Roboty jako nowi pracownicy fabryk

Roboty jako nowi pracownicy fabryk

Współczesny klient stawia niesamowicie wysokie wymagania przed producentami. Dzisiejsza konkurencja stoi na takim poziomie, że zakłady produkcyjne niewykorzystujące na co dzień technologii robotyzacji nie są w stanie utrzymywać tak wysokiego poziomu jakości swoich produktów. Dlaczego tak ważne jest wykorzystanie stu procent ich możliwości? Czy roboty będą w przyszłości jedynymi pracownikami fabryk? Dziś poszukamy odpowiedzi na te pytania. Czytaj dalej

Zmiany w fabrykach

Obecny stan przemysłu jest dla producenta naprawdę wymagający. Każdemu uczestnikowi rynku zależy na tym, aby produkować jak najwięcej, jak najtaniej i na dodatek w możliwie najkrótszym czasie. Właśnie dlatego tak ważne jest zastąpienie czynnika ludzkiego robotami, zwłaszcza w przypadku niebezpiecznych stanowisk pracy takich jak  spawanie czy frezowanie. Każdy specjalista, nawet najbardziej doświadczony, nie uniknie wystąpienia błędów przy wykonywaniu tak monotonnych prac. Roboty mają to zmienić – stać się pracownikiem, który spełni każde, nawet najtrudniejsze zadania w każdych warunkach.

 

	 Roboty jako nowi pracownicy fabryk

Źródło: http://www.fanuc.eu/pl/pl/roboty

Odpowiednia współpraca

Aby robot mógł wykonywać swoje zadania bez niepotrzebnych komplikacji, potrzebne jest wprowadzenie jednego systemu sterowania, który będzie jego układem nerwowym. Nie obejdzie się także bez przeprowadzenia procesu szeroko pojętej integracji z pozostałymi elementami biorącymi udział w produkcji. Jeżeli robot oraz przykładowo taśma produkcyjna nie będą działały we wspólnym celu, zwiększy się ryzyko wystąpienia komplikacji, a jak można się domyślić – wiąże się to z kolejnymi kosztami dla firmy.

 

Programowanie? Wcale nie takie trudne!

Niektórym z nas może się wydawać, że programowanie robota to praca wyłącznie dla wyszkolonych specjalistów. Wręcz przeciwnie, wystarczy znajomość programów CAD, a będziemy w stanie stworzyć spersonalizowaną aplikację, która będzie gotowa do pracy przy poszczególnych elementach. oczywiście, możemy przeprowadzić wcześniejszą symulację, aby upewnić się, że wszystko działa bezbłędnie. To nie takie trudne!

 

	 Roboty jako nowi pracownicy fabryk

 

 

Podsumowanie

Dziś raczej nie trzeba przesadnie przekonywać nikogo o zaletach zastosowania robotyzacji. Wraz z rewolucją przemysłową, rola maszyn rośnie i będzie rosnąć dalej, wraz z coraz powszechnym zastosowaniem w firmach produkcyjnych. bez nich niemożliwe byłoby osiąganie tak wysokich wyników w jakości produktów. Nie zatrzymamy rozwoju, jednak dziś możemy coraz śmielej z wynikających z niego korzystać!

 

	 Roboty jako nowi pracownicy fabryk

Źródło zdjęć: www.fanuc.eu/pl/pl

 

Czytaj również: Co się zmieni w budownictwie w 2018 r.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

2018-02-20
Źródło: artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19027 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 236

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >