Pielęgnacja ogrodu – lista artykułów

Jesienne porządkowanie terenu wokół domu - pielęgnacja trawnika i zakładanie nowego

Tegoroczna jesień przychodzi z chłodem i rosą utrzymującą się długo w ciągu dnia co wpływa na rytm pielęgnacji trawy, który powinien być dostosowany do lokalnych warunków meteorologicznych oraz kondycji danego trawnika. Początek jesieni jest dobrą porą na dokładne przyjrzenie się kondycji trawy, by jak najlepiej przygotować ją do zimy i kolejnej wiosny. Po deszczowym lecie niektóre trawniki mogą borykać się z mchem i chwastami czy z niedoborem substancji odżywczych, dlatego oprócz koszenia, warto zając się renowacją ubytków i nawożeniem. Optymistycznym akcentem jesieni jest fakt, że przy utrzymującej się dodatniej temperaturze można założyć nowy trawnik, który już wiosną będzie urzekać intensywną zielenią.

Róże, królowe ogrodów sadzimy jesienią - jak prawidłowo przeprowadzić prace krok po kroku

Październik to doskonały czas na sadzenie róż, zarówno tych w doniczkach, jak i z odkrytym systemem korzeniowym. Potrzebujemy kilku podstawowych narzędzi, jak sekator, szpadel i widły oraz zdrową sadzonkę i możemy przystąpić do działania. Róże z odkrytymi korzeniami trzeba posadzić od razu po zakupie, a te w doniczkach mogą poczekać kilka dni.

Produkty owadobójcze marki Target – jakie produkty są dostępne w ofercie?

W swoim domu lub mieszkaniu zauważyli Państwo małe latające insekty? Najprawdopodobniej to mole! Choć wyglądają na bardzo niegroźne, to bardzo szybko mogą okazać się prawdziwym utrapieniem, ponieważ atakują ubrania, materiały, a nawet żywność. Dlatego tak ważne jest, by się z nimi rozprawić jak najszybciej. Jak mogą to Państwo zrobić? Z pomocą przychodzą środki na mole Target, które czekają w naszej ofercie!

Jesienne sprzątanie ogrodu - jak ułatwić sobie sprzątanie liści

Sprzątanie liści z trawnika i grządek, czyszczenie posadzek czy rynien w altanach to ważne czynności w ramach jesiennych porządków w ogrodzie. Aby wykonać je sprawnie i z przyjemnością pomyślmy o odpowiednim sprzęcie, który będziemy mogli również bez problemu przechowywać. Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca w garażu, a potrzebujemy szerokiej gamy narzędzi to doskonałym rozwiązaniem będą narzędzia QuikFitTM

Skuteczny preparat na kleszcze. Jaki wybrać?

Aktywność na świeżym powietrzu, zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i w lesie czy na łące, wiąże się z narażeniem na ukąszenie kleszcza, które może być potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Aby się przed nim uchronić, wiele osób stosuje preparat na kleszcze.

Jesień w ogrodzie

Jesienne prace w ogrodzie przypadają zazwyczaj na trzy główne miesiące stanowiące zarówno początek jesieni jak i jej schyłek. Jesień jest idealną porą na sadzenie krzewów owocowych, drzew i roślin mrozoodpornych. Przed nadejściem mrozów zaplanuj także jesienne porządki oraz zabiegi pielęgnacyjne, które korzystnie wpłyną na kondycję roślin podczas zimy. Sprawdź jak przygotować ogród na nadejście zimy.

Jak samodzielne uprawiać warzywa i owoce?

Każdy z nas chce jeść zdrowe warzywa, niektórzy więc decydują się na ich samodzielną uprawę. Podobnie jednak jak w przypadku owoców czy roślin ozdobnych, aby zacząć dobrze swoją przygodę z ogrodnictwem, dobrze wyposażyć się w odpowiedniej jakości nasiona.

Jak można wykorzystać w pielęgnacji ogrodu duże ilości skoszonej trawy?

Koszenie trawy w ogrodzie czy w strefie wokół domu jest najczęściej wykonywaną czynnością w sezonie ogrodniczym. Ścięta trawa stanowi szacunkowo 2/3 odpadów ogrodowych i każdy właściciel trawnika, małego i dużego, mierzy się z problemem utylizacji pokosu po każdym koszeniu. W takich sezonach letnich jak rok bieżący, gdy pogodowy koktajl upałów i deszczu sprzyja szybkiemu i bujnemu wzrostowi roślinności, utylizacja pokosu może stać się prawdziwym problemem. Powstaje ogromna ilość biomasy i warto rozważyć praktyczne wykorzystanie jej ekologicznych wartości.

Jak się zakłada trawnik w środku lata?

Lato w pełni, a my zapragnęliśmy pięknego trawnika w naszym ogrodzie. Nic straconego - sierpień jest miesiącem, który dobrze nadaje się na założenie trawnika, zarówno z nasion jak i z rolki. Niezależnie od gatunku trawy musimy wykonać kilka czynności, do których potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt.

Jak gorące, deszczowe lato wpływa na kondycję trawnika? Jakie zabiegi pielęgnacyjne musimy wykonać?

Przyzwyczajeni do upalnych i suchych zarazem ostatnich sezonów letnich, wiemy, że w takich warunkach najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym trawy jest podlewanie. Tegoroczne lato natomiast zaoferowało nam prawdziwie tropikalne warunki z palącymi promieniami słońca oraz obfitymi i częstymi opadami deszczu. Prawdą jest, że upalno-wilgotna aura powoduje bujny rozwój roślinności i szybki wzrost traw, ale nie zawsze trawnik może sam sobie poradzić w sytuacji nadmiaru wody i wilgoci.


Stron: 29 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17007 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 185

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >