Smart home - nowy standard w powstających inwestycjach

Smart home - nowy standard w powstających inwestycjach

Jeszcze do niedawna budujący nowe mieszkania oferowali przyszłym lokatorom komórki lokatorskie czy miejsca postojowe w gratisie. Teraz w standardzie modnym dodatkiem jest automatyka domowa.

 

Komórki lokatorskie, miejsca postojowe czy garaże podziemne czasem są oferowane przyszłym mieszkańcom przez deweloperów gratis, ale ta tendencja wyraźnie się zmienia. Teraz takim popularnym elementem staje się automatyka użytkowa, czyli inteligentne systemy, które pozwalają zarządzać własnymi czterema kątami.

 

Trend już widać na konkretnych przykładach. Deweloperzy w wielu polskich miastach oferują automatykę domową w standardzie. Tak dzieje się m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz kilku innych regionach Polski, również w mniejszych miejscowościach.

 

- Przy podejmowaniu decyzji o zakupie własnego mieszkania klienci coraz częściej kierują się takimi czynnikami, jak poziom bezpieczeństwa czy innowacyjne podejście do kwestii wyposażenia budynku – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development, budującego mieszkania w całym kraju. – Część z naszych nowych inwestycji jest już standardowo wyposażona w system inteligentnego zarządzania mieszkaniem – potwierdza.

 system smart home umożliwia maksymalne spersonalizowanie mieszkania i zdalne sterowanie wszelkimi urządzeniami, w które wyposażony został apartament – za pomocą smartfona czy tabletu

Lokatorzy mogą decydować

Dlaczego klienci oczekują rozwiązań smart home w nowych inwestycjach? Dzięki nim za pomocą smartfona można zarządzać wieloma urządzeniami, a w razie konieczności całość rozbudować i dopasować do własnych oczekiwań.

 

Zwykle lokatorom przydzielony jest konsultant – specjalista w zakresie montażu systemu, z którym można umówić się na zainstalowanie odpowiedniego pakietu lub rozbudowanie go o nowe funkcjonalności. Jeśli deweloper oferuje system w standardzie, to klient otrzymuje od razu całość wraz z mieszkaniem.

 

- W takiej sytuacji lokator nie dopłaca nic ani za instalację, ani za funkcjonowanie całego systemu, chyba że chce go rozbudować o kolejne funkcje. Wtedy szczegóły kosztów można ustalić z opiekunem – mówi Rafał Ciszewski, menedżer ds. obsługi klienta biznesowego i rynku deweloperskiego FIBARO, które jest liderem nowoczesnej automatyki domowej na świecie.

 

 Czytaj również: Europejskiego Centrum Stolarki - zakończony II etap inwestycji.

 

Deweloperzy w wielu polskich miastach oferują automatykę domową w standardzie

Zapotrzebowanie będzie rosło

Ultranowoczesne systemy zarządzania własnym M są popularne zwłaszcza wśród osób poszukujących nowych mieszkań. Zwłaszcza te najnowocześniejsze – bezprzewodowe.

- Jako deweloper śledzący trendy na rynku i stawiający na jakość, jesteśmy zdania, że komfort i możliwość zarządzania funkcjami w mieszkaniu mają coraz większe znaczenie dla potencjalnego nabywcy – podkreśla Magdalena Jańczuk, specjalistka ds. PR w Marvipolu, który stawia osiedle Riviera Park na warszawskim Żeraniu.

 

Na czym polega system smart home? Umożliwia maksymalne spersonalizowanie mieszkania i zdalne sterowanie wszelkimi urządzeniami, w które wyposażony został apartament – za pomocą smartfona czy tabletu. Całość jest konfigurowana na komputerze. – Przyszłość innowacyjnego budowania i formowania przestrzeni osiedla w znacznym stopniu będzie zdeterminowana takimi nowoczesnymi technologiami – potwierdza Piotr Basiewicz, właściciel firmy Basiewicz Deweloper, która stawia apartamenty na Mazurach w regionie ełckim.

 

Czytaj również: Nowe centrum dystrybucyjne Tesco buduje się w Komornikach pod Poznaniem

Źródło: PRexpert / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Zmiana mieszkania: jak zaplanować przeprowadzkę Liczba postów: 101 Grupa: Inwestycje Rzeczy pakowaliśmy sami, ale już całą przeprowadzkę robili oni - https://adexim.com.pl/ Zdecydowanie najlepsza opcja. Żeby wszystko przewieźć samodzielnie, musi...
  • Czy warto inwestować w nieruchomości za granicą? O... Liczba postów: 52 Grupa: Inwestycje Ktoś z was wcześniej wspomniał o domu za granicą ....powiem wam, że to jest bardzo dobry pomysł i inwestycja bo taki dom przecież możemy wynajmować. Mój znajomy...
  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 1152 Grupa: Inwestycje Wynajmowałem kiedyś kontener jako magazyn od firmy https://mobilnekontenery.pl/ Budowałem dom i potrzebowałem dużego kontenera jako magazyn i pomieszczenie socj...
  • Szkoła pod domem Liczba postów: 14 Grupa: Inwestycje A co sądzicie o szkole policealnej w Katowicach https://www.proedukacja.edu.pl/ przed studiami chcę jeszcze iść na 2 lata na kierunek związany ze studiami w prz...
  • Nowoczesne hale magazynowe - jedna już wynajęta! Liczba postów: 197 Grupa: Inwestycje Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie https://sklep.eldor24.pl/, lub do składania zamówień telefonicznie lub mailowo. BOGATY ASORTYMENT, konkurencyjne ceny, cz...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15719 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >