Pompy Ciepła - Aktualne Praktyki Zakupowe Instalatorów i Potencjał Marek 2019

Pompy Ciepła - Aktualne Praktyki Zakupowe Instalatorów i Potencjał Marek 2019

Energia odnawialna jako źródło zasilania pomp ciepła staje się jednym z ważniejszych trendów według instalatorów na kolejne lata – wynika z badania Instytutu Keralla Research przeprowadzonego wśród instalatorów techniki grzewczej. Blisko 78 proc. z nich oczekuje od producentów i sprzedawców informacji o takich rozwiązaniach. Czytaj dalej

 

 

Jak wynika z badania Instytutu Keralla Research, profesjonaliści rekomendujący i montujący pompy identyfikują kilka trendów, które będą wpływać na rynek pomp ciepła w kolejnych latach, ale do wiodących zmian zaliczają silną presję na energooszczędność tych urządzeń. Z tego względu coraz ważniejsza staje się też opcja łączenia pomp z odnawialnym źródłem zasilania, a wśród tych dominuje zasilanie z paneli solarnych. W opinii co trzeciego instalatora, tego typu rozwiązania są przyszłością branży techniki grzewczej. Warto zauważyć, że – jak wynika z badań – na tę zmianę zwracają uwagę zwłaszcza instalatorzy młodzi, których staż w zawodzie nie przekracza 5 lat.


Instalatorzy obserwują wzrost zainteresowania takimi rozwiązaniami także wśród osób, które decydują się inwestować w pompę ciepła. Klienci pytają o możliwości łączenia pompy ze źródłem energii odnawialnej i spodziewają się od fachowców rekomendacji marek oraz  pomocy przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Z tego względu aż 78 proc. instalatorów podaje, że oczekuje od sprzedawców i producentów aktualnych informacji dotyczących pomp całkowicie zasilanych energią odnawialną.


Taka wiedza jest przydatna fachowcom również z powodu liczby marek, które mają do wyboru. Instalatorzy spontanicznie wymieniają ponad 50 brandów, z których wiele posiada  pompy z możliwością łączenia choćby z panelami fotowoltaicznymi. I nie są to wyłącznie marki najsilniej kojarzone przez zawodowców z tą kategorią produktową, jak: Viessmann, Vaillant, NIBE, Junkers czy Buderus, ale również marki spoza pierwszej, spontanicznie kojarzonej z pompami dziesiątki, jak: Hewalex, Tweetop czy Beretta.

 

Czytaj również: Jakie są koszty budowy domu z drewna


Źródło: Raport Managerski Instytutu Keralla Research z Badania w Firmach „Pompy Ciepła - Aktualne Praktyki Zakupowe Instalatorów i Potencjał Marek 2019”.

 

 

Czytaj również: Z przeprowadzonych badań wynika, że połowa polskich architektów bierze udział w konkursach

2019-06-13
Źródło: Keralla / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19283 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 246

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >