Osiedle Port Żerań na warszawskiej Białołęce

Osiedle Port Żerań na warszawskiej Białołęce

Warszawski lider rynku mieszkaniowego i wiodący deweloper w Polsce, rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej Port Żerań, zlokalizowanej w zielonej części Warszawy, na Białołęce, nad Kanałem Żerańskim. Nowe osiedle położone będzie przy ul. A. Kowalczyka, w sąsiedztwie ul. Modlińskiej, bardzo dobrze skomunikowanej z centrum miasta i Stacją Metro Marymont. Na teren osiedla prowadzić będzie specjalnie wybudowana droga z chodnikami, ścieżką rowerową i miejscami parkingowymi. Dodatkowo w ramach inwestycji Dom Development wybuduje m.in. rondo, plac miejski, ścieżkę rekreacyjną. W ramach współpracy z władzami Dzielnicy Białołęka dofinansuje projekt szkoły przy ul. Myśliborskiej. Czytaj dalej

 

Na terenie inwestycji powstanie docelowo ok. 850 lokali w siedmiu 7-piętrowych budynkach. W ofercie I etapu osiedla znajdą się 362 lokale. Przekazania mieszkań z I etapu planowane są na IV kwartał 2018 roku.


Osiedle Port Żerań na warszawskiej Białołęce

 

Atrakcyjną lokalizację osiedla i jego zielone otoczenie podkreślą dekoracje artystyczne zaprojektowane przez artystkę wizualną Ewę Doroszenko, nawiązujące symboliką do tafli wody i legend warszawskich związanych z Wisłą i warszawską syrenką.  Ozdobią one elewacje budynków i ściany części wspólnych. Dodatkowo na terenie osiedla powstanie specjalnie zaprojektowana rzeźba „Ślad po syrence”. Artystyczne akcenty będą także widoczne na ogrodzeniach czy stojakach na rowery. Tworzone na terenie osiedla Port Żerań elementy sztuki powstaną pod artystycznym nadzorem nowo powstałej Fundacji Dom Development City Art (FDDCA).


Osiedle Port Żerań na warszawskiej Białołęce

Projekt osiedla przygotowała pracownia Bogdan Kulczyński KUL Architekci.Przestrzeń publiczna osiedla została starannie zaprojektowana z myślą o komforcie mieszkańców i stworzeniu im możliwości rekreacji. Wzdłuż osiedla powstanie droga, dwa place miejskie, tereny sportowo rekreacyjne, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli, będą mogli poćwiczyć na siłowni na świeżym powietrzu lub skorzystać z miejsc do gier i zabaw. Wybudowany zostanie także wewnętrzny zielony dziedziniec z placem zabaw i miejscami do relaksu.

 

Czytaj również: Warszawskie biurowce West Station


Osiedle Port Żerań na warszawskiej Białołęce

 

Na zrewitalizowanych okolicznych terenach zielonych powstaną specjalnie zaprojektowane urządzenia sportowe i fitness oraz strefy rekreacyjne, w tym ścieżka tematyczna łącząca osiedle z Kanałem Żerańskim.

 

MIESZKANIA

Na terenie Portu Żerań, w ramach I etapu i powstanie 361 mieszkań i 1 lokal usługowy. Klienci będą mogli wybrać przestronne i funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanej strukturze i powierzchni – od 29,5 mkw. do 116 mkw. Mieszkania będą miały balkony lub tarasy oraz loggie, które są wliczone w cenę mieszkań. Ceny za mkw. kształtują się 5 900 do 7 750 zł/mkw. Nowoczesną architekturę osiedla podkreślą szklane lub ażurowe balkony z charakterystycznymi żółtymi akcentami. 

 

Dla mieszkańców nowej inwestycji przewidziano 406 miejsc garażowych. Cena pojedynczego miejsca postojowego to 28 000 zł. W ofercie znajdują się 22 komórki lokatorskie w cenie od 10 000 do 16 000 zł. W sprzedaży będzie 40 miejsc postojowych ze schowkiem w cenie od 34 000 do 36 000 zł.

 

Czytaj również: Dlaczego w polskich miastach buduje się coraz ciaśniej?


Osiedle Port Żerań na warszawskiej Białołęce

Osiedle będzie ogrodzone i strzeżone.

 

DODATKOWE INWESTYCJE NA TERENIE OSIEDLA

W celu podniesienia jakości komunikacji drogowej wokół osiedla, Dom Development dla mieszkańców osiedla i okolic wybuduje rondo i drogę. Szacowany koszt budowy ronda i ulicy to 4 mln zł. Ponadto deweloper przekaże miastu tereny pod drogę warte wg operatu ok. 2,8 mln zł oraz dodatkowo zgodnie z umową ZRiD 354,7 tys. zł. Dom Development współfinansuje także, kwotą 0,5 mln zł, projekt budowlany planowanej szkoły w rejonie osiedla przy ul. Myśliborskiej.

 

OKOLICE I ATRAKCJE OSIEDLA PORT ŻERAŃ

Port Żerań łączy w sobie pełną infrastrukturę miasta z terenami zielonymi, które zgodnie z planem miejscowym  pozostaną niezabudowane. Osiedle położone jest w atrakcyjnej części warszawskiej Białołęki, nad brzegiem początku Kanału Żerańskiego. Lokalizacja osiedla umożliwia mieszkańcom różne formy rekreacji, w tym uprawianie sportów wodnych.

 

Jednym z najważniejszych atutów osiedla stanie się planowane w jego najbliższym sąsiedztwie Centrum Handlowe Modlińska, z licznymi sklepami (w tym marketem spożywczym i apteką), restauracjami, kawiarniami, klubem fitness oraz przychodnią. Mieszkańcy osiedla będą mogli odwiedzać nowo otwartą Galerię Północną, na powierzchni której znajduje się ponad 200 sklepów, butików i pop-up store’ów oraz elementy takie jak ogród na dachu, plenerowa siłownia i skate park, miejsca zabaw dla dzieci czy place z fontannami i elementami małej architektury. 

 

W otoczeniu nowo powstającego osiedla znajdują się sklepy, centra handlowe, szkoły, przedszkola i placówki służby zdrowia. W pobliżu jest także nowo wybudowany żłobek, przy ul. Krzyżówki oraz uczelnie: Akademia L. Koźmińskiego oraz Vistula.

 

Wśród atrakcji w pobliżu osiedla są m.in. spływy kajakowe prowadzące nad Zalew Zegrzyński, Śluza Żerań, przy ul. Zarzecze. Dla miłośników sportów ekstremalnych, w okolicy znajduje się także 2Wieże Centrum Sportów, przy ul. Marywilskiej. To jedyne na świecie miejsce, w którym jednocześnie odbywają się skoki dream jumping, free jump oraz swing jump. Ponadto znajduje się tam najdłuższa na Mazowszu (200m) tyrolka nad Kanałem Żerańskim, wake park, najwyższa w stolicy ścianka wspinaczkowa oraz jedyne w mieście obserwatorium bobrów. Ok. 300 m od inwestycji znajduje się boisko do piłki nożnej Orlik.


LOKALIZACJA I KOMUNIKACJA

Rozwinięta komunikacja miejska (16 autobusów z pobliskiej ul. Modlińskiej, 7 minut do stacji metra Marymont) oraz bliskość głównych tras przelotowych (Most gen. S. Grota-Roweckiego i Trasa Toruńska – droga szybkiego ruchu S8) zapewniają znakomite połączenie z centrum i z metrem.
W ciągu doby w okolicy kursuje ok. 750 autobusów.

 

Mieszkańcy korzystający z komunikacji miejskiej będą mieli do dyspozycji bezpośrednie połączenia oraz dogodne węzły przesiadkowe, które łączą ze sobą główne punkty stolicy.


Port Żerań to nowa propozycja Dom Development S.A., która swoją unikalność zawdzięcza starannie wybranej lokalizacji, bezpośrednio nad wodą wśród zieleni. Jednocześnie tereny osiedla i okolice posiadają rozbudowaną infrastrukturę miejską. Rozwinięta komunikacja umożliwia szybki dojazd do centrum miasta i metra. Przyjazna, specjalnie zaprojektowana przestrzeń nad brzegiem Kanału Żerańskiego sprzyja wypoczynkowi, aktywnym formom spędzania wolnego czasu. Na zrewitalizowanych okolicznych terenach zielonych powstanie strefa rekreacyjno-sportowa. Dzięki temu Port Żerań jest idealną propozycją dla wszystkich tych, którzy poszukując mieszkania chcieliby połączyć życie w pełnej zieleni okolicy z bliskością tętniącego życiem centrum miasta - powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Dom Development S.A.

Źródło: M+G / budnet.pl
Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 113 Grupa: Domy szereg... A co sądzicie i klimatyzacji w takim szeregowcu? Jest potrzebna czy to raczej zbędny wydatek? Jeśli chodzi o firmę to mam z polecenia bardzo dobrą wentylacja ka...
  • Usługi Remontowo Budowlane - B R G - Bez stresu,... Liczba postów: 6 Grupa: Firmy budow... Zdecydowanie polecam Klinikę Parkietu. Wykonywali montaż podłóg u nas, a renowację podłóg i tarasów - u moich rodziców. Solidna, rzetelna i bardzo dobrze przygo...
  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 156 Grupa: Robimy stro... ja to położyłem glazurę , a kładła dla mnie firma http://www.re-mount.pl/oferta/glazura.ht ml . Płytki ceramiczne można kupić dzisiaj w różnych kolorach, kształ...
  • System automatycznego nawdniania Liczba postów: 11 Grupa: Pielęgnacja... ja słyszałam że mają całkiem dobre te systemy, a jak duży byś potrzebował? www.drewbud24.pl/krzesla- ogrodowe-drewniane-stoly-ogrodowe-lawka- ogrodowa.html
  • blacha trapezowa Liczba postów: 86 Grupa: Robimy dach W kwestii wysokiej jakości pokrycia dachowego, polecam zastanowić się także nad łupkiem, co o tym sądzicie? Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziecie na www....
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 79 Grupa: Firmy budow... Do każdej rozbiórki przyda się podnośnik koszowy, akurat bez problemu możecie go wypożyczyć u nas, warto sprawdzić na www.Podnosniki-lodz.pl

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17713 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 268

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >