Sypialnia według zasad Feng Shui

Sypialnia według zasad Feng Shui

Odpoczywamy w niej, zasypiamy, wysypiamy się... To tam rodzi się najwięcej pomysłów, planów na przyszłość i najróżniejszych argumentów, że człowiek przebywa w niej co najmniej 8 godzin dziennie. Czytaj dalej

 Wystrój naszej sypialni zgodnie z zasadami Feng Shui może mieć wpływ nie tylko na jakość wypoczynku i snu, ale też na nasze relacje z partnerem. 

 

 Według starożytnych chińskich praktyk jakość naszego snu zależy nie tylko od tego na czym zasypiamy, ale też gdzie jest ustawione nasze łóżko. Należy raczej przestrzegać się tego, by stało ono na wprost drzwi, i abyśmy spali nogami skierowanymi w ich stronę. W naszej Polskiej kulturze również się przed tym przestrzega. To tak zwana ''pozycja trumienna''. Ponadto pod łóżkiem powinniśmy pozostawić wolną przestrzeń. To nie jest najlepsze miejsce na ustawianie pudeł czy skrzynek, nawet na pościel. 

 

 

Czytaj również: Jasny przepis na wnętrze

 

 Dodatkowo łóżko dla pary, podobnie jak pościel, powinno być nowe, a nie odziedziczone po przodkach lub używane wcześniej przez inne osoby. Zasada Feng Shui mówi, że wszystkie przedmioty zatrzymują energię poprzednich właścicieli, a jeśli ta jest akurat zła to nie wróży to najlepiej dla nas. W Feng Shui łóżko uznaje się za najważniejszy mebel w każdej sypialni, i wszystko inne powinno być jemu podporządkowane. 

 

 Złym rozwiązaniem jest również ustawienie łóżka pomiędzy oknem a drzwiami. Tworzy się wówczas swoisty ''tunel powietrzny'', który bardzo negatywnie wpłynie na jakość naszego wypoczynku.

 

 Jeśli chodzi o dekoracje sypialni okazuje się ona nawet miła dla oka dla sceptyków teorii i wszystkiego co związane z Feng Shui. Elementy wnętrza, które polecają konsultanci, są pełne przytulności.W sypialni powinno się znaleźć duża ilość poduszek, miła w dotyku narzuta na łóżko, układające się miękko firanki i zasłony. Nie powinno również zabraknąć tu miękkiej wykładziny. Dobrze, jeśli zdecydujemy się na położenie dwóch mniejszych dywaników po obu stronach łóżka. Zgodnie z filozofią wschodu symbolizują one partnerstwo.

 

 

 Istotny wpływ na nasze samopoczucie w sypialni ma również światło. Nie może być ono wściekle jarzące, raczej poleca się bardziej stłumione. Lampy ze szklanymi kloszami powinny zostać przeniesione więc do niej części domu. O wiele bardziej lepsze będą abażury lub klosze obciągnięte tkaniną o stonowanym kolorze. Padające z nich światło nada wtedy sypialni nastrojowy klimat. 

 

Czytaj również: Minimalistyczne wnętrze

 

 Również kolory, jakimi pomalujemy naszą sypialnie, nie powinny być jaskrawe i zbyt wyraziste. Wytwarzają one co prawda i dają nam świeżą energię, ale powinny dominować w barwach kuchni czy pokoju dziennego. Przydatne są one dla nas w ciągu dniu, a nie wtedy gdy potrzebujemy odpocząć i zrelaksować się. Można pomyśleć o kolorze zielonym, który działa kojąco, uspokaja, i podobno ma oddziaływanie lecznicze. To dlatego w sypialniach rekonwalescentów czy ludzi po operacjach dominuje ten kolor. 

Źródło: budnet.pl
Autor: Katarzyna Kłosek

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 143

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >