Po co w lecie grzejnik - żeby chłodził wnętrze w upalne dni

Po co w lecie grzejnik - żeby chłodził wnętrze w upalne dni

Istnieje grzejnik, który dzięki połączeniu z pompą ciepła, może w całości ogrzewać za pomocą energii odnawialnej, a także chłodzić pomieszczenie podczas lata. Aby zapewnić właściwą temperaturę nawet podczas bardzo mroźnych dni - urządzenie wyposażono w 2 elementy grzewcze oraz wydajny i cichy wentylator. Czytaj dalej

 

Energia dzięki pompie ciepła

Dynamiczny grzejnik rewersyjny wyposażony jest w wodny wymiennik ciepła, należy więc podłączyć go do generatora typu pompa ciepła lub kocioł. Dzięki współpracy z pompą ciepła ogrzewa z uwzględnieniem odzysku energii z naturalnego źródła. Podczas pracy w trybie eko mamy pewność, iż 100% energii pochodzi z energii odnawialnej, która wyprodukowana jest przez współpracującą pompę ciepła.


Po co w lecie grzejnik - żeby chłodził wnętrze w upalne dni

 

Dodatkowo elementy grzewcze

Jednak, aby utrzymać optymalną temperaturę, nawet podczas bardzo mroźnych dni, gdy praca samej pompy ciepła może tego nie gwarantować, urządzenie wyposażono w 2 oddzielne elementy grzewcze:

- główny wykonany z aluminium

- folię grzewczą, która pokrywa przednią obudowę urządzenia.


Po co w lecie grzejnik - żeby chłodził wnętrze w upalne dni

 

Czytaj również: Zimna majówka? Jak niedrogo ogrzać domek letniskowy

 

Dzięki dużej powierzchni grzewczej energia uwalniana jest do otoczenia stopniowo. Gwarantuje to:

- jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia

- wysoką jakość powietrza.

 

Komfort cieplny, a oszczędność energii

Urządzenie zachowuje optymalną równowagę pomiędzy komfortem cieplnym, a oszczędnością energii. Dzięki współpracy z generatorem gorącej wody, grzejnik zużywa jedynie 30% energii, gdyż zapewnia 70% odzysk ciepła. Jest to możliwe, gdyż kalorie zawarte w powietrzu stanowią większość energii potrzebnej do ogrzania domu.

 

Chłodzenie

Grzejnik Panama może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić. Pracuje w systemie rewersyjnym, który umożliwia automatyczne przejście urządzenia z trybu grzania - do trybu chłodzenia i odwrotnie. Dzięki temu gwarantuje komfort cieplny przez cały rok. W trybie chłodzenia pozwala osiągnąć minimalną temperaturę 17,5 st. C.

 

Wydajny i cichy wentylator

W urządzenie wbudowano wydajny wentylator. Grzejnik kontroluje prędkość jego pracy, dzięki czemu:

- bardzo szybko dogrzeje pomieszczenie (wentylator wspomaga pracę elementów grzewczych)

- obniży temperaturę w czasie upalnych dni.

 

Po co w lecie grzejnik - żeby chłodził wnętrze w upalne dni

 

Czytaj również: Grzejniki z aluminiową płytą promieniującą oszczędzają do 45% energii w skali roku

 

Jednak mimo wytwarzania dużych ilości ciepła, wentylator jest cichy. Pracując w trybie Quiet, grzejnik zapewnia nie tylko optymalną temperaturę dla danego pomieszczenia, ale także minimalizuje poziom hałasu do poziomu < 21 dBA. Tryb ten zalecany jest szczególnie w przypadku, gdy zamontujemy urządzenie w sypialni.

 

Smart

Grzejnik wyposażono w samouczący się system zaawansowanej elektroniki, który:

- zbiera i analizuje dane o swej pracy

- umożliwia planowanie produkcji i zużycie energii w skali tygodnia.

Posiada wielofunkcyjny, zaawansowany, cyfrowy programator, a także przyjazny i prosty w obsłudze interfejs.

 

Sterowanie aplikacją

Zdalne sterowanie urządzeniem, poprzez aplikację mobilną, możliwe jest dzięki technologii bezprzewodowej, dwukierunkowej komunikacji radiowej. Za pomocą smartfona lub tabletu możemy szczegółowo kontrolować:

- parametry pracy urządzenia

- bieżące koszty związane z jego eksploatacją.

 

Czyszczenie i konserwacja

Aby zachować pełną wydajność urządzenia konieczne jest jego oczyszczanie przynajmniej dwa razy w roku. Do tego corocznie, aby uniknąć ryzyka zatkania i wycieku, należy zakonserwować zbiornik na skropliny (przegląd można połączyć z przeglądem konserwacyjnym pompy ciepła).


Po co w lecie grzejnik - żeby chłodził wnętrze w upalne dni

W zależności od wersji, grzejnik kosztuje 2 501 zł lub 2 764 zł.


Źródło: Atlantic / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Remonty Warszawa, cennik Liczba postów: 16677 Grupa: Firmy budow... W Warszawie są różne ceny - trzeba po prostu szukać ;)
  • Roboty budowlane, remontowe, instalacyjne, konstru... Liczba postów: 316 Grupa: Firmy budow... Znam doskonale firmę http://wenmont.pl/oferta i my wiele razy korzystaliśmy z ich usług zarówno jeżeli chodzi o spawalnictwo jak i demontaż konstrukcji stalowyc...
  • Konstrukcje stalowe w Polsce Liczba postów: 142 Grupa: Budowa i re... Jeżeli takie konstrukcję to polecam skorzystać z oferty firmy http://wenmont.pl/oferta. Firma wykonuję prace w zakresie montażu konstrukcji nośnych linii transp...
  • Funkcjonalny garaż Liczba postów: 17 Grupa: Budowa i re... Garaż jest bardzo funkcjonalny, bo ja też nie trzymam tam tylko samochodu, ale też rowery, skuter i narzędzia do domu lub do samochodu. Warto też przemyśleć jeg...
  • Wywóz odpadów Liczba postów: 24 Grupa: Firmy budow... Racja, są od tego specjalne firmy, ale najlepiej szukać tych w swojej okolicy, bo zazwyczaj cennik jest zależny od odległości.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17655 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 301

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >