Sufity dla parkingów podziemnych

Sufity dla parkingów podziemnych

Parkingi podziemne należące do części wspólnych zarówno w budynkach użytkowych jak i mieszkalnych, to element, który przysparza zarządcą kłopotów związanych z zimnem, wilgocią czy hałasem. Czytaj dalej

 

Warto pamiętać, że to miejsce, z którego codziennie korzystają najemcy lokali, klienci czy właściciele mieszkań. Inwestorzy powinni zatem zadbać, żeby były to miejsca estetyczne, bezpieczne i z których niechciane dźwięki nie przedostają się na zewnątrz. Teraz, jak udowadnia marka ROCKFON, jest to możliwe zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

 

Nawet w najbardziej eleganckich biurowcach, galeriach handlowych czy apartamentowcach, zjeżdżając do garażu podziemnego możemy się rozczarować. Chociaż jest to element części wspólnych, z którego codziennie korzystają setki, a czasem nawet tysiące osób, bywa on pomijany przez deweloperów. Skutkuje to nieestetycznym wyglądem garaży, wilgocią i chłodem, a także odczuwalnym przez lokatorów hałasem, który z nich dociera. Szczególnie na dużych parkingach, zajmujących powierzchnię kilku tysięcy metrów, na których może parkować kilkadziesiąt i więcej samochodów, generowany jest uciążliwy hałas, wpływający negatywnie na komfort przebywania w pomieszczeniach naziemnych. Ale nie tylko samochody generują niechciane dźwięki. Na podziemnych kondygnacjach ulokowana też często bywa instalacja wentylacyjna, a także klimatyzacyjna.

 

 

Czytaj również: Piękne wnętrza z całego świata

 

Wiele problemów i jedno lekarstwo

 

Sufity ROCKFON dedykowane do parkingów podziemnych zostały opracowane, aby rozwiązywać główne problemy, z jakimi borykają się zarządcy podziemnych parkingów w biurowcach, galeriach handlowych oraz budynkach mieszkalnych. Są to zimno, wilgoć oraz hałas. Rozwiązania ROCKFON gwarantują dobrą izolację termiczną, ochronę przed wilgocią i odpowiednie parametry akustyczne, przy równoczesnym zapewnieniu sprawnego montażu, łatwości konserwacji oraz estetycznego wyglądu. Systemy sufitowe zostały stworzone z myślą o zimnych parkingach podziemnych, a ich zastosowanie jest tak samo efektywne w przypadku nowopowstających budynków, jak i tych poddawanych modernizacji. Rozwiązania ROCKFON wykonane są z wełny skalnej, dzięki czemu posiadają najlepsze właściwości pochłaniania dźwięku, co pozwala w znaczący sposób obniżyć poziom hałasu emitowanego przez parking.

 

ROCKFON oferuje kilka rozwiązań dedykowanych dla parkingów podziemnych, w tym m.in. system ROCKFON Aluznik oraz ROCKFON T24. System sufitowy ROCKFON Aluznik składa się z izolacji ROCKWOOL i produktów ROCKFON Facett, montowanych na stropie za pomocą profili z alucynku i prętów gwintowych. System ROCKFON T24 składa się z tych samych elementów, różny jest natomiast ich montaż – wykorzystywane są standardowe białe profile Chicago Metallic T24. Dolna część izolacji w obu systemach składa się z płyt ROCKFON Facett, produkowanych z powierzchnią w technologii natryskowej w kolorze białym, a górna z izolacji ROCKWOOL ROCKMIN.  

 

 

Czytaj również: Ekologiczne sufity akustyczne

 

Rozwiązanie także dla wymagających powierzchni

 

Rozwiązaniem marki ROCKFON dedykowanym do bardziej wymagających powierzchni jest system ROCKFON Cosmos. To system, który składa się z jednej, prostej płyty sufitowej. Zakładana jest bezpośrednio na stropie, co zapewnia łatwy i szybki montaż. Sufi można także w prosty sposób zamontować również na powierzchniach ukośnych i pionowych.

 

W dużych obiektach komercyjnych, jak galerie handlowe, biurowce, hotele, ale także budynki mieszkalne, rozwiązania techniczne muszą zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Sufity podwieszane powinny zatem spełniać najwyższe wymagania, m.in. dotyczące bezpieczeństwa pożarowego – czyli posiadać najwyższą klasę odporności na ogień A1. Produkty ROCKFON spełniają te wymagania, ponieważ płyty wykonane są ze skalnej wełny, która jest materiałem niepalnym. Sufity ROCKFON nie wymagają żadnej konserwacji. W przypadku uszkodzenia jednej z płyt sufitowych lub profili można je w łatwy sposób wymienić.

 

ROCKFON przygotował specjalną broszurę prezentującą rozwiązania sufitowe ROCKFON dla nowych i już istniejących parkingów podziemnych. Broszura zawiera dokładne opisy oferowanych systemów, wraz z informacjami technicznymi. Ulotkę można pobrać tutaj w wersji elektronicznej lub skontaktować się z działem obsługi klienta pod adresem e-mail: info@rockfon.com.pl i zamówić wersję papierową.

 

Źródło: rockfon / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15828 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 114

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >