Ogród i działka – lista artykułów

Ekologiczna konserwacja zieleni miejskiej bez hałasu i spalin - czy to możliwe?

Wśród Polaków rośnie świadomość i potrzeba posiadania miejskich terenów zieleni. Jednocześnie oczekują oni, iż pielęgnacja tych obszarów nie będzie generowała uciążliwego hałasu i nie będzie miała negatywnego wpływu na jakość powietrza. Wynika to z dużej świadomości ekologicznej. Według badań, aż 84 na 100 osób zauważa zagrożenia związane z zanieczyszczeniem środowiska. Dlatego też ważne są drzewa, które produkują tlen, oczyszczają i nawilżają powietrze oraz ułatwiają retencję wody. Dodatkowo ich obecność w miastach obniża temperaturę w czasie upałów oraz zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Utrzymywaniem drzew w jak najlepszej kondycji zajmują się arboryści, którzy leczą, przycinają drzewa zapewniając właściwy ich rozwój oraz bezpieczeństwo ludzi i obiektów.

Jakie ogrodzenia posesji są obecnie na topie, i jakie są najchętniej kupowane

Ogrodzenie terenu posesji to z reguły pierwsza lub ostatnia inwestycja, na którą decydują się osoby budujące dom. Wszyscy znajdujący się w tej drugiej grupie muszą liczyć się z mocno nadszarpniętym budżetem i koniecznością szukania kompromisów. Trafiając do odpowiedniego dystrybutora mogą jednak dobrze spożytkować swoje pieniądze. Cena, materiał, estetyka wykonania, gwarancja – to z pewnością najważniejsze z punktu widzenia inwestora aspekty towarzyszące wyborowi ogrodzenia posesji. Sugestie znajomych i informacje znalezione w internecie zawsze warto jednak skonsultować z fachowcami. Od wizyty w punkcie sprzedaży wiele więc zależy.

Jaki grill ogrodowy wybrać?

Lubisz spędzać czas w ogrodzie lub na tarasie? Relaksujesz się, gotując dla bliskich i przygotowując wyszukane potrawy? Nic tak nie poprawia nastroju i nie wzbogaca rodzinnych spotkań jak biesiadowanie przy grillu. Współczesne urządzenia do pieczenia i grillowania mięs, ryb i warzyw są wygodne, ergonomiczne, a także pozwalają na skuteczne i szybkie przyrządzenie nawet najbardziej wymyślnych dań. Jaki model grilla ogrodowego wybrać i czym się kierować podczas zakupu?

Jak wybudować taras na skarpie - projekt jest ciekawym wyzwaniem, ale grunt trzeba dobrze zabezpieczyć

Działka na pofałdowanym terenie jest świetną okazją do zaaranżowania ciekawej i oryginalnej formy przestrzeni przydomowej. Taras na skarpie (albo pod nią) jest tego świetnym przykładem. Aby spełniał swoja rolę bez problemów dla użytkowników musi jednak być dobrze przemyślany i zaaranżowany.

Hakonechloa smukła (Hakonechloa macra) jedna z najpiękniejszych traw ozdobnych

Hakonechloa smukła jest wieloletnią byliną (trawą) należącą do rodziny wiechlinowatych dorastającą do 35-50 cm wysokości. Jej wyjątkowo ozdobne liście przypominające liście bambusa są równowąskie lub lancetowate z jasno lub żółto i ciemnozielonymi pasami, wyróżnia je kaskadowy pokrój. Roślina tworzy zwarte kępy o łukowatych wygiętych pędach. Trawa zakwita od VI-VIII. Pochodzenie rośliny to japońska wyspa Honsiu, gdzie rośnie w górach skalnych.

Nowoczesne oświetlenie przestrzeni wokół domu

Światło zewnętrzne spełnia różne funkcje. Jedne naświetlacze lepiej sprawdzają się przed garażem, inne przed wejściem do domu bądź na tarasie. Podpowiadamy, jak wybrać oświetlenie, które sprawdzi się w odpowiedniej strefie.

Jak zaprojektować piękny i harmonijny ogródek wokół domu

Własny dom, to również otaczający go teren i ogród. Stworzenie harmonijnego otoczenia domu wymaga jednak nie tylko wyobraźni, ale także specjalistycznej wiedzy. W konkretyzacji swoich wyobrażeń o ich kształcie pomoże projekt.

Układanie ścieżek ogrodowych z kostki brukowej na pochyłym gruncie

Konieczność wykonania ciągów komunikacyjnych wśród ogrodowych pochyłości odruchowo narzuca myśl o schodach terenowych. Ale to nie jedyne rozwiązanie, choć wymaga znacznie więcej wiedzy, umiejętności i pracy niż ogrodowe dróżki układane na płaskim terenie.

Jakie zadaszenie możemy wybrać do naszego tarasu

Posiadanie własnego domu to wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość stworzenia tarasu. Taras to idealna przestrzeń do długich poranków z filiżanką kawy, leniwych wieczorów przy rozmowach oraz długich biesiad z najbliższymi na świeżym powietrzu. Decyzja o posiadaniu tarasu to nie wszystko – trzeba także zdecydować czy będzie on odkryty, czy też zadaszony.

Co robić w ogrodzie zimą, kiedy temperatury są dodatnie

Tegoroczna zima, a raczej jej brak, i przede wszystkim utrzymująca się dodatnia temperatura powietrza za dnia zaburzają cykl życia świata roślinnego, pobudzając znacznie wcześniej wegetację. Pąki na drzewach i krzewach w wielu regionach kraju już nabrzmiewają, a ptasie trele przybierają wiosenny ton. Nietypowe w tym okresie roku warunki meteorologiczne tworzą swego rodzaju stan zawieszenia w pracach w ogrodzie, gdyż standardowy kalendarz ogrodnika wymyka się dotychczasowym zasadom.


Stron: 247 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15905 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >