Ogród i działka – lista artykułów

Arborysta nazywany również chirurgiem drzew - jakiego sprzętu potrzebuje?

Węzłem gordyjskim w zawodzie arborystów są trudne wycinki w mieście. Szczególnie wymagające są cięcia w koronach drzew wykonywane pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Arboryści zajmują się pielęgnacją drzew, pracując metodą alpinistyczną, dlatego potrzebują lekkiego i bezpiecznego sprzętu. Wychodząc naprzeciw potrzebom „chirurgów drzew”, powstały pilarki umożliwiające bezpieczną, elastyczną i pewną pracę w koronach drzew.

Pigwowiec japoński (Chaenomeles japonica) - krzew ozdobny z kwiatów i owoców

Krzew z rodziny różowatych pochodzi z Japonii, jego odmiany uprawne występują na całym świecie. Nadaje się do uprawy w polskim klimacie. Roślina o rozłożystym, szerokim pokroju i bezkolcowych pędach, u młodej rośliny. Dorasta do 60-120 cm wys. Kwitnie na pomarańczowo w kwietniu. Na przełomie IX-X owocuje małymi (śr.ok. 5cm), żółtymi bardzo aromatycznymi, kwaśnymi owocami przypominającymi jabłka.

Najczęstsze przyczyny awarii kosiarek spalinowych - jak dbać o sprzęt, aby działał bez szwanku

Kosiarki i kosy to najintensywniej eksploatowane urządzenia ogrodnicze – każdego roku są użytkowane przez 5-6 miesięcy, a kosiarki spalinowe zbierające i mielące liście nawet dłużej. W tym roku okres ich eksploatacji może potrwać do listopada, dlatego warto o nie dodatkowo zadbać w trakcie sezonu co tylko wydłuży ich żywotność.

Zrywaczka i zbieraczka do owoców znacznie odciąży kręgosłup podczas prac ogrodowych

Zbliża się jesień, co oznacza zbiory jabłek, gruszek, czy śliwek. O ile łatwo jest zebrać owoce, znajdujące się w zasięgu ręki, o tyle zerwanie ich z korony drzewa wymaga nieco więcej wysiłku. Ogrodnicy radzą sobie z tym wyzwaniem na różne sposoby. Wchodzą na drzewo lub drabinę. Na szczęście z tym już koniec. Zrywaczka i zbieraczka do owoców pomogą w zbieraniu owoców zarówno prosto z drzew, jak i tych, które już opadły.

Ciesielska czy rozłupująca - jak dobrze wybrać i dopasować wielkość siekiery do siebie?

Nic tak nie umili zimnych wieczorów, jak rozpalony kominek, przy którym można się zrelaksować i odpocząć po całym dniu. Aby nie tracić czasu na przygotowanie drewna, warto zrobić to odpowiednio wcześniej. A to zadanie niewątpliwie ułatwi nam właściwie dobrana siekiera, dzięki której praca będzie bezpieczna i efektywna.

Środek do zwalczania chwastów – jak i kiedy go stosować?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele środków do zwalczania chwastów w rolnictwie i uprawach towarowych, przy czym jednym z najbardziej cenionych z uwagi na wysoką skuteczność jest tzw. Roundup, czyli herbicyd totalny, który niszczy wszystkie gatunki roślin. Jak działa i kiedy warto go stosować?

Nadchodzi czas sprzątania liści i gałęzi w ogrodzie - 3 sposoby, jak uprościć sobie prace

Pierwsze liście opadają już z drzew i, choć temperatura nie zapowiada jeszcze końca lata, to w powietrzu czuć nadchodzącą jesień. Co to oznacza dla właścicieli ogrodów? Czas porządków! Przedstawiamy trzy najważniejsze etapy prac ogrodowych, które należy wykonać, aby przygotować się na nadejście zimy.

Przygotowanie drewnianych mebli ogrodowych na koniec sezonu

Ogród to miejsce, które dla zachowania pięknego wyglądu wymaga pracy przez cały rok. Szczególnie duże znaczenie ma jednak zabezpieczenie drewna ogrodowego na sezon jesienno-zimowy. Zmienne warunki atmosferyczne w tym okresie sprawiają, że drewno znacznie szybciej niszczeje i traci swój naturalny urok, dlatego warto zawczasu pomyśleć o jego właściwej ochronie. Wykorzystanie produktów do ochrony drewna pozwoli dłużej cieszyć się pełną funkcjonalnością i nienagannym wyglądem drewnianej architektury ogrodowej.

Wspomnienie wakacji na balkonie - zmień wystrój w greckim stylu

Jak zaprojektować balkon, aby stał się miłym kącikiem relaksu w mieście i ozdobą mieszkania na zewnątrz? Minimalistyczny design i oszczędna kolorystyka, czy meble z baldachimem, powiew śródziemnomorskiej bryzy i zapach pelargonii? Wszystko zależy od gustu i pomysłowości. Podpowiadamy, jak szybko i z fantazją zrobić metamorfozę balkonu w greckim klimacie.

Żwirowe dróżki i ścieżki w ogrodzie - to dobry pomysł?

Ogród to miejsce, które powinno być nie tylko piękne, ale również praktyczne. Jednym z ważniejszych elementów, które warunkują jego funkcjonalność są ścieżki. To one wyznaczają ważne punkty komunikacyjne oraz dzielą nasz ogród na poszczególne strefy. Ścieżki żwirowe mają niesamowity potencjał gdyż zastosowane w ogrodzie nadają mu wyjątkowy styl i nieformalny charakter. W poniższym poradniku podpowiadamy jak wykorzystać żwir na ścieżkach by pełnił on funkcję praktyczną, podkreślając jednocześnie jego estetykę.


Stron: 223 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18420 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 235

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >