Odzież robocza dla budowlańców - czym się sugerować podczas wyboru

Odzież robocza dla budowlańców - czym się sugerować podczas wyboru

Prace wykonywane na budowie lub na trenie zakładu produkcyjnego, wymagają od pracowników bardzo często dużego wysiłku fizycznego: muszą się oni schylać, kucać, klęczeć, trzymać ręce w górze podczas prac prowadzonych nad głową. Do tego potrzebują oczywiście odpowiedniej i wygodnej odzieży, która nie krępuje ruchów. Jak jednak dobrać odpowiednią odzież, którą można również wynająć? Istnieje kilka zasad, które należy przy tym uwzględnić. Czytaj dalejDokonać analizy stanowiska pracy

Należy sprawdzić, jak często pracownicy pracują na zewnątrz, a jak często wewnątrz budynku. Należy potem uwzględnić odpowiednio wynikające z tego temperatury. Jeśli praca wykonywana jest na zewnątrz, trzeba mieć na uwadze wszystkie pory roku: na jesieni doskonale sprawdzi się bluza z polaru, a ciepła kurtka w zimie to w zasadzie obowiązek. Pozwoli to wykluczyć noszenie przez pracowników prywatnej odzieży na stanowisku pracy i tym samym sprawi, że odzież pracowników firmy będzie miała jednolity wygląd - mówi Piotr Borowczyk, kierujący firmą MEWA w Polsce,

 

odzież robocza dla budowlańców - czym się sugerować podczas wyboru Każdy, kto musi się często schylać lub klękać, doceni fakt, że spodnie są dość elastyczne w pasie.


W trakcie niektórych prac wykonywanych jest wiele, często skomplikowanych ruchów. Pracownik, który musi trzymać ręce w górze, wykonując prace nad głową, powinien mieć nieco dłuższą kurtkę. Ten, który często się schyla, z pewnością doceni fakt, że spodnie są dość elastyczne w pasie. Do prac, gdzie odzież jest szczególnie narażona na działanie czynników mechanicznych, powinna ona być wykonana ze wzmocnionej tkaniny.

 

odzież robocza dla budowlańców - czym się sugerować podczas wyboru Do prac prowadzonych z rękami uniesionymi ponad głową kurtka powinna być nieco nieco dłuższa.

 

Czytaj również: Jak dobrać rękawice robocze?


Niekiedy istnieją określone tradycje związane z daną branżą i kolorem odzieży. Na przykład malarze z reguły ubrani są na biało.

Odzież robocza powinna mieć odpowiednie miejsca do noszenia narzędzi używanych podczas pracy, ale narzędzia te zawsze powinny być pod ręką. Praktyczna i dobrze przemyślana odzież robocza posiada wystarczającą ilość kieszeni i szlufek na schowanie narzędzi, jak np. młotka czy calówki oraz innych przedmiotów.Pracownicy też powinni decydować

Do analizy i planowania należy również wciągnąć pracowników, albowiem oni z praktyki wiedzą najlepiej, jakie wymagania powinna spełniać dana odzież robocza. Dobrze jest w tym celu utworzyć mały zespół, który przedstawi potem swoje opinie, propozycje i komentarze. Tym samym zwiększy się stopień akceptacji pracowników dla wyposażenia w nową odzież roboczą.


odzież robocza dla budowlańców - czym się sugerować podczas wyboru Odzież robocza musi być wygodna i spełniać określone wymagania.

 

Trendy też są ważne

Szef, który uwzględni aktualne trendy, z pewnością pozyska swoich pracowników do tego projektu. Kiedyś odzież robocza miała być jedynie funkcjonalna, dzisiaj musi ona dobrze leżeć na pracowniku i dobrze wyglądać. Dzisiejsza odzież jest ona produkowana z nowoczesnych rodzajów tkanin, które są wytrzymałe, elastyczne, przyjemne w noszeniu, oddychają i szybko wysychają, a wzornictwo oparte jest na nowoczesnych rozwiązaniach, stosowanych w ubraniach noszonych na zewnątrz.

 

Eksperci pomogą w doborze odpowiedniej odzieży

Każdy, kto potrzebuje wsparcia, znajdzie praktyczną pomoc i fachowe porady u usługodawców oferujących tekstylia, takich jak MEWA. „Konsultujemy się regularnie z naszymi klientami i oferujemy im okresy próbnego noszenia odzieży roboczej. Dzięki temu znamy dobrze potrzeby branży“, wyjaśnia Piotr Borowczyk. „Chętnie udzielamy indywidulanych porad także małym zakładom“.

 

Czytaj również: Suchy lód do usuwania trudnych zabrudzeńodzież robocza dla budowlańców - czym się sugerować podczas wyboru Praktyczna odzież zaopatrzona jest w wiele kieszeni i szlufek na narzędzia drobne przedmioty.

Zdjęcia: MEWA


 

 
 

 

 
 

 


Źródło: ADIUNCTOR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19203 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >