Salon kąpielowy czy niewielka łazienka?

Salon kąpielowy czy niewielka łazienka?

Łazienka to jedno z najważniejszych i najbardziej intymnych pomieszczeń w domu. Jej urządzenie powinno wynikać z naszych potrzeb, jednak trudniej im sprostać, gdy nie mamy zbyt dużej przestrzeni do dyspozycji. Czytaj dalej

 

Gdy nie ogranicza nas miejsce możemy puścić wodze fantazji i kierować się tylko komfortem oraz wygodą. Miłośnikom długich kąpieli radzi ekspert – firma Aquaform, producent wyposażenia łazienek. Oto jaką wannę wybrać do małej łazienki, a jaką do dużego pokoju kąpielowego. Marzenia o długich relaksujących kąpielach nie muszą być zarezerwowane jedynie dla osób, które mają dużą łazienkę czy nawet pokój kąpielowy. Odpowiednio dopasowana wanna może stanąć również w niewielkiej łazience.

 

Czytaj również: Wanny dla dwojga

 

Wygodna wanna w małej łazience – narożna i asymetryczna

 Ważnym aspektem przy wyborze wanny jest jej kształt. To od niego bowiem zależy jaką powierzchnię będzie ona zajmować i ile miejsca będziemy mieli w środku. W małej łazience sprawdzi się niewielka wanna, którą można ustawić w jednym z narożników. Przykładem tego typu jest narożna wanna asymetryczna Arcline o bokach długości 150 lub 160 cm x 70 cm i wysokości 44 cm. Jest wygodna, wyprofilowana wewnątrz, ma właściwości termoizolacyjne i antypoślizgowe, a producent daje 15 lat gwarancji na niezmienność barwy akrylu.

 

 

Wanna Arcline w animacji 3D 

Należy także zastanowić się nad funkcjami wanny. Jeśli korzystać z niej będą dzieci lub osoby starsze, dobrze wybrać taką z siedziskiem i z półeczkami na kosmetyki. Wanna z siedziskiem to w przypadku dzieci i starszych duże ułatwienie w kąpieli. Dobrym rozwiązaniem są też zabudowy wanien, które poszerzają ranty i dzięki którym także uzyskamy niewielkie miejsca na ustawienie kosmetyków. Wszystkie te cechy ma wanna Aquaform Tinos. Tak jak poprzedniczka ma właściwości termoizolacyjne i antypoślizgowe oraz jest wanną narożną i asymetryczną, bardzo dobrze wyprofilowaną. Wymiary boków wanny to 95 x 140 cm, a wysokość wynosi 42 cm.

 

 

Wanna Tinos w 3D 

Ciekawym rozwiązaniem do małej łazienki jest wanna narożna z możliwością zamontowania parawanu, który można składać i rozkładać, w zależności od potrzeby. – Wśród wszystkich parawanów dostępnych w naszej ofercie mamy możliwość dopasowania odpowiedniego do każdej wanny. W zależności czy będzie to wanna asymetryczna czy prostokątna, parawany mogą być składane harmonijkowo, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca, gdy się ich nie używa – mówi Anna Matysik, specjalista ds. marketingu w firmie Aquaform.

 

Czytaj również: Kwadratowe kabiny

 

 

Pokój kąpielowy bez ograniczeń

W dużej łazience czy nawet salonie kąpielowym nic nas nie ogranicza. Aby zachować funkcjonalność i jednocześnie nowoczesny design warto przyjrzeć się wannom w zabudowach. Dzięki zabudowie możemy wkomponować wannę idealnie w pobliżu okna czy specjalnie zamontowanych półek. Zabudowa dodaje także więcej miejsca na zaaranżowanie strefy relaksu, w której możemy poustawiać świece i eleganckie przybory pielęgnacyjne i kosmetyki. W całkowitej zabudowie bardzo dobrze sprawdzają się duże wanny prostokątne.

 

 

W zabudowie dobrze sprawdzają się wanny Linea i Filon. Są to zapewniające komfort prostokątne wanny idealne do dużego salonu kąpielowego – mówi Anna Matysik. Głęboka i bardzo wygodna wanna Linea dostępna jest w trzech wariantach wymiarowych: 160x80 cm, 170x80 cm, 180x80 cm. Natomiast wanna Filon o zaokrąglonych kątach występuje w czterech rozmiarach: 140x70, 150x70, 160x70 i 170x70 cm. Obydwie mają właściwości termoizolacyjne i antypoślizgowe. 

 

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19132 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 342

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >