Projekt budowy nowej warszawskiej galerii

Projekt budowy nowej warszawskiej galerii

GPF II zainaugurował działalność od udzielenia pożyczki na zakup i prace przygotowawcze do budowy galerii handlowej w jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Warszawy. Pożyczka w wysokości 46 mln Euro została udzielona firmie Rosehill Investments z przeznaczeniem na zakup działki o powierzchni około 51 tys. mkw., na której stanie nowa galeria handlowa.

 

 
Griffin Group rozszerza działalność poprzez nową platformę – Griffin Property Finance II, finansującą projekty nieruchomościowe. 

 
Griffin Property Finance II powstał w drugiej połowie 2014 r. Dysponuje środkami w wysokości 200 mln Euro przeznaczonymi na finansowanie projektów na rynku nieruchomości. GPFII specjalizuje się w udzielaniu finansowania typu „senior”, zabezpieczonego hipoteką gwarantującą pierwszeństwo w zaspokajaniu roszczeń wierzyciela, ale nie wyklucza także innych form finansowania. Spółka kieruje swoją ofertę zarówno do deweloperów, jak i inwestorów szukających możliwości podwyższenia płynności finansowej na dowolnym etapie inwestycji.

 

 

Czytaj również: Nowe oblicze Arkadii


 
- Dopuszczamy m.in. finansowanie zakupu ziemi, finansowanie wstępnych kosztów projektu prowadzących do uzyskania pozwolenia na budowę, jak również finansowanie samego procesu budowy. Możliwe jest wreszcie finansowanie istniejących projektów generujących przepływy finansowe - mówi Przemysław Krych CEO Griffin Group.

 

 

Czytaj również: Nowe rodzinne mieszkania w Suchym Lesie


 
GPF II zainteresowany jest również finansowaniem projektów w formie sprzedaży i wynajmu zwrotnego typu sale & lease back. Preferuje projekty wymagające finansowania o wartości przekraczającej 10 mln Euro, ale nie wyklucza również udzielania pożyczek w mniejszej wysokości. Spółką od 1 stycznia 2015 roku kierować będzie Maciej Tuszyński, który dołączy tym samym do zespołu Griffin Group.


 
Maciej Tuszyński to menadżer posiadający duże doświadczenie zdobyte w renomowanych bankach, takich jak Bank of America czy Bank Austria Creditanstalt. Od 2003 roku, przez cztery lata, kierował Departamentem Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Banku BPH. Następnie, od stycznia 2007 roku zarządzał warszawskim przedstawicielstwem jednego z największych pożyczkodawców na rynku nieruchomości w Niemczech - Westdeutsche ImmobilienBank. Maciej Tuszyński jest absolwentem wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej, oraz wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Podyplomowo studiował również na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie. W 2014 roku ukończył prestiżowy „Advanced Management Program” z dziedziny zarządzania w IESE Business School, University of Navarra.
 
 

Źródło: highprofile / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17996 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >