Stare dzielnice dużych miast przeżywają na nowo rozkwit

Stare dzielnice dużych miast przeżywają na nowo rozkwit

Budynki architektury nowoczesnej czasami nie współgrają z innymi w bliższej lub dalszej okolicy. Warto stworzyć kompletnie nową inwestycję, ale w starej, tradycyjnej stylistyce. Czytaj dalej

 

Nowoczesność w starym stylu

 

Na taki pomysł wpadła między innymi firma realizująca inwestycję Atrium Grunwald. Często w miastach i miasteczkach niedaleko starych kamienic lub zabytków stają nowoczesne budynki realizowane przez deweloperów. Często spotyka się to ze sprzeciwem lokalnej społeczności. Wiąże się to niejednokrotnie z brakiem harmonii, bo nowe projekty niewiele mają wspólnego z tym, co powstawało na tych terenach wiele lat temu. Urokliwe kamienice nagle przytłaczane są przez nowoczesne i minimalistyczne budynki. W Poznaniu od kilku lat stare dzielnice przeżywają drugą młodość. Zabytkowe budynki są pożądane na rynku nieruchomości, a ich ceny gwałtownie rosną w górę. Dlatego, choć zrewitalizowane budynki kuszą wielbicieli pięknych wnętrz, mało który poznaniak może pozwolić sobie na taki wydatek.

 

Czytaj również: Sprzedaż mieszkań na Osiedlu Brzozowy Zakątek w warszawskim Wilanowie

 

            Tendencja do odkrywania na nowo starych dzielnic sprawiła, że niektórzy deweloperzy dostosowali projekty planowanych inwestycji do otoczenia. Przykładem może być osiedle Atrium Grunwald, które powstaje przy ulicy Bosej, na styku poznańskiego Grunwaldu i Górczyna. – Estetyka jest dziś pożądana nie tylko w aranżacji wnętrz, ale i samym charakterze budynków. Przykładamy do tego dużą wagę. Architekci, którzy współpracują z naszą firmą kierują się nie tylko swoją wizją, ale też mieszkańców – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. Dlatego osiedle Atrium Grunwald przy ulicy Bosej w pełni wkomponowuje się w otoczenie. Na etapie koncepcji konserwator zabytków konsultował ten projekt z inwestorem. Aby nowoczesne, wielorodzinne budynki pasowały do położonego w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego przedszkola nr 8, deweloper wykorzystał mansardowy dach, który komponuje się z budynkami, stojącymi tu od dawna. Pomysł spotkał się z aprobatą poznaniaków, na dzień dzisiejszy choć budowa jeszcze trwa, w sprzedaży pozostało zaledwie 18 mieszkań.

            Jak się okazuje z powodzeniem można połączyć tradycję i nowoczesność, a co ważne jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie z perspektywy poszukującego mieszkania. Dzięki przemyślanym inwestycjom deweloperskim często zyskują też dzielnice, które były zaniedbane przez miasto, a to akurat skutek pożądany przez wszystkich mieszkańców dużych miast. Istotnym następstwem takich zmian są również nowo powstałe place zabaw czy skwery zieleni. Miasto się rozwija.

 

 Czytaj również: Jak zostać działkowcem? Ile kosztuje ogródek działkowy?

 

Źródło: missionpr / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 199

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >