Płyta elewacyjna - idealne zabezpieczenie budynku

Płyta elewacyjna - idealne zabezpieczenie budynku

Wykończeniem elewacji, stosowanym najczęściej przez inwestorów, są strukturalne tynki dekoracyjne lub farby fasadowe. Producent płyt kompozytowych, firma Quartec, oferuje alternatywę dla tego typu rozwiązań – płytę elewacyjną c-c ELL-TEC. Czytaj dalej

 

Ten innowacyjny produkt wykonany z naturalnych składników, takich jak cement i włókna celulozowe pochodzące z drewna iglastego, wykazuje ponadprzeciętną wytrzymałość na zginanie i uderzanie, dzięki czemu sprawdza się w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. W urzeczywistnieniu estetycznej elewacji odpornej na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie pogody, którym poddawana jest fasada budynku, nieodzowny okaże się z kolei opracowany przez firmę Quartec system wentylowany, na którym montowane są płyty ELL-TEC.

 

Czytaj również: Co zrobić, gdy atak zimy uniemożliwia dokończenie prac budowlanych?


Płyty elewacyjne celulozowo-cementowe ELL-TEC firmy Quartec idealnie nadają się do zastosowania na elewację domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych, biurowców czy galerii handlowych. Posiadają one bardzo dobre parametry wytrzymałościowe na zginanie i uderzanie. Surowiec, z którego płyty są produkowane gwarantuje odporność na wykwity grzybów pleśniowych, glonów oraz porostów. Co więcej, są one również łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż można je myć przy pomocy urządzeń wysokociśnieniowych bez obaw o ich uszkodzenie.

 

 

Specjalne powłoki gruntujące i malarskie, nakładane jeszcze na linii produkcyjnej powodują, że płyty ELL-TEC są odporne, obfite opady deszczu i silne wiatry, a same płyty nie zmieniają swoich właściwości nawet po 100-u cyklach zamrażania. Warto zaznaczyć, że montaż płyt elewacyjne firmy Quartec jest wykonywany w wielu systemach, które są stosowane w zależności od warstwy izolacyjnej, wielkości budynku oraz jego przeznaczenia.

 

Płyty ELL-TEC znajdą szczególne zastosowanie na elewacji domów mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej, na których nie ma możliwości klejenia izolacji i należy dokonać montażu płyt na konstrukcji, która pozwoli dowolnie zaprojektować kształt i wygląd fasady. Płyty elewacyjne ELL-TEC firmy Quartec dostępne są w kolorach na zamówienie ze wzornika RAL i NCS. Różnorodność dostępnych odcieni i struktur a jednocześnie możliwość dowolnego formowania płyt c-c, umożliwi inwestorom i projektantom wykreować niezwykle reprezentacyjną fasadę.

 

System elewacji wentylowanych firmy Quartec - rozwiązanie z przyszłości

System wentylowany został opracowany przy uwzględnieniu optymalnych rozwiązań i najwyższych standardów jakości. Podstawą systemu są płyty elewacyjne ELL-TEC, które produkowane są na żądany wymiar i dzięki temu stwarzają możliwość kształtowania nie tylko prostych płaszczyzn elewacyjnych, ale także urozmaiconych konstrukcji przestrzennych. Drugim, równie ważnym elementem tego systemu jest ruszt aluminiowy, który pozwala na precyzyjny montaż płyty elewacyjnej.  

 

Czytaj również: Niezbędny przegląd domu


Niezwykle ważne jest to, że w przestrzeni między ścianą, a płytą elewacyjną znajduje się wełna mineralna. Tego rodzaju konstrukcja umożliwia stałą wentylację, co daje maksymalne efekty izolacyjne i osuszania budynku. Płyty elewacyjne do rusztu aluminiowego montowane są za pomocą nitów szczelnych aluminiowych lub klejone.  Warto zaznaczyć, że łeb nitu malowany jest pod kolor płyty elewacyjnej, więc jest prawie niewidoczny na dużej płaszczyźnie.

 

Konstrukcję systemu wentylowanego można mocować do wszystkich materiałów ściennych – betonu, cegły, gazobetonu i silikatów. System elewacji wentylowanych opracowany przez firmę Quartec jest coraz częściej stosowany przez inwestorów podczas termomodernizacji lub wykonywania izolacji budynku.

 

 

Bardzo ważne jest by elewacja budynku pozostała efektowna przez wiele lat. Poza estetycznymi funkcjami musi ona także zabezpieczać ściany przed szkodliwymi wpływem zmiennych warunków atmosferycznych czy też uszkodzeniami mechanicznymi. Zastosowanie płyty elewacyjnej ELL-TEC firmy Quartec powoduje, że budynek jest nie tylko doskonale zabezpieczony przed uderzeniami i wilgocią, ale także umożliwia skomponowanie stylowej fasady na wiele lat.

 

Parametry techniczne płyty COLOR-TEC firmy QUARTEC:

Szerokość: 1200 mm*

Długość: 3050 mm*

Grubość: 8 mm

Waga: 14,8 kg/ m2

*Płyty elewacyjne ELL-TEC standardowo posiadają takie wymiary, ale na zamówienie inwestorów przygotowywane są płyty w każdym innym, mniejszym wymiarze.

 

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 677 Grupa: Budowa i re... Taka jest prawda, że koszt budowy domu zależy od wielu czynników. Od wielkości domu, różnych rozwiązań jakie chcemy do niego wprowadzić. Myślę, że jednak jak b...
  • hala namiotowa Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... W przypadku kiedy jesteście na etapie poszukiwań skutecznych rozwiązań, to myślę że warto abyście przejrzeli kilka ciekawych opcji w tym zakresie, które również...
  • Automatyczna brama garażowa Liczba postów: 40 Grupa: Budowa i re... Ja sie na tym nie znam ale dużo takich bram widziałam tutaj https://www.systemo.eu/oferta/bramy-gara zowe/. Może akurat i spasuje.
  • Innowacyjne opakowania Liczba postów: 113 Grupa: Budowa i re... Sprawne i skuteczne pakowanie towarów wymaga odpowiedniego sprzętu.Zastanawiam się nad zamówieniem przez sieć takich produktów hurtowo czyli w większej ilości.....
  • Z jakiego prezentu ucieszy się mężczyzna, który lu... Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... Ja dostałem od żony na urodziny zestaw narzędzi firmy Tech Pro, osobiście jestem bardzo zadowolony a jednocześnie zaskoczony nie sądziłem że bedzie wiedziec jak...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16121 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >