Otwarcie Miasteczka Orange

Otwarcie Miasteczka Orange

Miasteczko Orange wybudowane przez firmę Bouygues Immobilier Polska zostało oficjalnie otwarte. Czytaj dalej

 

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali François Bèrtiere, prezes zarządu Bouygues Immobilier, Maciej Witucki, prezes Orange Polska, Sheikh Faisal Bin Saoud Al-Thani, dyrektor Departamentu Business and Development Qatar Holding oraz Stanisław Fiszer, architekt Miasteczka. Od połowy lipca kompleks stanowi główną siedzibę Grupy Orange, która od początku tej inwestycji jest jej wyłącznym najemcą. Właścicielem obiektu jest spółka Qatar Holding należąca do Qatar Investment Authority.

 

 

Współpraca pomiędzy Orange Polska i Bouygues Immobilier Polska rozpoczęła się podpisaniem umowy najmu pod koniec 2009 roku oraz rozpoczęciem budowy obiektu na zasadach „build-to-suit”. Protokół odbioru obiektu strony podpisały w lipcu 2013 roku. Dla Qatar Holding Miasteczko Orange
to pierwsza inwestycja w Europie Centralnej. Strategia katarskiego państwowego funduszu inwestycyjnego opiera się na angażowaniu się w wysokiej klasy przedsięwzięcia międzynarodowe, lokalne, a także strategiczne.  

 

Czytaj również: Wystawa Mozaiki Trójmiasta


- Wybór tej inwestycji przez katarskiego partnera stanowi dla nas potwierdzenie najwyższej jakości obiektu. Jestem dumny, że Miasteczko Orange to jeden z najnowocześniejszych budynków w Warszawie. Udało nam się osiągnąć 30% oszczędność zużycia energii w porównaniu z innymi biurowcami, a zarazem stworzyć miejsce, które zapewni dobre samopoczucie i komfort pracującym tam osobom. Ten obiekt to duży sukces inwestora, klienta oraz Bouygues Immobilier Polska jako dewelopera - podkreślił Bruno Le Corre, Dyrektor Generalny Bouygues Immobilier Polska.  

 


Miasteczko Orange

Projektantem nowej siedziby Grupy Orange, zlokalizowanej w Alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie, jest znany architekt Stanisław Fiszer. Kompleks składa się z pięciu sześciokondygnacyjnych budynków połączonych ze sobą na poziomie parteru i pierwszego piętra. Łącznie obiekt posiada 45 tys. mkw. powierzchni użytkowej i zapewni pełną infrastrukturę 3300 pracownikom, stąd nawiązanie do miasteczka. Na jego terenie znajduje się kantyna z ponad 300 miejscami siedzącymi, sklep spożywczy, kiosk, kawiarnia, fitness oraz zadrzewiony ogród z fontanną i drewnianym tarasem. W ostatnim tygodniu zainstalowano stację rowerów Veturilo przed wejściem do Miasteczka Orange.

 

 

Komfort pracy

Budynek zapewnia użytkownikom prawidłowy dostęp do światła dziennego, a z każdego miejsca pracy jest widok na okno i niebo. Dla komfortu pracowników zaprojektowano otwierane okna, które umożliwią naturalną wentylację pomieszczeń według potrzeb, a zarazem ograniczą korzystanie z klimatyzacji czy wentylacji mechanicznej. Ciekawostką jest także wspieranie bioróżnorodoności na terenie Miasteczka, np. poprzez zainstalowanie budek dla ptaków.

 

 

Ekologiczny dojazd do pracy

Podziemny parking pomieści ponad 1050 samochodów oraz 120 rowerów. Monitorowane miejsca parkingowe dla rowerów usytuowane są w najlepszej, dobrze oświetlonej części parkingu podziemnego, znajdującej się blisko wind. Umożliwiają one także bezpieczne przypięcie jednośladów. W podziemiu przewidziano szatnie z szafkami oraz prysznice dla rowerzystów. Ponadto pod koniec sierpnia przed Miasteczkiem Orange pojawiła się stacja rowerów miejskich.

 

Czytaj również: Odbędą się Targi Budowa Remont Dom i Wnętrze w Warszawie

 

W  części parkingu dla samochodów stworzono 53 dodatkowe miejsca typu „car sharing”. Będą z nich mogły korzystać osoby, które jeżdżą do pracy w grupach minimum dwuosobowych. Idea „car sharing’u” będzie promowana wśród pracowników Miasteczka Orange, ma na celu obniżenie kosztów podróży, emisji spalin oraz korków.   

 

 

Biurowiec wydajny energetycznie

Miasteczko Orange, będące jednym z najnowocześniejszych budynków w Warszawie, spełnia restrykcyjne wymagania środowiskowe oraz uwzględnia dobre samopoczucie pracujących tam osób. Jednym z celów projektowych było zminimalizowanie wpływu na środowisko oraz osiągnięcie jak największej wydajności obiektu. Miasteczko Orange zużywa około 30% mniej energii w porównaniu z innymi biurowcami. Kompleks już na etapie projektowym otrzymał certyfikat BREEAM z oceną „Very Good”, który potwierdził spełnienie restrykcyjnych norm ekologicznych i najwyższe europejskie standardy w budownictwie.

 

Czytaj również: Gdański Airport City podczas Pereł Bałtyku 

 

Przykładem rozwiązań energooszczędnych jest system wind, które oszczędzają do 20% energii w porównaniu ze standardowymi maszynami. Jest to osiągnięte poprzez optymalizację ruchu, natomiast w okresach poza szczytem windy przechodzą w tryb stand-by. 

2013-09-12
Źródło: LAWENDA PUBLIC RELATIONS / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1697 Grupa: Trudne tema... Odpowiednie dbanie o siebie to ważny element zdrowego życia, ale czasami możemy mieć trudności w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami. W takich sytuacjach wa...
  • fotografia biznesowa Liczba postów: 100 Grupa: Konferencje... Sesje różnego rodzaju dzisiaj wykonują profesjonalni fotografowie i jak najbardziej warto znaleźć solidnego w swojej okolicy https://bartekciok.pl/ Sesje biznes...
  • Nowoczesna edukacja Liczba postów: 38 Grupa: Trudne tema... Koniecznie zajrzyjcie do rewelacyjnej oferty przedszkola https://www.przedszkolebielsko.pl/ Wyróżniają się innowacyjnym podejście do nauczania, atrakcyjnymi zaj...
  • Jak mieć lśniące włosy ? Liczba postów: 102 Grupa: Trudne tema... Wybierając perukę, ważne jest, aby czuć się z nią swobodnie. Dzięki https://perukisklep.pl/peruki-radom/ można znaleźć modele, które są nie tylko estetycznie do...
  • Rzetelna firma budowlana Liczba postów: 16 Grupa: Trudne tema... Jaką firmę budowlaną z Krakowa możecie mi polecić? https://enedu.pl/kursy-stacjo narne/kompleksowa-terapia-wisceralna/

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 281

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >