Raport o rozstrzygniętych przetargach budowlanych  – obiektów wielkogabarytowych

Raport o rozstrzygniętych przetargach budowlanych – obiektów wielkogabarytowych

W październiku 2018 roku opublikowano 427 wyników postępowań przetargowych w analizowanej branży. Ich łączna wartość opiewała na kwotę nieco ponad 2,5 mld zł. Czytaj dalej
 

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach w branży budowlanej – obiekty wielkogabarytowe. W zestawieniu wzięto pod uwagę podbranże: lotniska, lądowiska; magazyny, zakłady produkcyjne, obiekty handlowe, nawodne, sportowe, użyteczności publicznej oraz wojskowe.


Poniższe zestawienie przygotowane zostało na podstawie informacji zamieszczonych w Biuletynie Zamówień Publicznych i Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (TED) i jest poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje.

 

Czytaj również: Jest już nowy raport - Barometr zdrowych domów 2018


W relacji miesięcznej - względem września – ilość pozytywnie rozstrzygniętych postępowań przetargowych (zakończonych wybraniem wykonawcy zamówienia) wzrosła o 30,1 %. Wzrosła również łączna kwota wszystkich rozstrzygniętych zamówień. W poprzednim miesiącu wynosiła ona nieco ponad 1,3 mld zł, obecnie jest to 2,5 mld.


Najwięcej rozstrzygnięć przetargowych w analizowanej branży zostało ogłoszonych w województwie mazowieckim. W badanym okresie było to 72 wyniki. Mazowieckie jest również województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę. Suma wszystkich podpisanych kontraktów w tym regionie wyniosła ponad 446,7 mln zł.

 

 

Czytaj również: Raport na temat aktywności inwestorów nieruchomości na Świecie

 

Najdroższy przetarg w branży budownictwo wielkogabarytowe, którego wynik w wrześniu opublikował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu dotyczył „Budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka (Szpitala pediatrycznego) wraz z jego wyposażeniem”. Wartość przetargu wyniosła 309 534 630,32 zł. Zwycięzcą została firma Warbud S.A.

2018-12-04
Źródło: TAI / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19203 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 113

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >