Pielęgnacja ogrodu – lista artykułów

Co wczesną wiosną jest do zrobienia w ogrodzie?

Chcesz, aby Twój trawnik w sezonie zachwycał pięknym, zdrowym wyglądem? Nie zwlekaj i już teraz zadbaj o jego właściwą pielęgnację po zimie. Piękny ogród to nie tylko sadzenie i pielęgnacja roślin, ale również szereg prac pozornie niewidocznych. Z naszego poradnika dowiesz się jakie prace pielęgnacyjne należy wykonać, aby ogród cieszył oko przez cały sezon.

#Zostańwdomu i zaplanuj prace w ogrodzie!

Natura rządzi się swoimi prawami i wiosna, nie bacząc na stan epidemii czy nocne przymrozki rozwija się własnym rytmem. Obowiązujące obostrzenia ograniczają nasze zwyczajowe aktywności, ale ten czas można efektywnie wykorzystać na przygotowanie się do nowego sezonu w ogrodzie.

Co robić w ogrodzie zimą, kiedy temperatury są dodatnie

Tegoroczna zima, a raczej jej brak, i przede wszystkim utrzymująca się dodatnia temperatura powietrza za dnia zaburzają cykl życia świata roślinnego, pobudzając znacznie wcześniej wegetację. Pąki na drzewach i krzewach w wielu regionach kraju już nabrzmiewają, a ptasie trele przybierają wiosenny ton. Nietypowe w tym okresie roku warunki meteorologiczne tworzą swego rodzaju stan zawieszenia w pracach w ogrodzie, gdyż standardowy kalendarz ogrodnika wymyka się dotychczasowym zasadom.

4 ważne zasady jesiennego przycinania krzewów i drzew

Jesień to ważny moment w kalendarzu każdego ogrodnika. Od jakości przeprowadzonych prac zależy bowiem późniejsza kondycja naszego ogrodu. Jedną z nich jest przycinanie drzew i krzewów. I choć zazwyczaj w okresie wiosennym najmocniej skupiamy na tym uwagę, jesienią także warto wykonać tę czynność. O czym zatem należy pamiętać, przygotowując się na jesienne przycinanie drzew i krzewów? Przedstawiamy 4 najważniejsze zasady.

Pielęgnacja trawnika w końcówce lata - co oprócz aeracji jest do zrobienia?

Lato powoli zbliża się ku końcowi. Dzień staje się coraz krótszy, a poranki witają chłodem. Jednak lato jeszcze nie odchodzi, a wysoka temperatura za dnia i ostatnie opady deszczu sprzyjały trawie, która regeneruje się i odżywa po okresie upałów i suszy. Warto wykorzystać te warunki do regenerującej pielęgnacji trawnika, by jak najdłużej zatrzymać zieleń trawy i przygotować rośliny do bezpiecznego przetrwania zimy, a także do kolejnego cyklu wegetacyjnego na wiosnę. W ramach sierpniowej rewitalizacji trawy warto przeprowadzić aerację w celu rozluźnienia i napowietrzenia gleby. Poprawa struktury podłoża przywróci glebie właściwości sorpcyjne i zapewni skuteczność nawadniania oraz nawożenia. W sierpniu warto jeszcze odżywiać trawę i praktycznie można już stosować nawozy jesienne, bogate w składniki uodparniające darń na warunki zimowe.

Zakładanie trawnika pod koniec lata

Końcówka sierpnia to doskonały moment na zakładanie trawnika. Temperatury gleby oraz powietrza sprzyjają wzrostowi trawy i rozwijaniu się kiełków. Przedstawiamy 5 zasad, o których warto pamiętać, jeśli decydujemy się na zakładanie i pielęgnację trawnika w okresie późnego lata.

3 wskazówki, jak pomóc trawnikowi przetrwać upały

Podczas upałów trawa szczególnie potrzebuje życiodajnej wody, która szybciej wyparowuje niż zwykle. Mocne słońce powoduje obumieranie oraz żółknięcie trawy. Zachowanie pięknego trawnika w takich warunkach wymaga specjalnego traktowania, ale trzymając się 3 prostych wskazówek będzie on zdrowy i zielony przez cały sezon.

Jak pielęgnować trawnik po ulewnych majowych deszczach

Tegoroczna wiosna dostarczyła trawnikom i wszystkim ogrodowym roślinom wielu, raczej skrajnych, wrażeń. Początkowy okres suszy, który zagrażał rozwojowi upraw ogrodowych i rolnych, ustąpił miejsca gwałtownej zmianie pogody, a przede wszystkim intensywnym deszczom. Jedną z „ofiar” tegorocznej aury jest trawa, zwłaszcza ta świeżo zasiana, która teraz, na początku cyklu wegetacyjnego, potrzebuje większej uwagi opiekuna.

3 proste zasady podlewania trawnika, aby był idealnie zielony

Podlewać rano czy wieczorem? Ile razy w ciągu tygodnia? Konkretne wskazówki pomogą ci uzyskać ogród jak marzenie. O trzech ważnych zasady obowiązują przy prawidłowym podlewaniu trawnika mówi ekspert.

Jak uzyskać efekt angielskiego trawnika

Wraz z otwarciem nowego sezonu w ogrodach nadchodzi czas trawników, które będą zdobić posesję i ogród przez całe lato aż do późnej jesieni, stając się dodatkowym, naturalnym pokojem. Ich prawidłowa, systematyczna, pielęgnacja sprawi, że trawa będzie się stale odradzać, gęstnieć, tworząc coraz dorodniejszy soczysto-zielony dywan. Warto także pamiętać, że przysłowiowy angielski trawnik to trawnik gęsty i silny, regularnie koszony, podlewany i nawożony przez lata.


Stron: 26 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15907 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >