Polskie produkty z branży budowlanej i ogrodniczej

Polskie produkty z branży budowlanej i ogrodniczej

Jak polski producent z branży budowlanej lub ogrodniczej może podbić rynki Europy zachodniej? Czy możliwe jest prowadzenie sprzedaży w marketach typu dom i ogród w całej Europie, bez posiadania regionalnych biur i magazynów? Czytaj dalej

 

Firma Dachser, w ramach usługi DIY Logistics zapewni całą logistykę w ramach swojej europejskiej sieci i obsługę regałów w marketach. Polski eksport do krajów europejskich (z wyłączeniem roku 2009) od kilkunastu lat nieprzerwanie wzrasta. Jego wzrost w roku 2010 wyniósł aż 22,6%. Silnie rośnie zwłaszcza do krajów europejskich – do Niemiec wzrósł o 22,4%, do wielkiej Brytanii o 20%, do Francji o 19,5%, a do Słowacji, aż o 45%. Naszą produkcję eksportową, w tym budowlaną i ogrodniczą, charakteryzuje wysoka jakość, która obecnie jest bardzo doceniana i często bardziej preferowana niż tania produkcja z dalekiego wschodu. Stąd coraz więcej polskich producentów o tym myśli i planuje zagraniczną ekspansję. Czy jednak, nie mając biur i magazynów za granicą jest to możliwe? Tak. Dzięki współpracy z Dachser  przedsiębiorcy mogązająć się swoją produkcją, powierzając operatorowi całą logistykę, od transportu po obsługę regałów w marketach.

 

Czytaj również: Jak usunąć plamy po farbie lub lakierze?


Firma Dachser oferuje dla producentów towarów sprzedawanych w marketach typu dom i ogród usługę DIY Logistics. Obejmuje ona nie tylko dostarczenie wyrobów od producenta do marketów, ale również szereg usług dodatkowych, jak np. wykładanie towaru na regały, kontrola jakości i ilości produktów, dbanie o właściwą ekspozycję produktów, organizacja promocji w sieciach sprzedaży, organizacja procesem zwrotów towarów. Polscy producenci mogą bez konieczności tworzenia zagranicznych przedstawicielstw dostarczać swoje wyroby nawet do tysięcy marketów budowlanych w Europie.

 

 

 

Globalny operator logistyczny Dachser od lat współpracuje z marketami typu dom i ogród. Obecnie firma codziennie obsługuje 18 000 marketów budowlanych w Europie, takich jak np. OBI, Castorama, Praktiker, Bauhaus, Hornbach, Leroy Merlin, dostarczając do nich ok. 2 mln. przesyłek rocznie. Dzięki wiedzy dotyczącej lokalnych rynków oraz wykwalifikowanemu personelowi, firma Dachser może dostarczyć wyroby do marketów w całej Europie. Współpraca z Dachser może wyeliminować ewentualną barierę językową – pracownicy operatora w każdym z krajów zajmą się dostawcami w ramach swojego rynku.

 

Czytaj również: Klej do prac remontowych


W ten sposób minimalizowane są również ewentualne problemy związane ze specyfiką lokalnych rynków – w każdym regionie pracownicy Dachser skutecznie radzą sobie z wszelkimi utrudnieniami. Operator zajmuje się całym łańcuchem dostaw, począwszy od logistyki zaopatrzenia, poprzez procesy magazynowe, dystrybucji, aż po usługę merchandisingu. Z różnych składowych tworzona jest kompletna usługa, dopasowana do potrzeb i wymagań klienta.

 

 

„DIY Logistics to ogromna szansa dla polskich producentów, swoiste okno na markety budowlane całej Europy” – uważa Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Nasi klienci dzięki eksportowi z DIY Logistics otrzymują ogromne perspektywy związane ze skalą dystrybucji towarów. Wielokrotnie byliśmy świadkami ogromnych sukcesów biznesowych polskich eksporterów na zachodzie” – dodaje.

 

Czytaj również: Równanie i wygładzanie powierzchni


„Obsługa naszych klientów sięga aż do półek w markecie” – mówi Juliusz Pakuński, kierownik ds. DIY Logstics w Polsce. „Oprócz magazynowania i dostarczania towaru do marketu, świadczymy szereg dodatkowych usług merchandisingowych, wykonywanych w punktach sprzedaży. Wszystko po to, aby nasi klienci jak najlepiej sprzedawali swoje produkty” – dodaje. W ramach merchandisingu firma oferuje: wykładanie towaru na półki sklepowe, serwis regałów, obsługę dyspozycji oraz zamówień, organizację promocji w sieciach sprzedaży, kontrolę jakości i ilości towaru, etykietowanie, przepakowywanie oraz przygotowywanie zwrotów.

 

Obecnie firma oferuje pełny serwis logistyki DIY (transport do marketów w ramach sieci Dachser oraz merchandising) w następujących krajach: Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Włochy, Szwajcaria, Szwecja, Belgia, Holandia, Węgry, Austria, Bułgaria, Rumunia, Serbia, /Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina. We wszystkich tych krajach Dachser ma partnera odpowiedzialnego za usługę merchandisingu w marketach DIY. W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

 

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Brama garażowa z napędem Liczba postów: 233 Grupa: Budowa i re... Jeśli wybieramy bramę to powinniśmy zwrócić uwagę od jakiego producenta pochodzi. Myślę, że najlepiej zgłosić się do takiej firmy jak http://www.bram-serwis.pl/...
  • Winda nie musi być nudna Liczba postów: 73 Grupa: Budowa i re... Przyda się dobry namiar na firmę od konserwacji i montażu wind i ja korzystam z usług firmy www.naprawawindzakopane.pl. Korzystałem z ich usług już kilka razy....
  • Wagi samochodowe, zbiornikowe, paletowe, laborator... Liczba postów: 35 Grupa: Firmy budow... Cześć ! Mogę zaproponować ciekawy artykul na ten temat, który przewinął mi się jakiś czas temu http://www.lubliniec.info/artykul/11212/ wagi-samochodowe_-wiecej...
  • Wykopy pod fundament Liczba postów: 65 Grupa: Budowa i re... Ja w ubiegłym roku korzystałem z usług firmy www.wykopy.eu. Zajęli się wyrównaniem terenu i przygotowaniem wykopu pod fundamenty budynku. Dysponują wykwalifikow...
  • klimatyzacja montaż Liczba postów: 23 Grupa: Firmy budow... Ja zdecydowałem się na tę firmę http://artis-group.pl/montaz/ Montaż klimatyzacji przebiegł profesjonalnie, szybko i bezproblemowo.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16091 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 173

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >