Pozostało jedynie sto mieszkań w warszawskich Złotych Kodach Pocztowych

Pozostało jedynie sto mieszkań w warszawskich Złotych Kodach Pocztowych

Wzorem światowych stolic: Nowego Jorku, Londynu czy Paryża, również Warszawa ma swoje „złote adresy”. Warszawskie „golden postcodes” są m.in. na Mokotowie, na prestiżowym osiedlu przy Polu Mokotowskim, gdzie właśnie sprzedawane są ostatnie apartamenty. W ostatnich inwestycjach eleganckiego kompleksu - Grazioso i Violino zostało do kupienia niespełna sto mieszkań. Czytaj dalej

 

Obie inwestycje oferują apartamenty o wysokim standardzie z obszernymi balkonami, tarasami lub loggiami. Dodatkowo na parterze i na dachach zaprojektowano ogródki. Budynki wyróżniają szlachetne materiały wykończeniowe: drewno, kamień, wysokiej klasy ceramika oraz ślusarka okienna i drzwiowa, zadbana i pielęgnowana zieleń wewnętrzna, a co najważniejsze charakterystyczne dla całego osiedla widoki na zielone przestrzenie Pola Mokotowskiego.

 

 

Grazioso to elegancka bryła o czarno-białej kolorystyce. Podobnie jak wiele innych budynków w kwartale ulic Biały Kamień, Chodkiewicza, Rostafińskich i Żaryna, kompleks zaprojektowała czołowa warszawska pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates. Projekt docenił Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, który przy współudziale Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Miejskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przyznał Grazioso nagrodę „Budowa Roku 2012”. Violino to z kolei oryginalna fasada z podcieniami. Inwestycja składa się z pięciu połączonych budynków o różnych wysokościach od 3 do 7 pięter, tworzących kształt meandry. Dla szczególnie wymagających klientów przygotowane zostały apartamenty o podwyższonym standardzie z dużymi sufitowymi przeszkleniami. Kameralny nastrój osiedla podkreśla układ czterech zacisznych podwórek. 

 

Okazją do zapoznania się z ofertą obu inwestycji będą Dni Otwarte w weekend 21-22 września w godzinach 10:00-15:00, podczas których będzie można kupić pięć mieszkań w promocyjnej cenie 10 900zł za m2.

 

Czytaj również: Architektura minimalistyczna w osiedlu Browary Park

 

Grazioso i Violino stanowią zwieńczenie wieloletniej inwestycji Eko-Parku- kompleksu mieszkaniowego przy Polu Mokotowskim, który stał się jednym z najbardziej prestiżowych adresów stolicy. Wyjątkowa lokalizacja w otulinie rozległego parku, jakość materiałów wykończeniowych i innowacyjna architektura renomowanych pracowni sprawiły, że apartamenty przy Polu Mokotowskim stały się jednymi z najbardziej pożądanych w stolicy. Osiedle Eko-Parku jako pierwsze wpisało się trend widoczny w światowych stolicach, gdzie najbardziej pożądane apartamenty to te położone w dzielnicach okalających ścisłe centrum i w pobliżu największych parków, jak nowojorskie aleje wokół Central Parku czy paryska XVI-ta dzielnica, której niemal połowa to malowniczy Lasek Buloński.

 

– W takich lokalizacjach, niezależnie od koniunktury, wartość gruntów i mieszkań nie spada. Posiadanie apartamentu w prestiżowym miejscu to dla jednych wyznacznik pozycji społecznej, dla innych inwestycja, pewniejsza niż niejedna lokata w banku – wyjaśnia Joanna Iwanowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Eko-Park S.A. i ekspert rynku nieruchomości. Ten sam mechanizm dotyczy uchodzącego za najbardziej prestiżową dzielnicę Warszawy Mokotowa, szczególnie okolicy Pola Mokotowskiego. - Nieprzypadkowo wśród naszych mieszkańców są przedstawiciele najwyższej kadry zarządzającej, w tym, co ciekawe, znaczące postaci branż związanych z nieruchomościami - deweloperskiej, finansowej czy ubezpieczeniowej, a także osobistości świata kultury - zdradza Iwanowska.

 

Czytaj również: Rozpocznie się budowa nowego biurowca we Wrocławiu

 

Jak wynika z raportu jednej z międzynarodowych firm doradczych z tzw. Wielkiej Czwórki na temat rynku nieruchomości w Polsce i w 5 innych wybranych krajach rozwiniętych, opublikowanego wiosną br. inwestorzy powinni zwrócić uwagę na najwyższy segment warszawskich nieruchomości, który w porównaniu do dojrzalszych rynków w innych stolicach, dopiero się kształtuje.

 

 

Dodatkowym argumentem jest unikalny moment dla gospodarki kraju – ekonomiści podkreślają pozytywne zmiany wskaźników makroekonomicznych, stosunkowo niską stopę bezrobocia i korzystny poziom inwestycji zagranicznych. W publikacji czytamy m.in., że inwestowanie w projekty z najwyższego segmentu to jeden najsilniejszych trendów obserwowanych obecnie na polskim rynku nieruchomości. Długoterminowe spojrzenie potwierdza, że nieruchomości mieszkaniowe z najdroższego segmentu tracą w kryzysowych momentach najmniej i jednocześnie odrabiają stratę najszybciej. Warszawa potwierdza trend widoczny w stolicach krajów zachodnich - tworzenia się preferowanych, uznanych i cenionych „złotych kodów pocztowych”.

 

Czytaj również: Trwa rozbudowa osiedla Leśny Zakątek

 

W Warszawie wśród osób szukających mieszkań o najwyższym standardzie Mokotów jest od lat najpopularniejszą dzielnicą. To tu znajduje się największy loft w stolicy czy apartament z prywatnym wewnętrznym basenem. Z 12 części tej rozległej dzielnicy za najbardziej elitarne uważane są Stary Mokotów i Wyględów, przy linii metra i Polu Mokotowskim. W naturalny sposób te rejony stanowią nie tylko enklawę geograficzną, ale także społeczno-demograficzną.

 

Dlatego zaczynający się od cyfr 02 mokotowski kod pocztowy jest jednym z najbardziej pożądanych na warszawskim rynku nieruchomości i może być porównywany do londyńskich „golden postcodes”. Mokotów jest wskazywany jako preferowane miejsce zamieszkania zarówno przez osoby młode, zainteresowane życiem kulturalno-rozrywkowym, pragnące mieszkać niedaleko centrum miasta, jak i osoby tęskniące za spokojem i odpoczynkiem od zgiełku i hałasu. Dogodna lokalizacja (nie tylko do centrum Warszawy, ale praktycznie w dowolne miejsce stolicy można się dostać w 10-20 minut), świetna infrastruktura, urokliwe zabytkowe zakątki i bliskość terenów zielonych powodują, że Mokotów łączy w sobie wszystkie atrakcje miejskie z podmiejskimi możliwościami odpoczynku i rekreacji. Specjaliści z branży nieruchomości szacują, że ponad połowa najwyższej klasy apartamentowców budowana jest właśnie na warszawskim Mokotowie.

 

 

Mokotów

Jak większość warszawskich dzielnic Mokotów był kiedyś wsią. W XVII wieku terenem tym zainteresował się Stanisław Lubomirski, zachwycony urokiem zielonych zakątków. To z jego inicjatywy powstały tu pierwsze historyczne budowle, np. zbudowana na zboczu Skarpy Warszawskiej rezydencja „Arkadia” (dziś już nieistniejąca) wraz z kompleksem parkowo-ogrodowym, stanowiącym obecnie otoczenie Królikarni.

 

Czytaj również: Termy rzymskie w czeladzkim hotelu

 

Przypuszcza się, że nazwa dzielnicy nawiązuje do imienia pruskiego właściciela wsi. Formy Mokotowo lub Mokoto pojawiły się po raz pierwszy w piśmiennictwie już w 1367 roku. Nazwa Mokotów kojarzy się także z XVIII wiecznym zabytkiem - pałacem marszałkowej Elżbiety Lubomirskiej, który określała jako „Mon Coteau” (z francuskiego: Moje Wzgórze). Jego elementy, przebudowane w XIX wieku przez następną właścicielkę Annę Potocką zachowały się do dziś: to tzw. Domek Mauretański zwany Gloriettą Flamandzką przy ulicy Puławskiej wraz z bramą z gołębnikiem i wieżą (Domek Gotycki). Teren przylegającego do rezydencji parku to znane wszystkim warszawiakom „Morskie Oko”.

 

Prawdziwa moda na Mokotów zaczęła się w XIX wieku, kiedy to zamożni mieszkańcy zaczęli budować tu okazałe wille i pałacyki. W krótkim czasie okolica zyskała sławę elitarnego letniska warszawskiej śmietanki towarzyskiej. Formalnie do administracyjnego obszaru stolicy Mokotów został włączony w 1916 roku. Zbudowano tu gmachy uczelni: SGH i SGGW, rozbudowywano wille i modernizowano ulice, tworzono linie tramwajowe. W czasie II Wojny Światowej większość zabytkowych budynków uległa zniszczeniu, jednak część z nich udało się odbudować lub odrestaurować. Od tamtej pory Mokotów nieustannie się rozwija. Duch dawnej Warszawy w połączeniu z nowoczesnym obliczem - prestiżowymi apartamentowcami, zapleczem handlowym i gastronomicznym, wreszcie infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, w tym licznymi miejscami zabaw dla dzieci, powodują, że Mokotów wyróżnia się na tle innych dzielnic stolicy niepowtarzalnym charakterem i urokiem. 

 

 

Osiedle Eko-Parku

Grazioso Apartamenty i Violino Apartamenty, ekskluzywne inwestycje położone w bezpośrednim sąsiedztwie Pola Mokotowskiego, adresowane są do najbardziej wymagających odbiorców. Stanowią ostatni etap zabudowy realizowanej w ramach osiedla Eko-Parku. Na jego terenie znajdują się zadbane tereny zielone z ozdobnymi drzewami, skwery, liczne restauracje i sklepy oraz place zabaw dla dzieci. Kompleks złożony z 11 rezydencji mieszkaniowych został uznany za jeden z najciekawszych architektonicznie i najbardziej prestiżowych w Warszawie. Jego wyjątkowa architektura i najwyższa jakość wykonania zostały docenione w licznych konkursach. Spółka jest laureatem min. nagrody „Central & Eastern European Residential Development of the Year 2003” oraz laureatem Plebiscytu Mieszkańców Nowych Domów i Mieszkań 2005 w kategorii „Jakość Obsługi Klienta”. O wiarygodności i reputacji dewelopera świadczy fakt, iż blisko 30% nabywców nowych mieszkań stanowią dotychczasowi mieszkańcy osiedla. 

Źródło: Pi-aR+ / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 223

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >