Sufity podwieszane – lista artykułów
Sufity podwieszane z medycznym poziomem higieny teraz zapewnią bezpieczeństwo w biurach
Nowa rzeczywistość postpandemiczna w biurach to nie tylko zmiana modelu pracy, ale także samych pomieszczeń. Mniejszą uwagę będziemy zwracać na design wnętrz, a większą na ich higienę. Dlatego właśnie wprowadzona nowa linia akustycznych sufitów podwieszanych o specyfikacji zalecanej wcześniej w segmencie medycznym teraz sprawdzi się również w pomieszczeniach biurowych. Mają specjalną powłokę odporną na środki dezynfekcji i przeciwdziałającą rozwojowi bakterii m.in. MRSA.
Sufity Armstrong. 3 realizacje z Polski
Firma Armstrong od półtora wieku cieszy się doskonałą renomą w branży budowlanej. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, a dowody dostarczają także polskie realizacje.
Sufit podwieszany – dlaczego warto go wykonać?
Sufity podwieszany to oryginalne i wygodne sposoby na wykończenie różnego rodzaju pomieszczeń. Są to najczęściej konstrukcje z płyt kartonowo-gipsowych, oparte z reguły na stalowym szkielecie. W ostatnich latach pojawiły się też na rynku sufity podwieszane wykonane z innych materiałów: drewna, surowców drewnopochodnych, metalu, kompozytów lub plastików. Za pomocą sufitów podwieszanych można zamaskować uszkodzony sufit, nieestetyczny stary strop lub przeprowadzone pod stropem przewody i kanały różnego rodzaju instalacji. Kiedy wykona się je z ognioodpornych materiałów, będą ponadto ochroną stropu przed ogniem.
Sposoby na oryginalny sufit
Instalując w salonie tradycyjny, biały sufit nie wykorzystujemy dekoracyjnych możliwości tego elementu, który jest najbardziej eksponowanym, w całym domu czy mieszkaniu. Dzięki wykorzystaniu folii PVC wzrok nasz i gości, cieszyć może sufit w dowolnej barwie, lustrzany, z połyskiem, okrągły, a do tego taki, który świeci całą swoją powierzchnią.
Nowoczesne metalowe sufity w pomieszczeniach użyteczności publicznej
Sufit w dziury. Brzmi niewiarygodnie? A jednak takie rozwiązanie jest możliwe, dają je sufity metalowe. Płyty podwieszane z metalu zapewniają nieograniczone wręcz pole kreatywności poprzez dobór odpowiednich form, kształtów, kolorów i faktur. Mogą też spełniać wysokie wymagania akustyczne.
Akustyczne uchybienia, czyli najczęściej popełniane błędy w projektowaniu i wykonawstwie
Teoretycznie odpowiednia akustyka w budownictwie to komfort łatwy do uzyskania. Jednak na etapie projektowania przestrzeni, a następnie realizacji popełnić można wiele błędów, których skutki często są nieodwracalne. Dlatego właśnie warto wiedzieć, kiedy i w jakich okolicznościach może dojść do akustycznych uchybień.
Jak ograniczyć hałas w szkole?
Zatruwa nas powoli jak toksyny w powietrzu. Wywołuje zmęczenie fizyczne i psychiczne. Jest szkodliwy dla słuchu. Ma negatywny wpływ na przyswajanie informacji. Hałas, bo o nim mowa, to jedna z najczęstszych przyczyn stresu objawiającego się rozdrażnieniem i spadkiem koncentracji. Zaczyna towarzyszyć dzieciom już w przedszkolu. Na dalszym etapie edukacji nie jest lepiej.
Wzrost świadomości dobrej akustyki i ekologiczne remonty biur
Ostatni rok umocnił rolę akustyki w aranżacji wnętrz użyteczności publicznej. Od dawna problem kształtowania przyjaznej akustyki coraz silniej dostrzegają inwestorzy z rynku biurowego, a przede wszystkim architekci realizujący powierzchnie firmowe.
Płyty sufitowe - maksimum ekologii i pochłaniania dźwięków
Produkty są jednymi z najbardziej ekologicznych sufitów podwieszanych na rynku – cała linia posiada certyfikat zrównoważonego wytwarzania Cradle-to-Cradle. Nowe płyty mają też pomalowane krawędzie, co znaczenie podnosi ich wytrzymałość. Charakteryzuje je najwyższa klasa pochłaniania dźwięków – klasa A.
Pracownicy call centre nie muszą przebywać w hałasie
W Polsce funkcjonuje blisko 80 ważnych obiektów call centre. Infolinie, choć często mają siedzibę w nowoczesnych biurowcach, nie zapewniają odpowiednio komfortowych warunków pracy.