Ogród i działka – lista artykułów

Jak przycinać żywopłot szybko i skutecznie? Zobacz nasz poradnik

Żywopłot formowany to jedna z najskuteczniejszych – a na pewno najpiękniejszych – metod odgrodzenia się od ruchliwej ulicy czy hałaśliwego sąsiada. W ten sposób można sobie zapewnić odrobinę prywatności na działce. Jednak aby zielona ściana była gęsta, zwarta i równa, należy regularnie ją przycinać. Jak to robić?

Wady i zalety podjazdu do garażu, wykonanego z kostki brukowej i kamyków

Dokonując wyboru elementów nawierzchniowych na podjazd, możemy wybierać spośród różnego rodzaju kostek brukowych – to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie. Są jednak osoby, które rozważają również inne materiały. Czy podjazd usypany z kamyków ma szansę się sprawdzić?

Betonowa palisada imitująca naturalny kamień do klasycznych i nowoczesnych aranżacji

Inspirowana wyglądem naturalnych skał Palisada Piedra (kamienna) to praktyczny element, który nie tylko zachwyca oryginalną fakturą, ale też stanowi idealnie dopełnienie ogrodowych aranżacji. A dzięki wysokim parametrom technicznym gwarantuje komfort użytkowania i wyjątkową trwałość.

Rehabilitacja w basenie możliwa jest, również w tym przydomowym

O tym jak zbawienna dla stanu zdrowia jest woda mówią wszyscy specjaliści. Ludzkie ciało w 70% składa się z wody. Dla prawidłowego codziennego funkcjonowania organizmu zaleca się regularne picie 1-1,5 litra dziennie. Rekomendowana jest również aktywność fizyczna w zbiornikach wodnych. Dla osób niepełnosprawnych taka aktywność może stanowić spore wyzwanie. Jednak istnieją urządzenia, które znacząco to ułatwiają.

Choroby i szkodniki roślin ogrodowych - jak sobie z nimi radzić?

Lato w ogrodzie to najpiękniejsza pora roku. Długie, ciepłe i słoneczne dni, wielokolorowe, pachnące kwiaty oraz soczysta zielona trawa zachęcają do obcowania z naturą i do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jednak nie tylko człowiek jest miłośnikiem letnich ogrodów. „Lubią” je również szkodniki i choroby. Niestety zamiast podziwiać, niszczą to co piękne często powodując spore straty. Z tego też powodu istotna jest odpowiednia pielęgnacja oraz ochrona roślin o tej porze roku.

Jakie zastosowanie poza koszeniem trawy ma traktorek trawnikowy

Jest gwarancją sprawnie i skutecznie wykonanej pracy szczególnie dla posiadaczy dużych trawiastych terenów. To kosiarka typu traktorek trawnikowy. Czy wiesz, że można wykorzystać ją także w niekonwencjonalny sposób? Podchodzimy do tematu tych kosiarek z innej, mniej oczywistej perspektywy.

Huśtawki i fotele bujane - meble, które sprzyjają relaksacji oraz błogiemu lenistwu

Ciepłe, wiosenne i letnie dni oraz późno zapadający zmrok zachęcają do jak najdłuższego spędzania czasu na wolnym powietrzu. W miłych promieniach słońca, delikatnym wietrzyku i upojnym zapachu kwiatów nie tylko chętnie podejmujemy aktywności sportowe, ale też na tarasach i w ogrodach z przyjemnością spożywamy posiłki, spotykamy się z przyjaciółmi, czy po prostu oddajemy błogiemu lenistwu. Odpoczynek, także ten bierny, jest potrzebny naszym organizmom dla utrzymania właściwej kondycji fizycznej i psychicznej. Pozwala wyciszyć się i zrelaksować po trudach pracy lub nauki oraz daje siłę i zastrzyk energii na kolejne wyzwania.

Drewniane doniczki na balkonie i tarasie. Jak o nie dbać?

Wiosna to czas budzącej się do życia przyrody. Nasze balkony, tarasy zapełniają się bujną roślinnością, kolorowymi bratkami, pelargoniami, petuniami. Aby nasze kwiaty mogły swobodnie się rozwijać, wymagają odpowiednich doniczek, odpornych na zmiany temperatury, promienie słoneczne, deszcz czy wiatr. Doradzamy, jak odpowiednio zabezpieczyć drewnianą doniczkę, wykorzystując lakierobejcę.

Ściana wodna w ogrodzie - jak ją zrobić?

Ściana wodna to ciekawy element dekoracyjny w ogrodzie. Własny mini wodospad to dość nowy pomysł, a niemal różnorodność pomysłów na jego budowę jest na tyle duża, że niemal każdy z nich jest oryginalny. Koszt takiego przedsięwzięcia jest znaczny i niewielu będzie mogło sobie na to pozwolić. Oprócz funduszu wymaganego na samą budowę dochodzi jeszcze kwestia wydatków eksploatacyjnych.

Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli trend na stare odmiany drzew owocowych

Kilkanaście ostatnich lat cechowało się trendem poszukiwania wszystkiego, co nowe i wcześniej niedostępne. Sadownicy i właściciele przydomowych ogrodów stawiali na nowo powstałe odmiany drzew owocowych, różnego typu krzyżówki, a także na drzewka, które dotychczas były w Polsce nieznane. Obecnie trendy się zmieniły i większość sadowników powraca do starych, sprawdzonych odmian drzewek owocowych.


Stron: 217 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17997 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 249

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >