Przełomowy warszawski projekt Złota

Przełomowy warszawski projekt Złota

ZŁOTA to przełomowy dla Warszawy projekt, nie tylko ze względu na architekturę Libeskinda, ale przede wszystkim ze względu na ideę, która za nim stoi. Czytaj dalej

 

Każdy element, który znalazł się w tym apartamentowcu ma dostarczać niezwykłych wrażeń estetycznych – zarówno wystrój, jak również proponowane udogodnienia dla mieszkańców. Unikalną całość tworzą przemyślane detale, a to właśnie skupienie na nich daje szansę poznania wszystkich tajemnic ZŁOTEJ.

 

Czytaj również: Zawarto umowę realizacji II etapu Sokrates Park & Art

 

Projekt ZŁOTEJ, autorstwa Daniela Libeskinda, został zainspirowany skrzydłem wznoszącego się do lotu ptaka. To wyjątkowy symbol miejsca stworzonego dla ludzi
o szerokich, wykraczających poza Polskę horyzontach, którzy chcą żyć w centrum miasta – być w samym środku najważniejszych wydarzeń i korzystać ze wszystkich możliwości, znajdujących się w zasięgu ręki.

 

 

Unikalna architektura apartamentowca nie ogranicza się jedynie do zewnętrznej, charakterystycznie wygiętej fasady, ale przenika także do wnętrza budynku. Dzięki nieregularnej konstrukcji każdy apartament, jego układ oraz kształt, jest niepowtarzalny. Projekt wnętrz, autorstwa londyńskiej pracowni Woods Bagot, podkreśla walory architektury Libeskinda.

 

- Aranżując wnętrza ZŁOTEJ najważniejsze były dla nas doświadczenia mieszkańców wieżowca, nie cztery ściany, cegły i zaprawa – mówi Jonathan Clarke z pracowni Woods Bagot. – Chcieliśmy, aby osoby, które będą tu mieszkać czuły, że jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce.

 

Czytaj również: Osiedle domów szeregowych Rodzinny Zakątek

 

Dlatego pozostawiliśmy odkryte betonowe sufity i filary. W całym budynku nie ma dwóch takich samych filarów, a w każdym apartamencie są one usytuowane w innym miejscu. Wnętrza z licznymi kolumnami i niszami tworzą naturalne miejsce dla kolekcji dzieł sztuki – obrazów, fotografii, rzeźb oraz sztuki użytkowej.

 

ZŁOTA jest wypełniona przedmiotami wpisującymi się w elegancki styl współczesnego europejskiego designu. Woods Bagot, tworząc projekt wystroju ZŁOTEJ, czerpał z szerokiego wachlarza rozpoznawalnych, światowych marek np.: B+B Italia + Minotti oraz niszowych designerów, wśród których można wymienić markę Bec Brittain, Michael’a Annastasiades’a, polskiego projektanta Jorge’a Zalszupin’a. Ponadto nie sposób nie zauważyć ikon design’u pochodzących od duńskiej marki Gubi.

 

 

Przedmioty, które zostały wykorzystane we wnętrzach 3. pokazowych apartamentów na ZŁOTEJ to tylko przykłady perełek, które mogą zaproponować przyszłym mieszkańcom projektanci Woods Bagot. Warto podkreślić, że każdy właściciel apartamentu może zwrócić się z prośbą o stworzenie całkowicie indywidualnego projektu wnętrza i pomoc w zgromadzeniu inspirujących przedmiotów wokół siebie. Mieszkańcy ZŁOTEJ mogą stworzyć niepowtarzalne miejsce, w którym będą czuć się wyjątkowo każdego dnia.

 

Czytaj również: Rozpoczęła się realizacja II etapu A4 Business Park

 

Michael Anastassiades to projektant, który przez lata samodzielnie przygotowywał każdy sygnowany swoim nazwiskiem przedmiot samodzielnie. Dopiero od 2007 roku obiekty jego autorstwa są bardziej dostępne, za ich produkcję odpowiadają małe, rodzinne warsztaty rozsiane na całym świecie. Każdy z sygnowanych nazwiskiem Anastassiadesa przedmiotów jest przykładem wyjątkowego i ponadczasowego designu. Na ZŁOTEJ znajdują się 2 lampy tej pracowni: Mobile Chandelier 3 oraz Ball Lights Gold.

 

 

Jorge Zalszupin to projektant pochodzący z Polski, ale związany z Brazylią. Jego inspiracje czerpane ze współczesnej architektury zaowocowały pracami łączącymi klasyczne detale z drewnem, które tworzą pełne wdzięku linie. Jego ulubionym materiałem było brazylijskie drewno jacarandá i perobinha-do-campo. Popularyzował styl łączący nowoczesność z prostotą, inspirowany meblarstwem skandynawskim. W roku 1959 Zalszupin otworzył warsztat L´Atelier i zajął się wzornictwem mebli w małych seriach. We wnętrzach ZŁOTEJ można podziwiać etażerkę autorstwa Zalszupina (eng.: JZ Tea Trolley)

 

Czytaj również: Budowa Muzeum Polaków Ratujących Żydów na Podkarpaciu

 

Jules Wabbes był miłośnikiem pięknych materiałów i przedmiotów. Projektował biurka, stoły, regały, meble do przechowywania, lampy. Oprócz mebli jego projekty obejmowały także np. klamki czy tace. Wszystkie te obiekty charakteryzuje prosta forma i ponadczasowa elegancja. Na ZŁOTEJ można zobaczyć ścienny wieszak, który został zaprojektowany przez Wabbesa około 1957 roku.

 

 

Bec Brittain Na ZŁOTEJ znajduje się żyrandol z kolekcji SHY sygnowanej przez Bec Brittain.

 

Czytaj również: Nowa inwestycja na terenie dawnej Elektrowni Powiśle

 

Gubi to duńska marka, która powstała w latach 60. jako rodzinne przedsiębiorstwo produkujące meble i dodatki do wnętrz. Łączy w sobie kreatywne rozwiązania i współczesny kontekst, który powoduje, że projekty sygnowane przez Gubi są ważnym elementem designu. We wnętrzach ZŁOTEJ znalazły się takie projekty jak The Adanet Mirror, lampy Grossman Gräshoppa oraz Grossman Cobra, która w 1950 roku była wystawiana w Muzeum Sztuki współczesnej i otrzymała nagrodę Good Design Award. Z portfolio Gubi na ZŁOTEJ znalazła się także oraz lampa stojąca Pedrera, która jest przykładem projektu wpisującego się w hiszpański modernizm.

Źródło: MSL Group / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 309

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >