Sprawdź, czy używasz w firmie drabin, które spełniają najnowsze Polskie Normy

Sprawdź, czy używasz w firmie drabin, które spełniają najnowsze Polskie Normy

Od początku 2018 roku obowiązuje aktualizacja Polskiej Normy PN-EN 131, której wymagania muszą spełniać drabiny stosowane do użytku profesjonalnego. Zgodnie z nowym zapisem, każda drabina przenośna wyższa od 3 m musi być wyposażona w dodatkowy stabilizator. Dodatkowo, wszystkie stopy drabiny powinny mieć zamontowane ryflowane wkładki z materiału antypoślizgowego. Czytaj dalej

W najnowszej ofercie drabin profesjonalnych Würth Polska znajdują się drabiny aluminiowe i teleskopowe spełniające bieżące wymagania. W asortymencie dostępne są także części zamienne do drabin oraz osprzęt dodatkowy.
sprawdź czy używasz w firmie drabin, które spełniają najnowsze Polskie Normy

1. Wielofunkcyjna drabina z platformą

Dzięki kompaktowej budowie jest idealna do przewożenia w bagażnikach samochodów osobowych. Może być stosowana jako podest roboczy, drabina przystawna oraz wolnostojąca. Posiada mechanizm automatycznego blokowania przegubów. Produkt Würth Polska charakteryzuje ponadto:
 • Wysoka sztywność i żywotność konstrukcji – połączenia szczebli z dźwigarami mocowane są na poczwórne zaprasowania elementów.
 • Niewielka masa przy wysokiej stabilności i uniwersalności drabiny – specjalna konstrukcja profili usztywnia drabinę i umożliwia pewne oparcie przy dużych obciążeniach.
 • Antypoślizgowe ryflowanie szczebli.
 • Pewne i bezpieczne pozycjonowanie drabiny na różnych podłożach, dzięki zastosowaniu specjalnej, ryflowanej konstrukcji stóp drabiny oraz antypoślizgowej mieszance gumowej stóp.
 • W zestawie z drabiną jest dwudzielna platforma robocza o bezpiecznej, antypoślizgowej, szorstkiej powierzchni.
Zdjęcia produktu:
1.jpg

2. Aluminiowa drabina wielofunkcyjna

To jedna drabina do wielu zastosowań – zarówno jako drabina przystawna, jak i wolnostojąca. Dzięki specjalnym profilom aluminiowym nośność drabiny jest wysoka przy jednoczesnym zachowaniu wygody transportu oraz redukcji obciążenia dla obsługującego. Dostępne są 3 wersje produktu, z różną liczbą szczebli: 3x8, 3x10, 3x12. Produkt Würth Polska charakteryzuje ponadto:
 • Wysoka sztywność skrętna, za sprawą czterokrotnego zaprasowywanego mocowania szczebli do dźwigarów.
 • Lekkie wysuwanie elementów składowych drabiny i zabezpieczenie przed przedwczesnym zużyciem, dzięki zastosowaniu łożysk ślizgowych z tworzywa sztucznego.
 • Antypoślizgowe ryflowanie szczebli. Dodatkowo, w samodzielnym elemencie przystawnym ryflowanie szczebli jest obustronne. Oznacza to, że drabinę można postawić jednym lub drugim końcem na podłożu, zachowując pełne bezpieczeństwo.
 • Podwójne zabezpieczenia rozstawu drabiny za pomocą przykręcanych sztywnych prętów i mocnej taśmy poliestrowej zapewniają stabilność nawet przy zachwianiu równowagi.

 

Czytaj również: Czy wynajem urządzeń transportowych jest korzystny dla najmujących?

 

Zdjęcia produktu:
2.jpg

2. Aluminiowa drabina teleskopowa

Drabinę można stosować na różne sposoby – jako podest roboczy, drabinę przystawną czy wolnostojącą. Posiada aluminiowe, lamelowe przeguby i blokady, które samodzielnie blokują drabinę we właściwym położeniu. Drabinę wyróżnia także antypoślizgowe ryflowanie szczebli oraz konstrukcji stóp. Zmienna długość nóg pozwala na używanie jej na nierównym podłożu, np. na schodach, zachowując pełne bezpieczeństwo. Dostępne są 4 wersje produktu, z różną liczbą szczebli: 4x3, 4x4, 4x5, 4x6.
sprawdź czy używasz w firmie drabin, które spełniają najnowsze Polskie Normy

Czytaj również: Podnośnik koszowy - dowiedz się więcej o maszynie dźwignicowej


Wszystkie produkty dostępne są w sklepach stacjonarnych, w e-sklepie www.wurth.pl oraz u przedstawicieli handlowych Würth Polska. 
Źródło: Good One PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Jakie rolety dobrać do domu Liczba postów: 1 Grupa: Moja budowa Cześć, Jestem już pod konieć budowy domu i dochodzę do momentu kiedy trzeba kupić rolety do okien. Aktualnie otrzymałem ofertę od firmy http://deoro.pl/ Pytan...
 • Transport ponad gabarytowy Liczba postów: 273 Grupa: Firmy budow... Usługi transportowe świadczy firma https://www.kmz.biz.pl/ Od początku do końca dbają o powierzony im towar i świadczą usługi na najwyższym poziomie. Profesjona...
 • Konstrukcje stalowe w Polsce Liczba postów: 164 Grupa: Budowa i re... Jeżeli firma od konstrukcji stalowych to tylko z pomocą samych profesjonalistów i ja do takich zadań zamawiam firmę http://wenmont.pl/o-nas/. Mam do nich 100% z...
 • Domowy warsztat stolarski: od czego zacząć? Liczba postów: 82 Grupa: Budowa i re... Skoro już mówimy o pracach stolarskich, niewątpliwie warto nieco więcej dowiedzięć się na temat zabezpieczania drewna, szczególnie tego, narażonego na działanie...
 • Profesjonalne wózki widłowe Liczba postów: 28 Grupa: Budowa i re... Wózki widłowe znajdziecie na https://www.liftom.pl/ Nie tylko sprzedają, ale także serwisują i naprawiają sprzęt. No i prowadzą też szkolenia. Świadczą usługi n...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17779 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 137

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >