Siedem kroków do udanego remontu

Siedem kroków do udanego remontu

Remont domu to nie lada wyzwanie. Na szczęście w dużych miastach, takich jak Wrocław, bardzo łatwo go przeprowadzić ze względu na mnogość ekip budowlanych działających na terenach całego miasta. Podpowiadamy, jak skutecznie zaplanować modernizację mieszkania!

 

Krok pierwszy: planowanie

Bez planowania nie ma nawet co zaczynać. Zanim przystąpimy do robót, powinniśmy poddać analizie nasze potrzeby, ustalić kosztorys, a także zaplanować cały front robót. Poświęćmy zatem wieczór lub dwa na to, by dokładnie obmyślić, co i jak należy zrobić. Do tego zaplanujmy budżet tak, aby pod koniec prac nie przeżyć szoku spowodowanego ostatecznymi kwotami.

 

Krok drugi: samodzielne prace

Zanim zaprosimy do nas ekipę remontową, warto zastanowić się nad pracami, które jesteśmy w stanie wykonać sami. Jeśli zależy nam tylko na odświeżeniu wnętrz, większość robót możemy przeprowadzić samodzielnie. Malowanie, tapetowanie, a nawet proste prace hydrauliczne czy energetyczne – to wszystko możemy zrobić bez uciekania się do pomocy fachowców.

 

siedem kroków do udanego remontu

 

Krok trzeci: porównywanie cen i ofert

Jeśli dwa pierwsze kroki mamy za sobą, przyszedł czas na rozejrzenie się za firmą remontową. Warto przy tym porównać jak najwięcej ofert, a także skonfrontować je z opiniami innych. Wszystko to zrobimy za pomocą internetu.

 

Krok czwarty: zakupy

Polecamy również na własną rękę zaopatrzyć się w materiały: firmy budowlanie nierzadko zawierają dżentelmeńskie umowy ze sklepami, co dodatkowo może windować ostateczny koszt robót. Najlepiej będzie, gdy wraz z szefem robót ustalimy, które materiały możemy zakupić na własną rękę. Doskonale działa tu zasada „im więcej, tym lepiej”.

 

Krok piąty: przygotowanie terenu

Jeśli wszystkie formalności negocjacyjne za nami, a materiały już tylko czekają na to, by ich użyć, powinniśmy odpowiednio przygotować miejsce, w którym będziemy wykonywać prace. Powinnismy usunąć z domu wszelkie wartościowe elementy wyposażenia. Spróbujmy przenieść je do nieużywanych części domu, takich jak garaż, piwnica czy strych. Jeśli nie mamy takich możliwości, możemy zastanowić się nad wynajęciem niewielkiej przestrzeni magazynowej. We Wrocławiu działa także tzw. hotel dla rzeczy, w którym za niewielką opłatą możemy przechować swój dobytek.

 

Krok szósty: odbiór odpadów

Nie da się ukryć, że wszelkie prace remontowe przyczyniają się do tworzenia ton odpadów. Powinniśmy zatem zadbać o ich utylizację. Odbiór odpadów we Wrocławiu prowadzony jest przez wiele firm, dlatego nie powinno być z tym problemu. Jeśli przygotowujemy kapitalny remont, konieczne będzie wynajęcie konteneru. Każda profesjonalna firma odbierająca odpady we Wrocławiu posiada w ofercie taką możliwość.

 

Czytaj również: Od czego zaczynamy urządzanie mieszkania w stanie deweloperskim?

 

siedem kroków do udanego remontu

Krok siódmy: nieprzewidziane wydatki

Gdy już zaczniemy prace, może się okazać, że budżet zaczyna pękać. Oczywiście najlepiej jest uniknąć nieprzewidzianych wydatków, ale czasami jest to niemożliwe. Warto wtedy zastanowić się nad wzięciem pożyczki. Kredyty hipoteczne są dość tanim rozwiązaniem, ale można za nie sfinansować tylko przedmioty, które będą związane z nieruchomością (np. materiały budowlane) – nie można w ten sposób np. zapłacić za prace.

 

Czytaj również: Przygotuj swój dom na zimę

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18473 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >