Pielęgnacja ogrodu – lista artykułów

Jak przycinać żywopłot szybko i skutecznie? Zobacz nasz poradnik

Żywopłot formowany to jedna z najskuteczniejszych – a na pewno najpiękniejszych – metod odgrodzenia się od ruchliwej ulicy czy hałaśliwego sąsiada. W ten sposób można sobie zapewnić odrobinę prywatności na działce. Jednak aby zielona ściana była gęsta, zwarta i równa, należy regularnie ją przycinać. Jak to robić?

Choroby i szkodniki roślin ogrodowych - jak sobie z nimi radzić?

Lato w ogrodzie to najpiękniejsza pora roku. Długie, ciepłe i słoneczne dni, wielokolorowe, pachnące kwiaty oraz soczysta zielona trawa zachęcają do obcowania z naturą i do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jednak nie tylko człowiek jest miłośnikiem letnich ogrodów. „Lubią” je również szkodniki i choroby. Niestety zamiast podziwiać, niszczą to co piękne często powodując spore straty. Z tego też powodu istotna jest odpowiednia pielęgnacja oraz ochrona roślin o tej porze roku.

Jak doprowadzić do porządku ogród po zimie

Ciepłe, słoneczne dni to doskonały czas by rozpocząć prace w ogrodzie i przygotować go na nadchodzący sezon. Od czego zacząć?

Wiosenne zabiegi pielęgnacyjne wokół trawnika

Odpowiednio wypielęgnowany trawnik jest wizytówką naszego domu i ogrodu. Warto poświęcić czas i dobrać właściwe narzędzia, które z jak największą starannością zatroszczą się o niego. Mroźne temperatury oraz duże amplitudy powietrza wpływają negatywnie na kondycję gleby, dlatego w okresie wiosennym grunt potrzebuje szczególnej pielęgnacji i samo koszenie nie wystarczy. Krok po kroku radzimy jak odpowiednio zadbać o trawnik.

Wiosenne porządki w ogrodzie i pierwsze koszenie trawnika

Pogoda za oknem coraz lepsza a to oznacza, że za chwilę ruszmy do naszych przydomowych ogródków w celu wykonania wiosennych porządków. Jednym z najważniejszych aspektów zadbanego ogrodu i jego wizytówką, jest trawnik. Jego odpowiednia regeneracja po okresie mrozów jest niezwykle istotna, aby nasz ogród prezentował się z jak najlepszej strony.

Jakie warunki powinien spełniać ogród, aby można było włączyć w nim robota koszącego

Z każdego ogrodu i trawnika, tego dopiero zakładanego oraz już istniejącego, można stworzyć inteligentny ogród, w którym koszenie trawy zostanie całkowicie powierzone robotowi koszącemu. Jest to najbardziej nowoczesny sposób pielęgnacji trawy, który oferuje właścicielowi ogrodu wolność - wolny czas dla rodziny i przyjaciół, swobodę przybywania w ogrodzie, spokojny urlop, a dzieciom stwarza bezpieczne warunki do zabawy.

Dlaczego trawnik potrzebuje wiosną aeracji i wertykulacji?

Po każdej zimie trawa jest osłabiona, a często także pożółkła, niejerodnorodna, przerzedzona. Są to naturalne oznaki jej złej kondycji i chorób grzybowych, z którymi warto powalczyć, by wkrótce trawnik zajaśniał zielenią, cieszył oko i zachęcał do relaksu.

Wiosenne porządki wokół domu i w ogrodzie – co trzeba zrobić?

Czyszczenie, mycie, zamiatanie – wiosna to czas wielkich pozimowych porządków. Zaczynamy przygotowania do nowego sezonu wokół domu i w ogrodzie. Przyroda budzi się do życia, rośnie temperatura, a to znak, że najwyższy czas odświeżyć otoczenie domu po kilku miesiącach zimy. Od czego zacząć?

Czy można uratować przemarznięte rośliny

Pierwsze dni wiosny upłynęły pod znakiem… powrotu zimy. Po chwilowym ociepleniu w naszych przydomowych ogrodach ponownie zagościł śnieg. Niestety gwałtowne skoki temperatur nie pozostają obojętne dla naszych roślin. Jak rozpoznać te przemarznięte? Czy da się je jeszcze uratować?

Ogrodowe uprawy „od podszewki”. Porady eksperta na temat prawidłowego przygotowania gleby do nowego sezonu wegetacyjnego.

Każdy nowy sezon ogrodniczy zaczyna się od przygotowania gleby pod planowane uprawy kwiatów, warzyw i pod nowy trawnik. Gleba, po zimowych miesiącach, zwłaszcza po ostatnich mrozach, będzie wymagać gruntownego spulchnienia i napowietrzenia, a glebogryzarka dodatkowo ułatwi poprawienie jej struktury i dostosowanie jej odczynu pH do zaplanowanych upraw.


Stron: 22 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17949 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >