Rodzaje pomp głębinowych

Rodzaje pomp głębinowych

Jeżeli do swojego domu lub na działkę nie możesz podłączyć miejskiego wodociągu, konieczne może być wywiercenie studni głębinowej. Na głębokości 20, 30 lub więcej metrów może znajdować się woda, zazwyczaj bardzo dobrej jakości. Przesączając się przez tak grubą warstwę ziemi, zostaje bardzo dokładnie przefiltrowana. W jaki sposób można tę wodę wydostać na powierzchnię? Oczywiście używając pompę głębinową. Czytaj dalej

 

Poznaj specjalistyczne pompy głębinowe

 Ich wybór na rynku jest bardzo duży, a najczęściej wybierana jest klasyczna pompa głębinowa wirnikowa. Nie jest to jednak jedyny typ pomp. Poza nimi wyróżnić można pompy ślimakowe i pompy antypiaskowe.

 

Pompa głębinowa do pompowania wody zanieczyszczonej piaskiem

Nie jest niczym niespotykanym, że nawet w studiach głębinowych będzie znajdować się woda zanieczyszczona piaskiem. Ziarenka piasku stanowią śmiertelne zagrożenie dla klasycznej pompy, mogąc spowodować jej zatarcie. Aby do tego nie doszło, zaleca się tzw. pompy antypiaskowe. Są one wykonane ze specjalnych rodzajów materiałów, odpornych na działanie ziarenek piasku. Wykonane z nich powłoki na wewnętrznych elementach pompy idealnie ją zabezpieczają, znacząco przedłużając życie takiego urządzenia. Pompa antypiaskowa może być stosowana w wewnętrznych instalacjach wodociągowych w domach jednorodzinnych oraz na potrzeby gospodarstw zarówno domowych, jak i rolnych.

 

Czytaj również: Co można zrobić, żeby rury w zimie nie zamarzały?

 

Rodzaje pomp głębinowych

 

Wydajność pompy śrubowej i jej przeznaczenie

Pompy hydroforowe mogą również być wykonane w technologii śrubowej ślimakowej. Element ten zastępuje klasyczny wirnik i eliminując różnorodne problemy z wałem silnika. Pompy śrubowe mają wiele zalet — jest bardzo wytrzymała, ma prostą budowę i minimalistyczny wygląd. Jeśli natomiast chodzi o wydajność czerpania wody, to niestety hydro vacuum nie może pochwalić się spektakularnymi wynikami. Zależnie od tego, jaka moc silnika jest zainstalowana. W takim przypadku maksymalna ilość pompowanej wody nie przekracza 80 litrów na minutę. W rzeczywistości nie jest to dużo. Klasyczna pompa hydroforowa wirnikowa jest w stanie w tym samym czasie pompować kilka razy więcej wodu.

 

Dowiedz się więcej o pompach śrubowych - https://www.sklep-watermark.pl/co-to-sa-pompy-srubowe

 

Na co zwracać uwagę kupując pompę głębinową?

Pytanie może wydawać się proste, ale w rzeczywistości takie nie jest. Każdy, kto choć raz miał kupować pompę głębinową, może to potwierdzić.

 

  • Chłodzenie silnika — powietrzem czy wodą? Od tego zależy maksymalny czas pracy pompy.
  • Moc silnika — bardzo ważny parametr przekładający się na wartość ciśnienia cieczy transportowanej rurociągiem tłocznym.
  • Zastosowanie — różne pompy mogą mieć różne przeznaczenie: od małej gastronomii, przez stosowanie w gospodarstwach domowych, aż po bezawaryjną pracę w zakładach przemysłowych.

 

Czytaj również: Jak wybrać właściwy hydrofor do dużego domu?

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 541

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >