Profile o podwyższonych parametrach izolacyjnych - energetyczne priorytety firmy Reynaers Aluminium

Profile o podwyższonych parametrach izolacyjnych - energetyczne priorytety firmy Reynaers Aluminium

Zrównoważona architektura i praca nad rozwiązaniami efektywnymi energetycznie to priorytety firmy Reynaers Aluminium, czołowego europejskiego dostawcy rozwiązań z aluminium.

Polscy inwestorzy muszą zwracać coraz większą uwagę na parametry termiczne stosowanych materiałów budowlanych. Obliguje ich do tego dyrektywa unijna 2002/91/WE z 16.12.2002 roku, a także zmiana w Prawie Budowlanym opublikowanym w Dz. U. nr 191 poz. 1373 z dnia 19.09.2007 roku oraz rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 15.01.2002 roku w sprawie Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków (które ma obowiązywać od stycznia 2009 roku).

Wszystkie te przepisy zmierzają do ujednolicenia klasyfikacji energetycznej nowych oraz już istniejących nieruchomości, która pozwoli na precyzyjne określenie zapotrzebowania na ciepło danego budynku. Im wyższa klasa obiektu, tym będzie on wymagał mniejszych nakładów finansowych na ogrzewanie, klimatyzację czy oświetlenie. Biorąc to pod uwagę wyroby z aluminium, dzięki swojemu potencjałowi rozwojowemu stają się coraz bardziej poszukiwanym materiałem w budownictwie.


Reynaers Polska, wiodący europejski dostawca wysokiej jakości systemów aluminiowych, stwarza nowe i ulepsza już sprawdzone rozwiązania budowlane związane z zagadnieniem efektywności energetycznej budynków. Należą do nich m.in.: zintegrowane fotowoltaiczne ściany kurtynowe i osłony przeciwsłoneczne, profile o podwyższonych parametrach izolacyjnych, systemy podwójnych elewacji. Nowe wyroby stanowiące elementy zrównoważonego budownictwa, powstają zarówno w rezultacie własnych badań firmy Reynaers, jak i pomysłów architektów oraz nowych przepisów budowlanych. Ich przykładem jest aluminiowo-szklana ściana kurtynowa CW 50-HI, która od 2008 roku dostępna jest w ofercie firmy w nowej, ulepszonej pod względem efektywności termicznej wersji.


Aluminiowo-szklana ściana kurtynowa CW 50-HI
Dla inwestorów instytucjonalnych oraz budujących obiekty użyteczności publicznej (hotele, biurowce) firma Reynaers rozszerzyła swoją ofertę w klasie HI o aluminiowo-szklaną ścianę kurtynową CW 50-HI. Uzyskano dla niej parametr Uf na poziomie 1,1 W/m²K, co czyni ją najbardziej energooszczędnym systemem w swojej klasie. Współczynnik Uf określa przepływ ciepła – w praktyce oznacza to, że im niższa wartość współczynnika Uf, tym lepsza izolacja termiczna.

Ściana kurtynowa CW 50-HI zachowuje parametry estetyczne systemu klasycznego CW 50. Może być ona uzupełniana w okna, np. rozwierano-uchylne systemu CS 86-HI, co daje kompletną elewację w klasie HI. Zastosowanie aluminiowo-szklanej ściany kurtynowej CW 50-HI gwarantuje inwestorowi uzyskanie wymiernych korzyści z niższych kosztów ogrzewania lub klimatyzacji budynku.


W kontekście wzrastających cen nośników energii na świecie oraz coraz bardziej kurczących się zasobów naturalnych źródeł energii, energooszczędne rozwiązania w oknach, drzwiach i aluminiowo-szklanych ścianach kurtynowych są niezwykle istotne. Dzięki nowoczesnym technologiom można obniżyć koszty budowy poprzez wzrost wydajności i jednocześnie zapewnić wysoką jakość i komfort użytkowania. Dlatego też firma Reynaers przykłada tak dużą wagę do ciągłego podnoszenia parametrów izolacyjności rozwiązań HI w segmencie ślusarki aluminiowej.

Oferta systemów budowlanych Reynaers w energooszczędnej, poprawionej termicznie klasie HI obejmuje także system okienno-drzwiowy CS 86-HI oraz system drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych CP 155 LS HI.

Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Własna firma Liczba postów: 18 Grupa: Firmy budow... Prowadząc własną firmę warto zainwestować w porządny telefon dla siebie i pracowników. U nas w firmie w najbliższym czasie mają zostać wymienione telefony służb...
  • Wynajem maszyn budowlanych Liczba postów: 332 Grupa: Firmy budow... Polecam taką opcję ___ gałki do mebli
  • Dobry architekt wnętrz Warszawa Liczba postów: 2 Grupa: Moja budowa Znacie jakąś pracownie gdzieś na Wschód od Warszawy, która zajmuje się projektowaniem wnętrz? Mam gotowy dom w stanie zamkniętym i teraz się zastanawiam jak to....
  • Wentylacja Liczba postów: 43 Grupa: Firmy budow... Możesz skontaktować się z przedstawicielem firmy www.toram-systems.eu. Posiadają duże doświadczenie w produkcji central klimatyzacyjnych, wentylatorów oraz kana...
  • Remont mieszkania Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Cześć, chce wyremontować mieszkanie i kolega polecił mi firmę DD Projekt. Znacie ich, mogę liczyć na jakieś opinie?

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16319 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 283

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >