Parocja perska - żelazne drzewo

Parocja perska - żelazne drzewo

Jest to bardzo piękne drzewo lub krzew z rodziny oczarowatych. Liście tego gatunku osiągają długość 5-12 cm, są skórzaste, błyszczące i ciemnozielone, wczesną wiosną różowawe.

 

Różowoczerwone, pozbawione płatków kwiaty rozwijają się wiosną przed rozwojem liści. Jako pojedyncze są niepozorne, ale ponieważ jest ich dużo, krzewy sprawiają wrażenie okrytych różowoczerwoną mgłą. Największą ozdobą parocji jest jednak jesienne przebarwienie liści od koloru żółtego do szkarłatno-czerwonego. W lecie drzewa są dekoracyjne dzięki dużym, zdrowym liściom oraz łuszczącej się, podobnie jak u platanów, korze. W Polsce dorasta do ok 5m - świetnie nadaje się do przydomowych ogrodów!!!

 

Czytaj również: Hortensja pnąca

 

 

Uprawa i pielęgnacja:

Parocje są w przeciętne zimy odporne na niską temperaturę oraz dobrze znoszą zanieczyszczone powietrze. Rosną wolno i nadają się do ogrodów przydomowych. Należy wybierać dla tych roślin stanowiska słoneczne, gdyż w półcieniu liście przebarwiają się mniej intensywnie. Nie są wymagające wobec podłoża, nie znoszą jedynie gleb wapiennych. Wygląd sadzonki w sezonie: sadzonka 2.5letnia, wys. ok. 60-70cm!!!

 

Czytaj również: Trawa pampasowa różowa

 

Źródło: Cleome / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Tanie ogrodzenia posesji Liczba postów: 29 Grupa: Ogród i dzi... Siatka na pewno będzie najtańsza, ale warto też, zeby była odpowiednio zabezpieczona malowaniem proszkowym, żeby dobrze wygladała. No chyba że to tymczasowe roz...
  • Twój idealny ogród Liczba postów: 12 Grupa: Ogród i dzi... A czy wy też mieliście kłopoty przez urzędników z usuwaniem drzew w ogrodzie? Ja trochę miałem, bo nie chcieli się zgodzić na wycinkę. Jak już się zgodzili to f...
  • Meble do ogrodu i na taras Liczba postów: 2 Grupa: Ogród i dzi... Pani Małgorzato jak sprawdzaja się meble, ponieważ kilka dni temu mąż oglądał ofertę w sklepie dajar, zastanawialiśmy się czy zakupić u nich meble właśnie.
  • Relaks w hamaku Liczba postów: 2 Grupa: Ogród i dzi... Pani Małgorzato, myślę, że mam takie samo łóżko jak Pani, moja żona jest z niego bardzo zadowolona. W sklepie dajar jest bardzo duży wybór, wspaniałe rzeczy.
  • Meble ogrodowe Liczba postów: 2 Grupa: Ogród i dzi... Pani Małgorzato ja również robiłam zakupy w sklepie dajar, także mam od nich meble ogrodowe i jestem bardzo zadowolona.

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19592 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 415

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >