Sufity podwieszane – lista artykułów

Sufit podwieszany – dlaczego warto go wykonać?

Sufity podwieszany to oryginalne i wygodne sposoby na wykończenie różnego rodzaju pomieszczeń. Są to najczęściej konstrukcje z płyt kartonowo-gipsowych, oparte z reguły na stalowym szkielecie. W ostatnich latach pojawiły się też na rynku sufity podwieszane wykonane z innych materiałów: drewna, surowców drewnopochodnych, metalu, kompozytów lub plastików. Za pomocą sufitów podwieszanych można zamaskować uszkodzony sufit, nieestetyczny stary strop lub przeprowadzone pod stropem przewody i kanały różnego rodzaju instalacji. Kiedy wykona się je z ognioodpornych materiałów, będą ponadto ochroną stropu przed ogniem.

Sposoby na oryginalny sufit

Instalując w salonie tradycyjny, biały sufit nie wykorzystujemy dekoracyjnych możliwości tego elementu, który jest najbardziej eksponowanym, w całym domu czy mieszkaniu. Dzięki wykorzystaniu folii PVC wzrok nasz i gości, cieszyć może sufit w dowolnej barwie, lustrzany, z połyskiem, okrągły, a do tego taki, który świeci całą swoją powierzchnią.

Nowoczesne metalowe sufity w pomieszczeniach użyteczności publicznej

Sufit w dziury. Brzmi niewiarygodnie? A jednak takie rozwiązanie jest możliwe, dają je sufity metalowe. Płyty podwieszane z metalu zapewniają nieograniczone wręcz pole kreatywności poprzez dobór odpowiednich form, kształtów, kolorów i faktur. Mogą też spełniać wysokie wymagania akustyczne.

Akustyczne uchybienia, czyli najczęściej popełniane błędy w projektowaniu i wykonawstwie

Teoretycznie odpowiednia akustyka w budownictwie to komfort łatwy do uzyskania. Jednak na etapie projektowania przestrzeni, a następnie realizacji popełnić można wiele błędów, których skutki często są nieodwracalne. Dlatego właśnie warto wiedzieć, kiedy i w jakich okolicznościach może dojść do akustycznych uchybień.

Jak ograniczyć hałas w szkole?

Zatruwa nas powoli jak toksyny w powietrzu. Wywołuje zmęczenie fizyczne i psychiczne. Jest szkodliwy dla słuchu. Ma negatywny wpływ na przyswajanie informacji. Hałas, bo o nim mowa, to jedna z najczęstszych przyczyn stresu objawiającego się rozdrażnieniem i spadkiem koncentracji. Zaczyna towarzyszyć dzieciom już w przedszkolu. Na dalszym etapie edukacji nie jest lepiej.

Wzrost świadomości dobrej akustyki i ekologiczne remonty biur

Ostatni rok umocnił rolę akustyki w aranżacji wnętrz użyteczności publicznej. Od dawna problem kształtowania przyjaznej akustyki coraz silniej dostrzegają inwestorzy z rynku biurowego, a przede wszystkim architekci realizujący powierzchnie firmowe.

Płyty sufitowe - maksimum ekologii i pochłaniania dźwięków

Produkty są jednymi z najbardziej ekologicznych sufitów podwieszanych na rynku – cała linia posiada certyfikat zrównoważonego wytwarzania Cradle-to-Cradle. Nowe płyty mają też pomalowane krawędzie, co znaczenie podnosi ich wytrzymałość. Charakteryzuje je najwyższa klasa pochłaniania dźwięków – klasa A.

Pracownicy call centre nie muszą przebywać w hałasie

W Polsce funkcjonuje blisko 80 ważnych obiektów call centre. Infolinie, choć często mają siedzibę w nowoczesnych biurowcach, nie zapewniają odpowiednio komfortowych warunków pracy.

Sufit nie tylko biały. Jak oryginalnie go ozdobić?

Pięknie ozdobiony sufit? Przesada czy oryginalność? W wielu domach tradycją jest biały sufit, jednakże coraz więcej osób decyduje się na odważne kroki ku pięknemu sufitowi. Jak zatem możemy ciekawie zaaranżować sufit?

Jak ciekawie zaaranżować sufit?

Cenimy sobie wyjątkowość w wystroju naszego mieszkania. Na pewno rozmyślamy również nad tym, aby nie tylko ściany prezentowały się interesująco, ale również i to co jest nad nami, a więc sufit. Często wystarczy jedynie odrobina fantazji, aby móc stworzyć coś naprawdę zachwycającego.


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17733 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 302

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >