Sekatory Żyrafa najlepiej się sprawdzają podczas przycinania gałęzi w koronie drzew i gęstych krzewach

Sekatory Żyrafa najlepiej się sprawdzają podczas przycinania gałęzi w koronie drzew i gęstych krzewach

Przed nami czas wiosennych porządków w ogrodzie, w tym przycinanie drzew i krzewów. Każdy kto do tej pory próbował swoich sił w ogrodnictwie wie, że cięcie gałęzi, szczególnie w koronie drzew i gęstych krzewach wymaga dużego wysiłku. Teraz prace te można wykonać szybko, precyzyjnie i bezpiecznie dzięki uniwersalnym sekatorom Żyrafa

 

Sekatory uniwersalne Żyrafa to wielozadaniowe narzędzia, które ułatwiają dostęp do gałęziw trudno dostępnych miejscach bez użycia drabiny czy schylania się. W nowych modelach –UPX86 i UPX82 – zastosowano kilka nowych rozwiązań, które wpłynęły zarówno na siłęi precyzję cięcia, jak również komfort pracy.Więcej mocyDuża w tym zasługa ruchomej głowicy o ulepszonym mechaniźmie cięcia. To zdecydowaniezwiększyło moc i wydajność pracy narzędziem. Głowica w sekatorach uniwersalnych Żyrafa obracasię o 230o, co zapewnia cięcie w różnych kierunkach i pomaga w precyzyjnym dotarciu do celu.

 

nowe sekatory uniwersalne, które doskonale sprawdzą się w przycinaniu gałęzi w koronie drzew i gęstych krzewach.

 

Lepsza widoczność

Przy cięciu na wysokości sztuką jest odpowiednie manewrowanie sekatorem iustawienie głowicy tak, aby trafić na właściwą gałąź. Nie wspominając gęstychkrzewów, gdzie widoczność gałęzi, szczególnie tych znajdujących się przy samejziemi jest mocno ograniczona. Od teraz pomoże nam w tym pomarańczowywskaźnik ostrza, który zwiększa widoczność głowicy i znacznie ułatwia cięcie.

 

Zasięg nawet do 6 m

A jak poradzić sobie z gałęziami, które znajdują się naprawdę wysoko? Oczywiście zawsze można skorzystać zdrabiny i maszerować z nią od drzewa do drzewa. Można też usprawnić pracę i skorzystać z regulowanejdługości trzonka sekatora. Nowy model UPX86 z teleskopowym trzonkiem, posiada bezstopniowo regulowanądługość w zakresie od 2,4 do 4 m, a to pozwala na pracę o zasięgu do ok. 6 m. Natomiast sekator UPX82 umożliwipracę na wysokości do ok. 4,5 m. Wybierając te rozwiązania drabinę możemy zostawić w garażu.

 

Czytaj również: Nowa marka narzędzi ogrodniczych pojawiła się na polskim rynku

 

sekatory uniwersalne, które doskonale sprawdzą się w przycinaniu gałęzi w koronie drzew i gęstych krzewach.

 

Antypoślizgowe uchwyty

W sekatorach uniwersalnych cięcie następuje przy użyciu pomarańczowejrączki, która w nowych sekatorach została ulepszona tak, że gwarantuje pewneoraz stabilne trzymanie narzędzia w dłoni. Taśma, stanowiąca częśćmechanizmu cięcia, poprowadzona jest teraz wewnątrz narzędzia, co chroni jąprzed splątywaniem i zaczepianiem o gałęzie. Zakończenie sekatora ma płaskąi stabilną podstawę, a to ułatwia przechowywanie narzędzia w pozycji pionowej.

 

Nowe akcesoria

Sekatory uniwersalne Żyrafa PowerGearTMX przeznaczone są do cięcia gałęzio średnicy do 32 mm. Gdy zamierzamy ciąć grubsze gałęzie warto wyposażyćsekator w nową piłę z hartowanym i profilowanym ostrzem oraz regulowanymkątem cięcia. Może być ona używana z nowymi sekatorami, a sprawdzi sięw cięciu gałęzi o max. średnicy 80 mm.

Czytaj również: Zbieraczka i zrywacza do owoców ułatwią zbiory w ogrodzie

 


25 lat gwarancji!

Nowe sekatory uniwersalne Żyrafa PowerGearTMX objęte zostały 25-letnim okresem gwarancji, co podkreślawysoką jakość i wytrzymałość tych produktów.

Źródło: Komunikado PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19008 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 195

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >