Ogród i działka – lista artykułów

Balkon, taras, loggia

Jeśli aura pozwala, miło jest spędzać chwile na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody i pięknych przedmiotów. Warto zainwestować w przygotowanie atrakcyjnego miejsca na relaks po ciężkiej pracy.

Rośliny do ogrodu zimowego

Decydując się na założenie oranżerii warto dobrać rośliny tak, aby jak najlepiej rosły, ciesząc oko. Najczęściej do wysadzania w ogrodach zimowych stosuje się rośliny, dopasowując ich naturalne potrzeby do warunków panujących wewnątrz oranżerii.

Altany i meble ogrodowe

Posiadacze domów spędzają w przydomowym ogrodzie zazwyczaj wszystkie ciepłe dni. Dlatego warto wyposażyć ogród w rzeczy, które zdobią i służą wygodzie.

Ogrodzenie sposobem na bezpieczny dom

Ogrodzenie domu nie musi być wysokie, ale powinno mieć odpowiednią konstrukcję. Im dalej od innych domostw, tym powinno być ono wyższe i trudniejsze do pokonania przez intruzów. Ważne jest, żebyśmy we własnym domu czuli się bezpiecznie.

Ogrodzenie posesji

Ludzie od zawsze wyznaczali granice posiadłości, broniąc tym samym swojej własności i prywatności. Stawiając ogrodzenie, oczekujemy żeby nie tylko nas chroniło, ale także cieszyło oko, pasując do całości domu. Płot oddziela nas od hałasu i spalin, utrudnia nieproszonym gościom wstęp na posesję. współgrać z architekturą domu i podkreślać jego charakter.

Ogrodzenia drewniane

Ogrodzenia posesji wykonane z drewna są wciąż bardzo modne. Można je układać w różnorodne wzory, łączyć z różnymi materiałami. Jest wiele możliwości.

Ogrodzenie w pięciu odsłonach

Ogrodzenie posesji jest bardzo ważnym elementem architektury przydomowej. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że nadaje ono często charakter całej posesji i chroni dodatkowo przed wzrokiem wścibskich sąsiadów, bezpańskimi psami i kotami, niekiedy również działa jako bariera ciszy i bezpieczeństwa oddzielająca nas od ruchliwej ulicy.

Czy podgrzewane powierzchnie to dobry sposób na oblodzone nawierzchnie?

Ataki zimy i opady śniegu sprawiają, że właściciele posesji muszą walczyć ze zjawiskami atmosferycznymi o czysty i suchy chodnik, oraz podjazd do garażu. Zdarza się, że zamiast po tradycyjną szuflę do odgarniania śniegu, zmęczeni sięgamy po sól kuchenną. Trzeba jednak pamiętać, że w ten sposób niszczymy środowisko. Sposób skandynawski

Czy klinkier jest odpowiednim materiałem na nawierzchnię?

Ceramiczne tworzywo o właściwościach zbliżonych do kamionki, charakteryzujące się bardzo mocnym spiekiem. Dzięki temu klinkier jest materiałem mało nasiąkliwym, odpornym na ścieranie, twardym i wytrzymałym na obciążenia. Poddany intensywnemu ścieraniu (chodnik, parking, podjazd), zawsze ma taką samą barwę, gdyż jest ona identyczna w całym przekroju.

Nawierzchnie przeplatane zielenią

Rośliny wyrastające między kamieniami lub kostkami betonowymi mogą być dla właścicieli utrapieniem, albo stanowić ciekawy obrazek. Zdarza się, że zamiast wypowiadać wojnę przyrodzie, pomagamy jej. Soczysta zieleń cieszy oko. Między elementami nawierzchni w ogrodzie, można posiać trawę- najlepiej odporną na deptanie. W mniej uczęszczanych miejscach zamiast trawy można posadzić niskie rośliny ozdobne.


Stron: 229 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  208 209 210 211 212  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19008 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >