Okleina do mebli na bazie papieru

Okleina do mebli na bazie papieru

Opracowana została nowa technologia produkcji przyjaznej dla środowiska okleiny do mebli na bazie papieru. Nowa technika aplikacji lakieru UV i atramentu sprawia, że powierzchnia tej okleiny jest jeszcze bardziej wytrzymała, a przy tym nie traci lekkości.

 

Dział Consumer Packaging Walki od kilku lat z powodzeniem dostarcza okleiny na tylne panele dla przemysłu meblarskiego. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości okleiny do mebli firma Walki opracowała nową technikę aplikacji lakieru UV i atramentu, która sprawia, że powierzchnia okeliny jest jeszcze bardziej wytrzymała, a przy tym nie traci lekkości.

 

— Dzięki naszej nowej ulepszonej technice aplikacji lakieru UV znacząco zwiększyliśmy wytrzymałość okleiny — mówi Tomas Nyström, kierownik projektu w obszarze okładzin meblarskich.

 

Duże ilości i oszczędność kosztów

Do tradycyjnej drukarki Flexo podłączyliśmy nowy sprzęt. Ta innowacja pozwoliła zwiększyć jakość powłoki okleiny i wytrzymałość powierzchni. Walki jest pierwszym dostawcą dużych rolek okleiny do mebli na świecie (do 3,5 m szerokości) wykorzystującym tradycyjną drukarkę Flexo w procesie produkcji. Standardowy rozmiar takich rolek to 1,5–2,5 m.

 

— Możemy produkować duże ilości folii przy niskim nakładzie kosztów. Sprzęt, którego używamy, ma wysoką wydajność — mówi Jan-Anders Fagerhed, kierownik ds. usług technicznych i rozwoju.

 

Nowa technologia aplikacji lakieru UV firmy Walki jest przyjazna dla środowiska, ponieważ wykorzystuje mniejsze ilości barwnika niż dostępne na rynku alternatywy. © Grupa Walki

 

Przyjazna dla środowiska

 Podstawowe podłoże składa się z włókien papierowych, dzięki czemu produkt jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska niż dostępne na rynku alternatywy, oparte na plastiku lub tworzywach sztucznych. Folia nie zawiera formaldehydu. Nowa technologia wykorzystuje także mniejsze ilości barwnika, co jest jej dodatkową zaletą z punktu widzenia ekologii.

 

— Dzięki naszej nowej technologii możemy zagwarantować taką samą jakość koloru, używając mniejszych ilości atramentu — mówi Nyström.

 

Walki wykorzystuje swoją rozległą wiedzę na temat jakości papieru, aby pomóc klientom wybrać właściwy typ, odpowiedni do ich potrzeb.

 

Firma planuje dalej rozwijać opracowaną przez siebie technologię.

 

— Nie ustajemy w wysiłkach, aby rozszerzyć dostawy na inne, oprócz paneli tylnych, elementy w przemyśle meblarskim — mówi Jan-Anders Fagerhed. 

 

Walki teraz może produkować duże ilości okleiny przy niskim nakładzie kosztów. © Grupa Walki


Źródło: INS / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Najlepsza podłoga do biura Liczba postów: 35 Grupa: Wnętrza Ja zdecydowałem się na jasne panele winylowe. Pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Montażem paneli zajęła się firma www.grupak.pl . Dysponu...
  • Materace Liczba postów: 1228 Grupa: Porady i op... Każdy ma różne potrzeby i gust, ale materace muszą być bezpieczne dla kręgosłupa. Najlepiej jest kupić materace piankowe do spania ze sklepu magniflex. Tutaj wy...
  • Farby antykorozyjne Liczba postów: 18 Grupa: Porady i op... Jest dosyć dobra.
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 2999 Grupa: Porady i op... Dzięki za podpowiedzi.
  • Meble z palet Liczba postów: 38 Grupa: Wnętrza Powiem tak... Każdy ma swój gust i co innego się każdemu się podoba. Do mnie takie meble nie przemawiają. Raczej wolę coś eleganckiego i modnego. Tak jak na prz...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15813 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >