Ścianka prysznicowa walk in

Ścianka prysznicowa walk in

Ścianki prysznicowe walk in przekonują do siebie coraz więcej użytkowników. Dlaczego? Są bardzo funkcjonalne oraz pasują do każdego wystroju wnętrza. Przez swój minimalistyczny wygląd pozwalają na dominację innych elementów łazienki, dzięki czemu wyeksponowane mogą być m.in. płytki, lustra, czy drobne dodatki. W poniższym artykule odpowiemy na pytania dotyczące zakupu ścianek prysznicowych walk-in. Czytaj dalej

 

1. W jakich łazienkach najlepiej sprawdzą się ścianki walk-in?

Ścianki prysznicowe walk-in cechuje przede wszystkim uniwersalizm, a także prostota. Idealnie nadają się do łazienek o niewielkim metrażu, ponieważ nie przytłaczają optycznie wnętrza. Ponadto bardzo dobrze będą wyglądać w różnego rodzaju aranżacjach - począwszy od nowoczesnego, a skończywszy na tradycyjnym wyglądzie. Ścianki prysznicowe walk-in są niezwykle funkcjonalne. Przezroczyste szkło sprawia, że łazienka jest przestronna. Ponadto dzięki temu wydaje się, że część kąpielowa jest integralna z resztą łazienki. Ścianki te nadadzą się również do salonów kąpielowych, jako minimalistyczny element całej aranżacji. W przypadku wersji minimalistycznych prysznica walk-in, czyli bez drzwi, ważną zaletą jest też… bezawaryjność. Prysznic osłonięty tylko ścianką walk in nie będzie wymagał regulacji lub wymiany drzwiczek. Minimalizm i bezawaryjność, jak często bywa, idą ze sobą w parze.

 

 Ścianka prysznicowa walk in


2. Jaki jest najlepszy materiał na ścianki walk in?

Materiały, z jakich produkuje się kabiny typu walk-in to głównie tafle grubego, ale i bezpiecznego szkła. Jego grubość wynosi zazwyczaj 6-8 mm. Pojawiają się również modele, które mają nawet 1 cm grubości. Niekiedy szkła nie otaczają także żadne ramy. Bardzo ciekawie wyglądają ścianki wykonane z giętkiego szkła. W sprzedaży dostępne są także kabiny z piaskowanego oraz barwionego szkła. Możliwe jest nawet wykonanie na ściankach grawerów wedle autorskiego pomysłu. Należy wspomnieć, że ścianki typu walk-in mogą posiadać specjalną powłokę, która ułatwi spływanie wody, a także utrzymanie czystości. Duży wybór takich ścianek można znaleźć w sklepie budowlanym online: https://sklep.kim24.pl

 

Czytaj również: Sprawne odprowadzanie wody w kabinie prysznicowej z odpływem liniowym

 

Ścianka prysznicowa walk in

 

3. Ścianka walk in prawostronna czy lewostronna?

Nie wszystkie osoby, które decydują się na zakup kabiny prysznicowej od razu wiedzą, w którym miejscu dokładnie będzie się ona mieścić, dlatego istotne jest dla nich, czy ściankę prysznicową można montować w zależności od potrzeb po prawej lub lewej stronie. Większość sprzedawców zadbała o takie preferencje swoich klientów, dlatego w sprzedaży dostępne są wersje, które można zamontować zarówno po prawej, jak i po lewej stronie.

 

4. O czym należy pamiętać decydując się na montaż ścianki walk in?

  1. Prawidłowe zabezpieczenie wnętrza kabiny - podłoga, a także ściany, które będą się znajdować w przestrzeni kąpielowej wydzielonej przez ściankę walk-in, należy zabezpieczyć hydroizolacją. W celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa zalecane jest ułożenie pomiędzy nimi warstwy uszczelniającej z folii w płynie. Dzięki temu użytkownicy będą mieć stuprocentową pewność, że podczas korzystania z prysznica, nie zostaną zalane sąsiadujące mieszkania. Ponadto jeśli używamy kabinę bez brodzika, zachodzi większe prawdopodobieństwo pośliźnięcia, dlatego użytkownicy mogą położyć na podłodze maty antypoślizgowe.
  2. Odpowiedni odpływ wody do kanalizacji - niedaleko kabiny powinien znajdować się spadek, biegnący w kierunku odpływu kanalizacyjnego. Istotne jest dopasowanie wydajności odpływu do wydajności baterii prysznicowej. Pozwoli to na swobodny odpływ wody, która nie będzie się zbierać na dnie.
  3. Zaplanowanie wentylacji - podczas używania otwartego prysznica, wilgotne powietrze będzie krążyć po całym pomieszczeniu, dlatego w trakcie remontu, trzeba zadbać, aby łazienka miała odpowiednią wentylację. 
  4. Przestrzeganie instrukcji montażowej od producenta - ważne jest, aby osoba montująca ściankę prysznicową ściśle przestrzegała informacji zawartych w instrukcji. Najistotniejsze są te opisujące mocowanie kabiny do przegród budowlanych. Warto pamiętać także o tym, że w momencie mimowolnego oparcia się o kabinę, konstrukcja powinna wytrzymać dany ciężar.

 

5. Montaż ścianki walk-in 

Sposób, w jaki należy zamocować kabinę zależy głównie od tego, czy ścianka prysznicowa przylega do ściany pomieszczenia, czy też nie. Jeśli tak, ściankę kabiny najczęściej montuje się za pomocą listwy montażowej. W przypadku wykonania kabiny na zamówienie istnieje duże prawdopodobieństwo montażu przy użyciu specjalnych okuć. Znaczna część ścianek walk-in montowana jest za pomocą wspornika łączącego górną część ścianki kabiny ze ścianą do niej równoległą, a także punktowe mocowanie na podłodze. Zakres regulacji wspornika wynosi maksymalnie kilkadziesiąt centymetrów. 

 

W przypadku kabiny, której ścianka nie przylega do ściany pomieszczenia, ją także montuje się za pomocą wsporników. Różnica polega tylko na tym, że montuje się je na skrajnych końcach kabiny. 

 

Wsporniki są wykonywane z metalu, który jest wykańczany w kolorze satynowego, bądź błyszczącego chromu. Istnieje również możliwość zakupu wsporników białych oraz czarnych. 

 

Czytaj również: Kabina otwarta typu walk-in - czy to dobre rozwiązanie do każdej łazienki i każdego stylu?

 

Ścianki prysznicowe walk-in będą świetnym rozwiązaniem dla niewielkich łazienek, ponieważ optycznie nie zmniejszają pomieszczenia, a także nie przytłaczają wnętrza, tylko pozwalają na dominację innych elementów. Z kabin tego typu powinny zdecydowanie korzystać osoby, które mają kłopoty z poruszaniem się. Brak drzwi do przesuwania sprawia oraz progu do przekraczania pozwalają użytkownikowi zachować łatwiej równowagę. Przestrzegając wszystkich zasad podczas montażu użytkownicy będą przez długi czas cieszyć się modnie wyglądającą łazienką. 

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16113 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >