Sucha zabudowa w 1 dzień? Sprawdzamy, czy to możliwe

Sucha zabudowa w 1 dzień? Sprawdzamy, czy to możliwe

Podczas wykańczania domu czy mieszkania bardzo ważna jest precyzja, ale i czas. Za podstawę należy uznać sumienne podejście do prac mokrych, instalacji, na wykończeniu kończąc. Jednak to nie wszystko – równie istotny co precyzja jest czas, w jakim poszczególne prace zostaną zamknięte. Dzisiaj sprawdzimy, czy możliwe jest wykonanie suchej zabudowy zaledwie w 1 dzień. Przekonajmy się! Czytaj dalej

 

Jak pozycjonować płyty gipsowo-kartonowe?

Wykonanie suchej zabudowy z wykorzystanie nowoczesnych, wysoko wydajnych systemów takich jak G-K SYSTEM pozwala na dokładne przeprowadzenie wszystkich prac w tym zakresie. Począwszy od przyklejenia i wypozycjonowania płyt gipsowo-kartonowych, po połączenie i wykończenie powierzchni przegród. Zacznijmy od początku i zobaczmy, od czego rozpocząć etap pozycjonowania ścian.

 

Sucha zabudowa w 1 dzień? Sprawdzamy, czy to możliwe

 

Aby ściany były odpowiednio wyrównane, zastosować można płyty magnezowe lub G-K. Są to najbardziej ekologiczne i skuteczne sposoby na pozycjonowanie ścian, pod ostatni etap wykończeniowy. Jeśli zależy Ci na szybkiej i precyzyjnej pracy, warto użyć systemu, który przyspieszy cały proces. Wykonanie wszystkich działań związanych z montażem płyt z wykorzystanie G-K SYSTEM sprawi, że ten etap prac remontowych zostanie przeprowadzony w zaledwie 1 dzień.

 

Zrób to sam, czyli prosty sposób na pozycjonowanie płyt gipsowo-kartonowych

 

Pierwszym etap pozycjonowania płyt jest klejenie. Jednak zanim go rozpoczniemy, należy upewnić się, że ściany zostały odpowiednio przygotowane. Powinny być one dokładnie oczyszczone, a nawet zagruntowane. W tradycyjnej metodzie klejenia płyt do powierzchni ścian należy uprzednio przygotować specjalną mieszankę kleju gipsowego, który musi być bardzo dokładnie wymieszany, najlepiej przy użyciu elektrycznego miksera. Aby przystąpić do kolejnego etapu, należy odczekać minimum 24 godziny, a maksimum 72 godziny, aby klej dokładnie wysechł. Taki czas oczekiwania znacząco przedłuża proces instalacji suchej zabudowy. Dlatego warto używać szybkoschnących mieszanek. Pianoklej wchodzący w skład serii G-K SYSTEM pozwala na pełną obróbkę płyt już po 30 minutach od nałożenia. Jest to nieporównywalnie mniej niż w przypadku tradycyjnego kleju gipsowego. Ponadto stosować go można również na oparte płyty - preparat nie spływa i świetnie trzyma się powierzchni. Warto też wspomnieć o możliwości niwelowania nierówności ścian nawet do 20 mm. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, na skuwanie starych płytek lub tynku.

 

Montaż płyt kartonowo-gipsowych

 

Krok 1

Jeśli przygotowałeś już ścianę, czyli oczyściłeś ją z kurzu i pyłu lub zagruntowałeś, należy przygotować pianoklej. Dla pewności warto sprawdzić, czy ściana jest odpowiednio równa. Można do tego użyć wygodnej poziomicy. Następnie puszką z preparatem klejącym wstrząsaj przez około 30 sekund. Przygotuj pistolet do kleju, najlepiej z tej samej serii, jednak nie jest to konieczne. Klej umieść w urządzeniu. Uzbrojony w pistolet i pianoklej możesz rozpocząć pracę. Płytę ułóż na podłodze. Dla ułatwienia podłóż pod nią niewielki kawałek płyty, Będzie on pełnił funkcję dystansującą. Aplikację kleju rozpocznij po obwodzie płyty G-K. Szerokość warkocza z piankoleju powinna wahać się między 2 a 3 cm, natomiast optymalna odległość kleju od krawędzi płyty to 5 cm. Zachowanie takiego odstępu pozwoli nam uniknąć sytuacji, w której preparat podczas klejenia, wypłynie poza krawędź płyty. Na środku nałóż klej na wzór zygzaka. Tak przygotowaną powierzchnię płyty możesz przykleić do ściany. Zacznij od lekkiego przyłożenia jej do ściany. Po sprawdzeniu, przy użyciu poziomicy, czy płyta jest odpowiednio ułożona, możesz lekko docisnąć ją do ściany. Aby przykleić płytę do ściany masz od 2 do 5 minut. Po upływie tego czasu klej zaczyna zastygać.

 

Krok 2

Tym sposobem dochodzimy do pozycjonowania ścian. Do tego zadania warto użyć zestawu pozycjonerów G-K SYSTEM. Samodzielne utworzenie idealnej przestrzeni między poszczególnymi płytami nie jest proste. W zestawie G-K SYSTEM znajdziemy specjalne klipsy, które przyczepia się do płyt. Grubość klipsów tworzy perfekcyjną odległość między płytami. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy przeznaczy na żmudne mierzenie i dopasowywanie płyt do siebie. Do zestawu dołączone zostały także kliny, które pozwalają płytom samopozycjonować się między sobą. Sam proces wpinania klipsów jest bardzo prosty. Wystarczy wpiąć 3 klipsy w krawędź płyty, w równych odległościach. Następnie po przymocowaniu drugiej płyty trzeba wpiąć w klips klin, który pozwoli na samoczynne wypozycjonowanie się płyt względem siebie. Płyty potrzebują 30 minut, aby idealnie się wyrównać. Nie trać jednak tego czasu - przez 30 minut, możesz przykleić kolejne płyty. Na koniec usuń kliny wraz z klipsami, przy pomocy młota. Nie wyrzucaj ich jednak do kosza, są to elementy wielokrotnego użytku.

 

Krok 3

Dochodzimy do szpachlowania płyt. Masa szpachlowa G-K SYSTEM będzie doskonałym uzupełnieniem całego procesu pozycjonowania płyt. Produkt ten wzmocniony został włóknami fibrylizowanymi, a do tego zawiera odpowiednią mieszankę składników mineralnych, która znacząco poprawia właściwości techniczne produktu. Wyróżnia się spośród innych tego typu preparatów wytrzymałością i elastycznością, a do tego zapewnia trwałość połączeń.

 

Jak z nią pracować? Na ścianę nałóż przygotowany wcześniej grunt, następnie masę szpachlową aplikuj bezpośrednio z pojemnika na ścianę. Produkt został wzmocniony mikrowłóknami, dlatego ma idealną konsystencję i doskonale wzmacnia i wypełnia spoiny między płytami. Dla dodatkowego wzmocnienia łączeń, zalecane jest użycie taśmy łączeniowej.

 

Krok 4

Tym sposobem, w zaledwie 1 dzień dobrnęliśmy do ostatniego etapu tworzenia suchej zabudowy. Zostało nam jedynie wykończenie ścian akrylem do płyt z serii G-K SYSTEM. Użycie tego środka zagwarantuje nam odpowiednią przyczepność farby do płyt, a do tego zapobiegnie ich pękaniu. Odpowiednio dopasowany uszczelniacz świetnie tłumki wszelkie drgania. Akryl nałóż we wszystkich szczelinach. Pamiętaj o precyzyjnej i dokładniej pracy.

 

Tak przygotowane ściany gotowe są gotowe do nakładania warstwy farby lub innej okładziny ściennej.

 

Sucha zabudowa w 1 dzień? Bez problemu!

Jak pokazaliśmy, dzięki użyciu specjalnych produktów, jesteśmy w stanie zaledwie w 1 dzień przygotować suchą zabudowę. Coś, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Dlaczego więc nie spróbować i skorzystać z rozwoju techniki? Zdecydowanie polecamy – to się najzwyczajniej opłaca! 

 

Sucha zabudowa w 1 dzień? Sprawdzamy, czy to możliwe

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >