacja poddasza może stanowić wyzwanie, ale warto się go podjąć, jeśli chcesz cieszyć się dodatkowym miejscem o niepowtarzalnym klimacie.


Remont – start!

Początek remontu wiąże się z zadbaniem o izolację poddasza tak, aby zapewnić sobie komfort termiczny bez względu na pogodę panującą za oknem. Najwięcej ciepła ucieka przez głowę – to powiedzenie naszych babć ma też zastosowanie w przypadku domów. Przez nieodpowiednio zabezpieczony strych ulatuje ciepłe powietrze, co może powodować wysokie straty. Musisz się przed nimi uchronić, aby Twój dom stał się wydajny pod względem energetycznym, a koszty ogrzewania obniżyły się nawet o kilkadziesiąt procent. 

 

Czytaj również: Paraizolacja, mostki termiczne - o czym jeszcze należy pamiętać podczas ocieplania dachu skośnego?


Ocieplenie strychu pianką poliuretanową - jak zaadaptować poddasze?


Czym ocieplić poddasze?

Od kilku lat najlepiej sprawdzającym się rozwiązaniem jest ocieplanie metodą natryskową. Pianka poliuretanowa, wykorzystywana w tym celu, to materiał wyjątkowo bezpieczny pod wieloma względami. Warto się nim zainteresować przede wszystkim dlatego, że taki sposób ocieplenia strychu znacznie skróci czas remontu, bo prace wykonywane z jego zastosowaniem są dużo krótsze (trwają zazwyczaj tylko jeden dzień!), niż w przypadku tradycyjnych technik. Ta opcja jest godna polecenia również dlatego, że –  jak dodaje nasz ekspert, Tomasz Niewadzi, właściciel wspomnianego już Smart Budownictwa – Izolacje natryskowe są gwarancją zabezpieczenia poddasza przed wilgocią, pleśnią i grzybem oraz zwiększają efektywność cieplną całego domu.


Na czym polega fenomen Pianki Pur? Wyjaśniamy!

Pianka poliuretanowa, na bazie której wykonuje się izolacje natryskowe, to idealne rozwiązanie dla osób zainteresowanych wygodną i wydajną metodą ocieplenia. Brak mostków termicznych w tej technologii pozwala na skuteczną ochronę przed mrozem, wilgocią, a także hałasem. Ten zdrowy materiał, ponieważ nie rozwijają się w nim grzyby czy pleśń, jest bardzo dobrym wyborem nie tylko dla alergików czy astmatyków, ale też wszystkich osób chcących cieszyć się zdrowym powietrzem we własnym domu. Jednym słowem – poliuretan to inwestycja na lata.  


Jak wykończyć strych?

Po odpowiednim przygotowaniu remontowanej powierzchni można się zabrać za najprzyjemniejszą część – wykańczanie i urządzanie! Pamiętaj o odpowiednim wyborze kolorów. Najlepiej postawić jasne odcienie, które optycznie powiększą przestrzeń. Zdecyduj się też na meble pod wymiar. To rozwiązanie zapewni Ci maksymalną ilość miejsca do przechowywania różnego rodzaju sprzętów i akcesoriów. Przemyśl również aranżację wnętrza. Bez względu na to czy zagospodarujesz poddasze na dodatkową sypialnię, bawialnię dla dzieci, salon czy garderobę, wykorzystaj ciekawe elementy, które nadadzą nowej strefie niepowtarzalny charakter.


Czytaj również: Izolacja poddasza wykonana granulatem skalnym jest niezwykle szybka i bezproblemowa 


Źródło: inplusPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16004 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 119

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >