Rozpoczyna się budowa osiedla Fama Jeżyce w Poznaniu

Rozpoczyna się budowa osiedla Fama Jeżyce w Poznaniu

Jest to długo wyczekiwana inwestycja na poznańskich Jeżycach. Na rozległych terenach po dawnych zakładach Wiepofama powstanie osiedle Fama Jeżyce. Budowa pierwszego etapu, w którym znajdzie się 251 mieszkań rozpocznie się już w I kwartale 2020 roku. Czytaj dalej

 

Jeżyce to historyczna dzielnica Poznania sąsiadująca ze ścisłym centrum miasta. W ostatnich latach przeszła niezwykłą przemianę stając się miejscem prawdziwie tętniącym życiem. Spotkać tu można najbardziej oryginalne koncepty gastronomiczne w mieście. Centrum dzielnicy stanowi Rynek Jeżycki, na film wybrać się można do klimatycznego Kina Rialto, zaś na spotkanie ze sztuką do Teatru Nowego. Nowe osiedle powstanie w samym sercu Jeżyc. – Projekt Fama Jeżyce to kolejny etap rozwoju dzielnicy. Dlatego niezwykle ważne było dla nas, aby stworzyć zabudowę przemyślaną pod względem urbanistycznym, dobrze wpisującą się w istniejącą historyczną tkankę miejską i niepowtarzalny klimat Jeżyc. Chcemy, aby było to miejsce, w którym nie tylko dobrze się mieszka, ale również ciekawie spędza czas. Miejsce otwarte dla Poznaniaków, z ogólnodostępnymi skwerami, kafejkami czy ciekawymi lokalami usługowymi – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment S.A.


Rozpoczyna się budowa osiedla Fama Jeżyce w Poznaniu

Czytaj również: Powstają domy i mieszkania na osiedlu Zacisze pod Poznaniem

 

Nazwa osiedla Fama Jeżyce nawiązuje bezpośrednio do historii terenu i istniejących tu przez wiele lat zakładów produkcyjnych Wiepofama. Stworzenie kompleksowej koncepcji zabudowy inwestor powierzył firmie HRA Architekci. Oryginalny projekt inwestycji nawiązuje do charakteru poznańskiej historycznej architektury.  Zabudowa kwartałowa, delikatnie zaokrąglone narożniki budynków oraz balkonów stanowią bezpośrednie odwołanie do modernistycznej spuścizny międzywojnia. Poprzemysłowy, nieco loftowy charakter nadają surowe, betonowe balkony. 

 

Każda z wydzielonych części osiedla będzie posiadała wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw oraz starannie zaprojektowaną zielenią z miejscem do wypoczynku, natomiast w części podziemnej znajdzie się parking dla mieszkańców.


W ramach projektu powstanie również nowa infrastruktura drogowa. Docelowo przedłużona zostanie m.in. ulica Nad Seganką, która w nowym kształcie połączy ulice Janickiego i Kościelną. To właśnie od strony popularnej ulicy Kościelnej powstanie wjazd na osiedle.


 

Czytaj również: W północno zachodniej części Poznania powstaje inwestycja z ogrodami - Osiedle Przy Jeziorach

 

Realizacja inwestycji rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zainteresowani, którzy chcą jako pierwsi otrzymać szczegółowe informacje o dostępnych mieszkaniach mogą zapisywać się na specjalnej stronie internetowej www.puszczamyfame.pl.


Rozpoczęcie sprzedaży rezerwacyjnej inwestor planuje na listopad b.r.


Źródło: PR4you / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15809 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >