Ogród i działka – lista artykułów

Wspięga pospolita Lablab purpureus (L.) Sweet - jesienna ozdoba ogrodu

Wspięga pospolita zwana też fasolnikiem egipskim, fasolą hiacyntową lub chropawcem pospolitym to roślina strączkowa należąca do gatunku bobowatych (motylkowatych). W naturalnych warunkach występuje w Afryce, gdzie jest rośliną uprawną i wieloletnią. Jest to urokliwe, w naszym klimacie jednoroczne pnącze o wijącej się łodydze dochodzącej do 2 m wys. Roślina wyróżnia się pięknymi drobnymi fioletowo-szkarłatnymi lub białymi kwiatkami, które zebrane są w graniaste kwiatostany oraz ciemnofioletowymi owocami w kształcie strąków.

Aloes – roślina, która jest z nami od wieków

Obecnie pojawia się w wielu produktach kosmetycznych, a także jest wykorzystywany w licznych lekarstwach na rany i do leczenia chorób układu pokarmowego. Aloes stał się najprawdziwszą super rośliną, po którą sięgamy w przypadku wielu nieprzyjemnych schorzeń lub gdy chcemy po prostu zadbać o piękny wygląd skóry. Trzeba pamiętać, że aloes nie jest jednak odkryciem współczesnych czasów. Towarzyszy człowiekowi już od antyku. W jaki sposób go wykorzystywano na przestrzeni wieków? Różne tajemnice i historie na temat aloesu zdradzamy poniżej.

Jesienny balkon - jak zaaranżować i jakie rośliny posadzić

Polska złota jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku. Słoneczna aura sprzyja spędzaniu czasu na powietrzu i korzystaniu z ostatnich ciepłych dni. To także czas, w którym nadal można się cieszyć swoim balkonem. Odpowiednia aranżacja przestrzeni, dobranie kwiatowych kompozycji, dekoracji z ziół czy dyni sprawi, że nawet podczas brzydszej pogody czas na balkonach będzie przyjemnością. W jaki sposób przygotować balkon, aby korzystać z jesiennego odpoczynku? Oto kilka wskazówek.

Czy teren wokół domu możemy zaprojektować samodzielnie, bez pomocy architekta krajobrazu?

Dla zdecydowanej większości inwestorów sprawą oczywistą jest posiadanie projektu domu. Wymaga tego obowiązujące prawo. Nieco inaczej rzecz się ma z projektem otoczenia domu.

Pielęgnacja trawnika w końcówce lata - co oprócz aeracji jest do zrobienia?

Lato powoli zbliża się ku końcowi. Dzień staje się coraz krótszy, a poranki witają chłodem. Jednak lato jeszcze nie odchodzi, a wysoka temperatura za dnia i ostatnie opady deszczu sprzyjały trawie, która regeneruje się i odżywa po okresie upałów i suszy. Warto wykorzystać te warunki do regenerującej pielęgnacji trawnika, by jak najdłużej zatrzymać zieleń trawy i przygotować rośliny do bezpiecznego przetrwania zimy, a także do kolejnego cyklu wegetacyjnego na wiosnę. W ramach sierpniowej rewitalizacji trawy warto przeprowadzić aerację w celu rozluźnienia i napowietrzenia gleby. Poprawa struktury podłoża przywróci glebie właściwości sorpcyjne i zapewni skuteczność nawadniania oraz nawożenia. W sierpniu warto jeszcze odżywiać trawę i praktycznie można już stosować nawozy jesienne, bogate w składniki uodparniające darń na warunki zimowe.

Armatura w ogrodzie i tarasie - jak wybrać zawór zewnętrzny?

Dziś mieszkanie czy apartament to już nie tylko „cztery ściany”, ale cała infrastruktura do odpoczynku i rekreacji. Zgodnie z ekologicznymi trendami w projektach nowoczesnych osiedli uwzględniane są lokale z zielonym tarasem czy niewielkim ogródkiem. W odpowiednim dbaniu o własny kawałek zieleni pomoże zawór zewnętrzny z mrozoodpornym mechanizmem.

Czym impregnować kostkę brukową? Podpowiadamy, jak zadbać o przestrzeń wokół domu

Decydując się na wykonanie przestrzeni wokół domu z kostki brukowej, należy mieć na uwadze jej dalszą konserwację. Bardzo wiele osób ulega fałszywym informacjom od producentów lub „internetowych” fachowców, powielając popularne mity na temat impregnacji kostki brukowej. W naszym artykule podpowiemy jak, i po co wykorzystywać impregnat do kostki brukowej. Skorzystamy również z pomocy eksperta w tej dziedzinie. Zapraszamy do lektury!

Ciągniki sadownicze i 2 inne maszyny, które wykorzystywane są w polskich gospodarstwach

Współczesne, polskie gospodarstwo, czy to rolne, czy sadownicze, nie może się obejść bez odpowiednich maszyn. Ich używanie znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, dzięki czemu można zwiększyć wydajność i rentowność gospodarstwa. Wśród wszystkich maszyn królują ciągniki sadownicze i rolnicze, bez których utrzymanie nawet małego gospodarstwa byłoby bardzo utrudnione.

Wykorzystanie gotowych elementów małej architektury w kompozycjach ogrodowych

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu. Solidne, betonowe ogrodzenia, murki, ławki, donice, kwietniki stanowią nie tylko estetyczne uzupełnienie projektu, ale również spełniają szereg przydatnych funkcji. W jakich miejscach najlepiej sprawdzą się ozdobne elementy architektury i na jakie materiały najlepiej postawić?

Spadające liście w ogrodzie - jakie sprzęty ułatwią ich sprzątanie

Jednym z ważniejszych punktów na liście jesiennych porządków w ogrodzie jest uprzątnięcie trawnika. Warto już wcześniej zaplanować ostatnie koszenie i porządne oczyszenie murawy z opadłych liści. Do tego z pewnością przydadzą się odpowiednie grabie, które pomogą nam szybko oczyścić murawę.


Stron: 241 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18044 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >