Podsumowanie forum BiznesUp! design made in Poland. 40.

Podsumowanie forum BiznesUp! design made in Poland. 40.

Nie boimy się odważnych rozwiązań, jesteśmy kreatywni i otwarci na innowacje, mamy imponujące zaplecze rzemieślnicze, a nasze produkty odznaczają się jakością i są doceniane przez zagranicznych konsumentów. Przed jakimi wyzwaniami stoi więc polska branża projektowa? Zapytano o to marki, które zgłosiły się do tegorocznej edycji projektu BiznesUp! design made in Poland, a także międzynarodowych ekspertów, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji forum. Wnioski? Polski design trzeba spójnie komunikować i budować jego rozpoznawalność na świecie. O czym jeszcze rozmawiano podczas wydarzenia?

 

Za nami forum BiznesUp! design made in Poland. 40. reprezentantów polskiego designu, 18. międzynarodowych ekspertów, przedstawicieli branży projektowej oraz kilkanaście wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych na temat rodzimego designu z perspektywy zagranicznych rynków. Była to również okazja, by podjąć rozmowy na temat potrzeb branży projektowej, wyzwań związanych z funkcjonowaniem na arenie międzynarodowej, a także, by wymienić się praktycznymi wskazówkami. 


Rozpoznawalność i konkurencyjność

Podczas tegorocznej edycji forum przeprowadzono ankietę, której głównym celem była analiza potrzeb i oczekiwań marek względem organizowanego forum BiznesUp! design made in Poland. W badaniu uczestniczyło blisko 90 polskich marek i to właśnie one odpowiadały na pytanie o bariery związane z obecnością rodzimych firm na zagranicznych rynkach. Dla 62 proc. respondentów największym wyzwaniem w funkcjonowaniu na arenie międzynarodowej jest budowanie rozpoznawalności i konkurencyjności polskich marek.

 

Podsumowanie forum BiznesUp! design made in Poland. 40.

 

Czytaj również: Podsumowanie konferencji Warsaw Days 2018

 

Tego samego zdania jest Anna Pietrzyk-Simone, Creative Project Foundation, która podczas tegorocznej edycji forum poprowadziła warsztaty dla 40 marek na temat sprzedaży polskich produktów na rynku brytyjskim. Anna Pietrzyk-Simone obecnie kieruje rozwojem MM-L Studio, biura architektoniczno-projektowego pod kierunkiem twórczym Miska Miller - Lovegrove. Jej szerokie doświadczenie obejmuje obsługę wiodących światowych marek projektowych, współpracę z organizacjami kulturalnymi i instytucjami rządowymi w zakresie inicjatyw projektowych.

 

- Polski design należy umiejętnie prezentować, powinniśmy nauczyć się opowiadać o tym, co mamy i nie tylko starać się sprzedawać swoje produkty innym firmom na zamówienie, ale także konsekwentnie, spójnie budować i komunikować wizerunek firm. Cieszę się, że na wystawie PolishUp stawia się na marki oraz projektantów, którzy za nimi stoją – mówi Anna Pietrzyk-Simone, Creative Project Foundation.


Polskie firmy potrzebują praktycznych wskazówek

Chęć poszerzania wiedzy i wymiany doświadczeń z zakresu funkcjonowania i sprzedaży produktów na zagranicznych rynkach, dla ponad 87 proc. badanych firm była najważniejszym powodem uczestniczenia w forum BiznesUp!. To pokazuje, jak ważne i potrzebne są wydarzenia, które przybliżają specyfikę działania poza granicami Polski, przekazują wiedzę na temat zwyczajów konsumenckich w krajach europejskich, a także poruszają kwestie promocji swoich produktów na tych rynkach.

 

Podsumowanie forum BiznesUp! design made in Poland. 40.

 

Czytaj również: Festiwal Architektury i Budownictwa

 

Bardzo ciekawe, a zarazem potrzebne były dyskusje, podczas których prelegenci prezentowali swoje doświadczenia z rynków europejskich, ale możliwa była również dyskusja między firmami różnych branż. To było bardzo kształcące dla nas wszystkich. Im więcej jest dialogu oraz inicjatyw, gdzie potrafimy się łączyć i promować, tym lepiej. Wystawa PolishUp prezentuje atrakcyjne projekty o spójnej komunikacji wizualnej, dlatego moim zdaniem powinna gościć również na europejskich festiwalach - mówi Anna Pietrzyk-Simone.


BiznesUp! dla polskiego designu

Wydarzenie BiznesUp! design made in Poland stanowi część międzynarodowego projektu, dedykowanego designerom, producentom oraz dystrybutorom produktów i usług, którego celem jest promocja polskiego wzornictwa w kraju i za granicą, a także pomoc polskim markom, w zaistnieniu na rynkach zagranicznych. W ramach projektu realizowana jest również międzynarodowa kampania promocyjna polskiego designu za pośrednictwem mediów oraz kampanii outdoorowej.

 

Projekt „Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej województwa łódzkiego poprzez organizację i promocję Łódź Design Festival 2018 i Łódź Design Forum” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014 -2020.

 

Podsumowanie forum BiznesUp! design made in Poland. 40.

2018-06-04
Źródło: Lightscape / budnet.pl
Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 34 Grupa: Stawiamy śc... Rozbiórka niewielkiego budynku to żaden problem. Ja kiedyś kupiłem taką działkę, zatrudniłem firmę www.wlodekdrozdz.com i po kilku dniach było już wszystko zrob...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 105 Grupa: Firmy budow... Dobrą firmę od wyburzeń znajdziemy tu : www.el-kop.pl. Jakiś czas temu mieliśmy do wyburzenia stara stodole murowaną na placów. Wynajęliśmy do tego profesjonal...
  • Osprzęt elektroinstalacyjny. Gniazda, łączniki, pu... Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... Fajne puszki!
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 199 Grupa: Robimy stro... Zachęcam do sprawdzenia oferty na http://ardi.com.pl/. To producent podłóg z ponad 80-letnią tradycją. Mają w swojej ofercie solidne i eleganckie podłogi drewn...
  • Ogrody Liczba postów: 116 Grupa: Ogrody U nas świetnie spisał się http://www.iglaczek.com z Poznania. Usługi ogrodnicze na naprawdę wysokim poziomie
  • Prace Ogrodowe w Marcu Liczba postów: 24 Grupa: Ogrody Prawdę powiedziawszy ogród to takie miejsce, w którym cały rok jest coś do zrobienia. Jeżeli chodzi o marzec - to jest miesiąc gdzie wszystko powoli budzi się d...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18202 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 262

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >