Początek prac rozbiórkowych – pierwszy etap budowy Złotej 44

Początek prac rozbiórkowych – pierwszy etap budowy Złotej 44

Dzisiaj Orco Property Group rozpoczyna przygotowania do rozbiórki budynku City Center w Warszawie, gdzie powstanie unikalny i luksusowy apartamentowiec – Złota 44 projektu Daniela Libeskinda. Czytaj dalej


Orco Property Group rozpoczyna dekonstrukcję byłego centrum handlowego – budynku City Center. Firma spodziewa się, że prace potrwają 4 do 5 miesięcy. Budowa Złotej 44 ma się rozpocząć w trzecim kwartale 2007 roku i potrwa 28 miesięcy. Pierwsi mieszkańcy Złotej 44 prawdopodobnie wprowadzą się w pierwszej połowie 2010 roku.

Wyburzenie budynku zostanie przeprowadzone w kolejności odwrotnej do budowy (od dachu do płyty fundamentowej). Złota 44 wykorzysta dwa poziomy podziemne i niektóre elementy konstrukcyjne istniejącego budynku. Znacznie ograniczy to zakres prac budowlanych i ich wpływ na środowisko. Fundamenty budynku pozostaną nietknięte, będą tylko wzmocnione.

Prace przy wyburzeniu City Center prowadzone będą zgodnie z warunkami pozwolenia na rozbiórkę wydanego w dniu 19 lipca 2006 roku oraz zgodnie z wszelkimi odpowiednimi przepisami dotyczącymi wykonywania robót budowlanych. Generalny wykonawca, firma BESIX S.A, odpowiedzialna będzie za utrzymanie porządku na placu budowy i terenach przyległych oraz  zapewnienie dostępu do budynków sąsiadujących.

***BESIX jest największą belgijską grupą budowlaną. Należy do założonej w 1909 r. BESIX Group, czyli szeregu firm działających na rynku budowlanym i nieruchomości.BESIX obejmuje swoją działalnością praktycznie wszystkie obszary branży budowlanej. Firma jest aktywna w Europie Środkowej i Wschodniej, Egipcie i Libii, Afryce Środkowej oraz na Bliskim Wschodzie. Jednymi z najbardziej prestiżowych projektów wybudowanych przez Besix są: Emirates Towers w Dubaju, a także obecnie budowany najwyższy wieżowiec świata Burj Dubai sięgający ponad 800 metrów w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.W 2005 r. firma uzyskała przychody w wysokości około miliarda Euro. BESIX Group zatrudnia na całym świecie ponad 12 tys. osób.


Orco Property Group jest uznanym inwestorem, deweloperem oraz asset managerem na rynku nieruchomości i hotelarstwa Europy Środkowej. Obecnie zarządza aktywami o wartości 1.31 mld Euro, według danych z 31/12/2006. Obecna w Europie Środkowej od 1991 roku Orco Property Group z siedzibą w Luksemburgu  jest spółką akcyjną notowaną na giełdzie Euronext oraz Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio Orco Property Group składa się z następujących spółek: IPB Real, MaMaison Hotels&Apartments, Viterra Development, Orco Real Estate, a także obiektów handlowych.  Orco Property Group prowadzi działalność w wielu krajach, skupiając się głównie na rynkach w Czechach, Węgrzech, Polsce, Rosji, Chorwacji, Niemczech i Słowacji.

W Polsce Orco Property Group jest obecne od 2001 roku. Do tej pory firma zrealizowała tutaj szereg inwestycji mieszkaniowych i hotelowych, m.in. luksusowy hotel Le Regina,  położony na Starym Mieście w Warszawie, Diana Residence, elegancka i komfortowa rezydencja MaMaison na ul. Chmielnej w Warszawie oraz Flamenco, wielorodzinne osiedle mieszkaniowe na Białołęce. Rozpoczęto także budowę kolejnych projektów mieszkaniowych, w tym osiedla Szafirowa Aleja na Białołęce, CasaVerde na Mokotowie oraz realizację projektu Mokotowska 59, nowoczesnego, luksusowego apartamentowca w centrum Warszawy. Planowaną inwestycją firmy jest Złota 44, luksusowy apartamentowiec projektu Daniela Libeskinda przy ul. Złotej 44.

Orco jest także sponsorem oraz zarządcą Endurance Real Estate Fund, luksemburskiego regulowanego funduszu zamkniętego, którego kapitał szacowany jest na 141,6 mln Euro i który zarządza aktywami w wysokości około 160 mln Euro. Wartość nieruchomości pozostających w portfolio funduszu szacowana jest na 500 mln. Euro. Fundusz zorientowany jest na inwestorów instytucjonalnych i  zakup nieruchomości w Europie Centralnej. Orco otworzyło drugi podfundusz w ramach funduszu parasolowego Endurance, gdzie docelowy kapitał podfunduszu wynosi 100 mln euro. Fundusz jest  skierowany do inwestorów instytucjonalnych i koncentrować się będzie na zakupach, realizacji i zarządzaniu projektami mieszkaniowymi klasy średniej i luksusowej w Europie Środkowej, Niemczech, Chorwacji, Słowenii i Rosji.

Źródło: Euro RSCG Sensors / budnet.pl

Tagi

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak zabezpieczyć dom przed włamywaczem? Liczba postów: 1 Grupa: Inwestycje Słyszałam, że można kupić nadajniki i umieścić w domu , słyszeliście coś o tym?
  • Czy zainwestować w mieszkanie na wynajem? Liczba postów: 1 Grupa: Inwestycje Gdybym teraz miała kupować kawalerkę pod wynajem wolałabym apartament w Wola Invest, to o wiele łatwiejszy sposób inwestowania w nieruchomości i o nic nie muszę...
  • Osiedle niczym małe miasteczko Liczba postów: 1 Grupa: Inwestycje Takim osiedlem gdzie można wszystko co potrzebne znaleźć jest Bliska Wola, osiedle docelowo będzie bardzo rozbudowane, powstanie tam również aparthotel.
  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 37 Grupa: Inwestycje na pewno przydadzą się i artykuły stalowe, płaskowniki, blachy itp... takie rzeczy najlepiej w hurtowni art stalowych zamówić, np w http://www.hst2.pl/oferta bo...
  • Hipoteka tylko w polskiej walucie Liczba postów: 3 Grupa: Inwestycje Ostatnio tak z ciekawości sprawdzałam kurs franka - ekantor.pl W sumie to nie jest z nim aż tak źle. Czy kredyty w tej walucie dalej są popularne tak jak przed....

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 20361 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 246

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >