Produkcja przyłbic dla szpitali – inicjatywa pracowników Grupy Selena

Produkcja przyłbic dla szpitali – inicjatywa pracowników Grupy Selena

Pracownik Grupy Selena rozpoczął produkcję przyłbic oraz masek z wymiennym filtrem i bezpłatnie przekazuje je szpitalom. Wszystkie materiały do wykonania przyłbic oraz drukarki 3D pozyskał w ramach własnej inicjatywy. Bieżąca partia obejmie 10.000 przyłbic – planowane jest rozszerzenie akcji i dołączenie kolejnych drukarek. Grupa Selena wspiera inicjatywę wolontariatu. Czytaj dalej

 

Grupa Selena na bieżąco monitoruje sytuację związaną z rozwojem koronawirusa na świecie, a w szczególności w rejonach, gdzie posiada oddziały, spółki i fabryki. Specjalnie powołany zespół z poziomu centrali Grupy „Response Team” opracowuje procedury i wsparcie na wypadek konieczności wprowadzenia scenariuszy zabezpieczających tak, aby zminimalizować wpływ koronawirusa na prowadzoną przez nas działalność. Grupa wprowadziła wiele procedur bezpieczeństwa i ochrony przed zakażeniami.


Podjęte działania zabezpieczające działalność operacyjną:

  • Zawieszone zostały wszelkie podróże służbowe do krajów znajdujących się na liście Ministerstwa Zdrowia, jako kraje położone w strefach zagrożenia infekcją.

  • Wprowadzono system pracy zdalnej – smart working wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Alternatywną i rekomendowaną formą spotkań są wideokonferencje online.

  • Na bieżąco monitorowany jest stan zdrowia pracowników.

  • Prowadzone są akcje edukacyjne, zwiększono dostępność środków antybakteryjnych i dezynfekujących dla pracowników w siedzibach firmy wraz z dodatkowymi instrukcjami BHP.

  • W zakładach produkcyjnych wprowadzono niezbędne procedury zmierzające do odizolowania zakładów od osób trzecich.

  • Przekazywanie bieżących informacji na temat najnowszych produktów i technologii wprowadzanych w tym roku będzie prowadzone w oparciu o rozwiązania cyfrowe.

 

Produkcja przyłbic dla szpitali – inicjatywa pracowników Grupy Selena

 

Czytaj również: #RATUJBIZNES – startuje akcja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

 

„W Grupie Selena wszyscy staramy się zaangażować w pomoc w obecnej sytuacji. Akcja wsparcia szpitali była spontaniczna, ale bardzo szybko wprowadziliśmy ją w życie. Posiadam drukarkę 3D i wraz z kolegami, którzy także są w posiadaniu takiego sprzętu, rozpoczęliśmy druk przyłbic – aby dać  sprzęt szpitalom. Mamy materiał na około 10.000 przyłbic – najbardziej w projekcie brakuje kolejnych drukarek, gdyż wydruk trwa około 1,5 godziny. Rozpocząłem też prototypowanie masek z wymiennymi filtrami” mówi Łukasz Gruźlewski, informatyk w spółce Matizol z Grupy Selena.


Produkcja przyłbic dla szpitali – inicjatywa pracowników Grupy Selena

 

Czytaj również: Kampania społeczna wspierająca lokalnych przedsiębiorców - „Nie pozwolę ci się zamknąć”


„Pracownicy Grupy Selena są wielkimi społecznikami i angażują się w pomoc potrzebującym – zwłaszcza w obliczu bieżącej, trudnej sytuacji. Cenimy to i wspieramy. – choć naszym priorytetem jest zapewnienie bezpiecznych warunków pracy i ciągłości produkcji. Kładziemy duży nacisk na zapewnienie dostaw surowców do zakładów produkcyjnych oraz regularnych dostaw produktowych do naszych spółek zagranicznych. Pozwala to sprawnie i bez zakłóceń odpowiadać na wpływające do wszystkich naszych spółek zamówienia. Bezpieczeństwo pracowników i naszych współpracowników oraz klientów jest dla nas szczególnie ważne w tym czasie. Dlatego zdecydowaliśmy się na pracę w trybie smart working, aby ograniczyć kontakty między pracownikami i zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirsuem. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy rodzaj pracy można wykonywać z domu – tym bardziej dziękujemy wszystkim pracownikom z zakładów produkcyjnych Grupy Selena, którzy w tych trudnych czasach pozostali na swoich stanowiskach pracy przestrzegając dodatkowych zaleceń sanepidu i WHO. Dzięki nim nasze produkty docierają na czas do klientów na ponad 100 rynkach” – mówi Ilona Gajewska, PR&Communication Executive Manager w Grupie Selena.

 


2020-04-01
Źródło: Genesis PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15694 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 299

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >