Ogrodzenie do zadań specjalnych - czym ogradzać magazyny i fabryki?

Ogrodzenie do zadań specjalnych - czym ogradzać magazyny i fabryki?

Obiekty firmowe to zazwyczaj miejsca o podwyższonym stopniu ryzyka to na ich terenie znajduje się wiele niezwykle kosztownych sprzętów. Na zabezpieczeniu takich lokacji nie warto oszczędzać. Wyjątkowe budynki wymagają profesjonalnego ogrodzenia. Na rynku znaleźć można kilka interesujących rozwiązań, aby odpowiednio odgrodzić tereny magazynów i fabryk. Czytaj dalej

 

W ofercie Betafence znajduje się wiele modeli paneli i siatek, które sprawdzają się w wymagających warunkach. Dziś zaprezentujemy dwa z nich oraz pokażemy jedno ciekawe zastosowanie naszych gabionów.


Trwały Nylofor 3D

Najczęściej polecanym przez nas systemem jest oparty na panelach Nylofor 3D. Ten model charakteryzuje się wygięciem pośrodku panelu, które skutecznie uniemożliwia przechodzenie górą ponad ogrodzeniem. Dodatkowym zabezpieczeniem są ostre końcówki na szczycie przęsła, odstraszające potencjalnych intruzów.


ogrodzenie do zadań specjalnych czy ogrodzić magazyny i fabryki

Atutem paneli Nylofor 3D jest grubość użytego drutu. Jego średnica to 5 mm. Wysoką trwałość oraz wytrzymałość na uszkodzenia zewnętrzne zapewnia cynkowanie i powlekanie gotowego produktu.


Atutem paneli Nylofor 3D jest grubość użytego drutu

Panelami Nylofor 3D zabezpieczyliśmy m.in. firmę Nifco z Żor


Tradycyjna solidność Resitor

Osoby, które cenią sobie klasyczny wygląd ogrodzenia z siatki, powinny śmiało sięgnąć po model Resitor. To znana wszystkim siatka pleciona, która jednak wyróżnia się na tle innym niezwykle wysoką jakością wykonania. Kluczem jest gruby drut, z którego została wykonana. Zapewnia on doskonałą odporność na uszkodzenia, bez utraty elastyczności, tak pożądanej w przypadku siatek ogrodzeniowych.


ogrodzenie fabryk i magazynów

Resitor dedykowany infrastrukturze przemysłowej może mieć nawet do 2,5 metra wysokości, co w połączeniu z wąskim oczkiem zniechęci większość intruzów do próby forsowania ogrodzenia górą.

 

Czytaj również: Ogrodzenia gabionowe – nagrodzone i rekomendowane przez profesjonalistów


Siatka Resitor/ogrodzenie fabryki

Siatkę Resitor zainstalowaliśmy m.in. wokół firmy NGK Ceramics w Gliwicach


Oryginalne zastosowanie gabionów

Na koniec ciekawostka nie związana bezpośrednio z bezpieczeństwem, ale wpływająca na walory estetyczne i użytkowe budynku. Gabiony, oprócz szeregu innych zastosowań, można używać jako elementów elewacji.


Oryginalne zastosowanie gabionów

 

Czytaj również: Siatki ogrodzeniowe


Ustawione przy ścianie na pierwszy rzut oka zapewniają tylko niekonwencjonalne wykończenie, atrakcyjne dla oka. Jednak takie użycie gabionów ma też inne plusy. Produkty te mają właściwości termoizolacyjne, dlatego w lecie pozwalają utrzymać przyjemnie chłodną temperaturę wewnątrz budynku, zaś zimą – zaoszczędzić na wydatkach za ogrzewanie. Co więcej, gabiony skutecznie tłumią hałasy dobiegające z ulicy, co zwiększa komfort pracy.

 

 Gabiony, oprócz szeregu innych zastosowań, można używać jako elementów elewacji.

W ten sposób wykorzystaliśmy gabiony przy biurowców firmy Krug w Rabowicach


Źródło: Greenfields / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 167 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 286 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 18 Grupa: Robimy dach Ja nie przekonałem się co do blachodachówki i dlatego postanowiłem jednak wybrać dachówkę oraz wykonać porządną więźbę dachową. Teraz z biegiem lat nie żałuję.....
  • Jak urządzić pokój dla chłopca? Liczba postów: 12 Grupa: Wnętrza W kwestii ciekawych ozdób na ścianę do dziecięcego pokoju, bardzo interesujące porady możecie znaleźć na stronie http://dekoratordomu.pl/co-na-sciane-w-p okoju-d...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 316 Grupa: Robimy stro... Właśnie robię remont i jestem na etapie zrywania podłogi i na pewno będę robić nowe wylewki. Wybrałem wylewki łódzkie anhydrytowe bo podobno szybko schną i fajn...
  • Stolarka budowlana i jej korzyści Liczba postów: 370 Grupa: Montujemy o... sorki ale mam pytanie z innej beczki. Korzystał ktoś z ich usług http://twoje-okna.com ?

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17883 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >