Prawo – lista artykułów

Użytkowanie wieczyste – przeżytek z PRL-u

Business Centre Club sprzeciwia się postępowaniu samorządów, które w wyniku zaniedbań poprzednich lat obarczają mieszkańców i przedsiębiorców wysokimi podwyżkami za użytkowanie wieczyste gruntów.

Budowa własnego domu - budowa domu na terenie Natura 2000

Obszar Natura 2000 obecnie zajmuje blisko 20% powierzchni kraju i nie zawsze pokrywa się z terenami parków narodowych, krajobrazowych czy rezerwatów.

Szybciej powstaną obszary ograniczonego użytkowania

Nowelizacja przepisów budowlanych przyspieszy wydawanie uchwał sejmików samorządowych dotyczących powstania obszarów ograniczonego użytkowania dla obiektów, dla których jest wymagane opracowywanie oceny oddziaływania na środowisko.

Zmiany w Prawie budowlanym: certyfikat energetyczny a projekt budowlany

Z dniem 1 stycznia 2009 roku zaczyna obowiązywać ustawa, która nakazuje certyfikowanie budynków pod kątem zapotrzebowania na energię.

Nowe przepisy budowlane? Propozycja zmian

Kolejny raz hałas zwyciężył w walce o polepszenie jakości życia Polaków oraz jakości nowych budynków i obiektów budowlanych realizowanych w Polsce.

Hałas normy - więcej o hałasie przy projektowaniu inwestycji

Podpisana wczoraj przez prezydenta RP nowelizacja Prawa budowlanego oraz rozporządzenia o planowaniu przestrzennym spowoduje zwiększenie ilości informacji o hałasie projektowanej inwestycji już na jej początkowym etapie.

Projektowanie i okresowa kontrola dźwiękowych systemów ostrzegawczych

Za rozwojem każdej dziedziny powinny postępować działania w celu wdrożenia nowych technik i technologii w codziennym życiu. Mogłoby się wydawać, że w przypadku bezpieczeństwa osób wdrażanie nowych technik ochrony życia ludzi powinno mieć wysoki priorytet i szybkie tempo.

Konfliktowe nazwy terenów dla warunków zabudowy

Nowelizacja Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia2003 r. w sprawie oznaczeń i nazewnictwa stosowanych w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz w decyzji o warunkach zabudowy zapewne ma na celu uporządkowanie procesu inwestycyjnego w aktach prawnych.

Pracownik bardziej sprawny

Zgodnie z art. 86 Wyciągu z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki, na kondygnacjach dostępnych dla osób niepełnosprawnych, co najmniej jedno z ogólnodostępnych pomieszczeń higieniczno-sanitarnych powinno być dostosowane do ich potrzeb.

Akty prawne regulujące zagadnienie hałasu w środowisku z roku 2007

Miniony rok był bardzo pracowity pod względem tworzenia nowych aktów prawnych regulujących zagadnienie hałasu w środowisku.


Stron: 103 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  97 98 99 100 101  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Jooble

Kalkulator zwrotu podatku VAT za materiały budowlane

Społeczność budnet.pl ma już 18617 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 206

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >