Sufity podwieszane – lista artykułów

Akustyczne uchybienia, czyli najczęściej popełniane błędy w projektowaniu i wykonawstwie

Teoretycznie odpowiednia akustyka w budownictwie to komfort łatwy do uzyskania. Jednak na etapie projektowania przestrzeni, a następnie realizacji popełnić można wiele błędów, których skutki często są nieodwracalne. Dlatego właśnie warto wiedzieć, kiedy i w jakich okolicznościach może dojść do akustycznych uchybień.

Jak ograniczyć hałas w szkole?

Zatruwa nas powoli jak toksyny w powietrzu. Wywołuje zmęczenie fizyczne i psychiczne. Jest szkodliwy dla słuchu. Ma negatywny wpływ na przyswajanie informacji. Hałas, bo o nim mowa, to jedna z najczęstszych przyczyn stresu objawiającego się rozdrażnieniem i spadkiem koncentracji. Zaczyna towarzyszyć dzieciom już w przedszkolu. Na dalszym etapie edukacji nie jest lepiej.

Wzrost świadomości dobrej akustyki i ekologiczne remonty biur

Ostatni rok umocnił rolę akustyki w aranżacji wnętrz użyteczności publicznej. Od dawna problem kształtowania przyjaznej akustyki coraz silniej dostrzegają inwestorzy z rynku biurowego, a przede wszystkim architekci realizujący powierzchnie firmowe.

Płyty sufitowe - maksimum ekologii i pochłaniania dźwięków

Produkty są jednymi z najbardziej ekologicznych sufitów podwieszanych na rynku – cała linia posiada certyfikat zrównoważonego wytwarzania Cradle-to-Cradle. Nowe płyty mają też pomalowane krawędzie, co znaczenie podnosi ich wytrzymałość. Charakteryzuje je najwyższa klasa pochłaniania dźwięków – klasa A.

Pracownicy call centre nie muszą przebywać w hałasie

W Polsce funkcjonuje blisko 80 ważnych obiektów call centre. Infolinie, choć często mają siedzibę w nowoczesnych biurowcach, nie zapewniają odpowiednio komfortowych warunków pracy.

Sufit nie tylko biały. Jak oryginalnie go ozdobić?

Pięknie ozdobiony sufit? Przesada czy oryginalność? W wielu domach tradycją jest biały sufit, jednakże coraz więcej osób decyduje się na odważne kroki ku pięknemu sufitowi. Jak zatem możemy ciekawie zaaranżować sufit?

Jak ciekawie zaaranżować sufit?

Cenimy sobie wyjątkowość w wystroju naszego mieszkania. Na pewno rozmyślamy również nad tym, aby nie tylko ściany prezentowały się interesująco, ale również i to co jest nad nami, a więc sufit. Często wystarczy jedynie odrobina fantazji, aby móc stworzyć coś naprawdę zachwycającego.

Jak połączyć dobrą akustykę i nowoczesny wystrój wnętrz?

Hale na dworcach i lotniskach, perony, czy ciągi komunikacyjne to miejsca szczególnie trudne akustycznie. Jeśli do tego obiekt ma wyglądać nowocześnie i odpowiadać na dzisiejsze trendy, architekci stają przed sporym wyzwaniem.

Sufity do zadań specjalnych

Dobrze zaprojektowany sufit pozytywnie wpływa zarówno na wygląd biura, jak i jego akustykę.

Jakie krawędzie wykończenia mają sufity podwieszane?

Sufity podwieszane różnią się nie tylko materiałem – mogą być mineralne, drewniane lub metalowe. Różne mają także krawędzie wykończenia. W zależności od koncepcji aranżacji wnętrza i możliwości technicznych ważnych w procesie instalacji sufitu wybiera się konkretny rodzaj krawędzi.


Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 20666 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 387

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >