Skuteczne zabezpieczenie drewnianych mebli ogrodowych przed mrozem

Skuteczne zabezpieczenie drewnianych mebli ogrodowych przed mrozem

Niskie temperatury i częste opady śniegu sprawiają, że drewno trzymane na zewnątrz pomieszczeń ulega zniszczeniu i traci swój pierwotny urok. Jest też mniej trwałe. Ekspert podpowiada, jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed pierwszymi mrozami. Czytaj dalej

 

Krok pierwszy: wybierz preparat

Przy malowaniu drewna bardzo ważny jest dobór odpowiedniego produktu. Czytajmy dokładnie etykiety, aby wybrać ten, który jest przeznaczony do stosowania na zewnątrz pomieszczeń. Dobrze, jeśli jego formuła chroni przed czynnikami szkodliwymi dla drewna: grzybami i glonami. Przykładem takiego preparatu jest Bondex Renowacja – wodorozcieńczalna farba przeznaczona do odnawiania już malowanego lub zszarzałego drewna. 


skuteczne zabezpieczenie drewnianych mebli ogrodowych przed mrozem

 

Krok drugi: oczyść powierzchnię

Na początku zeszlifuj stół i krzesła, usuń łuszczącą się starą farbę, używając do tego papieru ściernego. Zetrzyj pył, a następnie odtłuść powierzchnię, aby nowa farba miała lepszą przyczepność. Najlepiej zrobić to wodą z niewielkim dodatkiem detergentu. Po oczyszczeniu powłoki przetrzyj ją wilgotną szmatką.

Czytaj również: Stół ogrodowy, jak prosto zrobić go samodzielnie z drewnianych desek


skuteczne zabezpieczenie drewnianych mebli ogrodowych przed mrozem

 

Krok trzeci: pomaluj

Farbę nakłada się dopiero na suchą powierzchnię. Na początku dokładnie wymieszaj produkt, używając do tego drewnianej listwy. Prowadź pędzel wzdłuż słojów. Po dwunastu godzinach nałóż drugą warstwę preparatu. Dla atrakcyjniejszego efektu możesz najpierw przeszlifować powłokę. Pomalowane drewno w pełni wysycha po upływie doby.

 

 

Czytaj również: Czym skutecznie zabezpieczyć drewniane elementy i meble w ogrodzie?

 

Pamiętajmy, aby regularnie sprawdzać stan drewna, żeby móc w porę zareagować na jego niszczenie. To, jak często będziemy musieli dokonywać renowacji powłoki, zależy zarówno od koloru, jak i ekspozycji elementów. Ważne, by nie robić tego rzadziej niż raz na sześć lat.


Źródło: publicon / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18453 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 288

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >