Ogród i działka – lista artykułów

Zrębka - ekologiczne wykorzystanie niepotrzebnych gałęzi w ogrodzie

Pielęgnacja drzew, krzewów w ogrodzie wiąże się zazwyczaj z nieuniknionym gromadzeniem gałęzi, które następnie powinny być w jakiś sposób uprzątnięte. Jedną z opcji jest ich wywóz co wiąże się z dodatkowymi kosztami, drugą opcją – przekształcenie w zrębkę, którą łatwo można wykorzystać w ogrodzie. Do transformacji gałęzi w rozdrobniony surowiec służą zarówno rozdrabniacze ogrodowe jak i ogrodowe rębaki.

Wybierając pilarkę lepiej zdecydować się na tę z silnikiem elektrycznym czy spalinowym?

Jesień wiąże się z mnogością prac jakie musimy wykonać, by nasz ogród był gotowy na nadchodzącą zimę. Przycinanie gałęzi i przygotowanie drewna na opał to zadania, które znacząco ułatwi pilarka łańcuchowa. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy jej wyborze i jak wybrać tę, która spełni nasze oczekiwania!

Szerokie zastosowanie kostki brukowej w nawierzchniach ogrodowych

Gdy rozpoczynamy swoją przygodę z projektowaniem ogrodowych nawierzchni – wyznaczaniem ścieżek oraz krawędzi tarasów, szukamy rozwiązań, które zaspokoją nasze potrzeby pod względem liczby zastosowań, dostępnych kolorów i ogólnej dostępności produktu. Poszukujemy rozwiązań, które z łatwością dostosują się do otoczenia. Takim produktem jest prosta kostka brukowa dająca początek dobrym pomysłom na nawierzchnie.

Nieszpułka zwyczajna (Mespilus germanica) odmiana Holenderska Olbrzymia

Nieszpułka zwyczajna zwana również jadalną należy do rodziny różowatych. Naturalnie występuje na obszarach Azji Środkowej i Mniejszej oraz na Kaukazie. Małe gęste i rozłożyste drzewko lub krzew nieszpułki dorasta do 3-7 m wys. Charakteryzuje się jasnozielonymi, skórzastymi o lancetowatym kształcicie liśćmi i ciernistymi pędami. Ozdobne owoce przypominają malutkie jabłka lub gruszki o średnicy do 4 cm, z zachowanymi działkami kielicha, które nie zasychają po kwitnieniu. Drzewko kwitnie na przełomie V-VI biało-kremowymi, dużymi, 5-płatkowymi kwiatami wyrastającymi na szycie prawie wszystkich pędów.

Dlaczego warto zadbać o dobre oświetlenie w ogrodzie w okresie jesienno-zimowym?

Przydomowy ogród to miejsce, które w pełnym słońcu zachwyca wszystkimi kolorami natury, bujną roślinnością i efektowną małą architekturą. Wraz z nadejściem zmroku wszelkie elementy krajobrazu stają się jednak mniej widoczne, a przestrzeń nabiera nieco tajemniczego charakteru. Z tego względu, zwłaszcza w jesienne i zimowe dni, gdy na zewnątrz szybko robi się ciemno, warto skorzystać z zewnętrznego systemu oświetleniowego. Ekspert podpowiada, dlaczego jeszcze jest to dobre rozwiązanie.

Ozdobne drzewo owocowe - rajska jabłoń (Malus)

Rajskimi jabłoniami określa się wiele gatunków i odmian jabłoni. Charakteryzują się one ozdobnymi, białymi, różowymi lub purpurowymi kwiatami i pięknie wybarwionymi drobnymi owocami, które pozostają na drzewach aż do zimy. Można je uprawiać nawet w małym ogródku gdyż nie zabierają dużo miejsca. Będą jego wspaniałym elementem dekoracyjnym.

Kiedy płyta tarasowa, a kiedy kostka brukowa będzie lepszym wyborem

Aranżacja przestrzeni wokół domu opiera się o kryteria estetyki i jakości. Taras, podjazd, kręte alejki ogrodowe oraz ścieżki powinny scalać charakter posesji, a przy tym gwarantować pełną wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne – zmienne warunki atmosferyczne, obciążenia, uderzenia czy intensywną eksploatację. Poszukując odpowiednich materiałów wykończeniowych, zdajmy się więc nie tylko na architektoniczne trendy, lecz także wysokie właściwości użytkowe rozwiązania. Co wybrać spośród wielu możliwości, jakie znajdziemy na rynku?

Kostka brukowana z Systemem Czystej Nawierzchni (SCN)

Pięć prostokątów i jeden kwadrat. Rodzinę kostek brukowych Malta łatwo rozpoznać po estetyce kształtowanej prostymi liniami i geometrycznymi kształtami. Swoboda aranżacji idzie w parze z komfortem użytkowania. Kostka bezfazową, co daje w efekcie niemal idealnie gładką nawierzchnię. Grubość 6 cm pozwala stosować ją nie tylko na ścieżkach, ale również na podjazdach. A właśnie na większych przestrzeniach prezentuje się najlepiej. Prostotę formy wzbogaca bardzo różnorodna kolorystyka i trzy formy wykończenia powierzchni. Tym samym nawierzchnię łatwo można dopasować do otoczenia, architektury i własnych gustów.

Renowacja starego, rustykalnego stołu z drewna

Jak stworzyć rustykalny styl i przestrzeń pełną ciepła oraz wiejskiego uroku w wielkim mieście? Jeśli masz w ogrodzie zapomniany i podniszczony stół z drewna, który lata świetności ma już za sobą, dzięki odpowiednim zabiegom możesz przywrócić go do życia w przyszłym sezonie wiosenno-letnim i stworzyć swojski, przyjazny nastrój. Podpowiadamy, jak krok po kroku odnowić mebel.

Dlaczego lepiej zasadzić drzewa i krzewy jesienią niż wiosną?

Przełom października i listopada to najbardziej optymalny czas do wykonywania nasadzeń. Gleba jest wtedy odpowiednio wilgotna, a temperatura panująca na zewnątrz pozwala jeszcze na wstępne zakorzenienie się roślin. Sprawia to, że rośliny nie będą narażone na suszę, która jest niezwykle niebezpieczna dla słabo ukorzenionych roślin. Podpowiadamy jak przeprowadzić sadzenie jeszcze przed nadejściem mrozów!


Stron: 226 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18698 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 272

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >