Ogród i działka – lista artykułów

Zimowa pielęgnacja drzew i praktyczne zastosowanie zrębka

Końcowy okres zimy oznacza ożywienie prac ogrodniczych. Jedną z nich jest przygotowanie drzew do nowego sezonu czyli zimowe cięcie chorych i uschniętych gałęzi, prześwietlanie koron. Powstałe stosy gałęzi warto od razu przekształcić w zrębek, który można wykorzystać w ogrodzie na wiele sposobów.

Deski drewniane lub kompozytowe - czy będą dobrym materiałem na wykończenie tarasu?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc to najlepszy czas na zaprojektowanie tarasu, na którym będziemy wypoczywać w słoneczne dni. Jak się okazuje, najczęściej do jego wykańczania wybieramy deski drewniane oraz kompozytowe.

Jak zaprojektować ogrodzenie spójne z estetyką domu i posesji?

Ogrodzenie ma do spełnienia wiele funkcji – wytycza granice działki, chroni przed wtargnięciem niepożądanych osób, zapewnia osłonę przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów, a także stanowi wizytówkę posesji. Przy wyborze materiałów z jakich je zbudujemy powinniśmy zatem kierować się nie tylko względami użytkowymi, ale też estetycznymi.

Mały miejski ogródek - jak zaprojektować go funkcjonalnie?

Własny ogród kojarzy się zwykle z domkiem na wsi. Tymczasem wiele osób mieszkających w miastach marzy o choćby niewielkim skrawku zieleni, który można obsadzić ulubionymi roślinami bądź wykorzystać jako miejsce relaksu i spotkań z najbliższymi. Architekci i deweloperzy mają tego świadomość, dlatego duża część nowo powstających budynków posiada niewielkie ogródki przylegające bezpośrednio do mieszkań położonych na parterze. Wraz z ekspertem podpowiadamy, jak zagospodarować taką mini przestrzeń.

Pędraki atakujące nasz trawnik to nie jest sytuacja bez wyjścia

Pędraki to bardzo uciążliwe szkodniki, które kiedy żerują pod ziemią bardzo skutecznie uszkadzają trawnik. Chrabąszcze przyczyniają się do niszczenia systemu korzeniowego roślin różnego rodzaju, a trawniki to tylko jedno z wielu pól do popisu jakie sobie wybierają.

Czujniki ruchu – czym się różnią i gdzie je stosować?

Oszczędzają energię i zwiększają bezpieczeństwo. Czujniki ruchu różnią się pod względem technologii, miejsca zastosowania czy zasięgu. Które wybrać do firmy, a które do domu i jego otoczenia?

Murki, ogrodzenia, rabaty – gotowe bloczki ułatwią urządzanie ogrodu

Mała architektura ogrodowa to nie tylko altany, pergole czy donice. To także skarpy, murki, ogrodzenia, obrzeża rabat czy trawników. Wszystkie one mogą być wykonane z betonowych elementów – bloczków, palisad, gazonów, co bardzo ułatwia urządzanie ogrodu.

Skuteczne zabezpieczenie drewnianych mebli ogrodowych przed mrozem

Niskie temperatury i częste opady śniegu sprawiają, że drewno trzymane na zewnątrz pomieszczeń ulega zniszczeniu i traci swój pierwotny urok. Jest też mniej trwałe. Ekspert podpowiada, jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed pierwszymi mrozami.

Szykujemy odśnieżarkę do sezonu

Początek astronomicznej zimy jest dobrą okazją do sprawdzenia stanu technicznego odśnieżarki. Wykonanie kilku czynności nie zajmuje wiele czasu, a zweryfikuje gotowość maszyny do odśnieżania. Sprawna odśnieżarka to komfort użytkownika w przypadku nagłego opadu śniegu, a prawidłowa obsługa maszyny dodatkowo wydłuża jej żywotność.

Odśnieżanie kostki brukowej

Od późnej jesieni do wczesnej wiosny może padać w Polsce śnieg. Ten fakt wymuszana na każdym właścicielu posesji zagwarantowanie bezpiecznego przejścia z ulicy do drzwi wejściowych i dojazdu od bramy do garażu. Mowa oczywiście o odśnieżaniu. Warto robić to nie tylko skutecznie, ale również mądrze.


Stron: 211 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17724 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >