Systemy zaprasowywane wykorzystywane we wszystkich rodzajach instalacji

Systemy zaprasowywane wykorzystywane we wszystkich rodzajach instalacji

Instalacje wody użytkowej, grzewcze, gazowe, hydrantowe, tryskaczowe, czy instalacje sprężonego powietrza – firma Viega oferuje niezawodną technikę łączenia w każdej sytuacji.

Złączki z profilem SC-Contur pozwalają na szybki i bezpieczny montaż. Ta sama uniwersalna zaciskarka umożliwia wykonywanie połączeń we wszystkich systemach. 
Firma Viega to pionier i światowy lider w dziedzinie technologii zaprasowywania. Technika ta sprawdziła się w milionach instalacji na całym świecie, zarówno w budynkach prywatnych, jak i w obiektach publicznych i przemysłowych. Jej główne zalety to: szybszy montaż – w zależności od średnicy rur zaprasowywanie zajmuje od 30 do 50% mniej czasu w porównaniu z lutowaniem, oraz wyższy poziom bezpieczeństwa podczas pracy – unikamy operowania otwartym ogniem. Dodatkowym zabezpieczeniem jest profil SC-Contur, w który wyposażone są wszystkie kształtki Viega. Gwarantuje on natychmiastowe wykrycie niezaprasowanych połączeń podczas napełniania instalacji. 

 

Czytaj również: Skuteczność miedzi w walce z groźną bakterią


Profipress i Profipress G

Profipress charakteryzuje się największą wszechstronnością ze wszystkich systemów firmy Viega. Decyduje o tym zarówno materiał – miedź, jak i niezwykłe bogactwo oferty – ponad 800 artykułów o rozmiarach od 12 do 108 mm, do najróżniejszych zastosowań. Wysokiej jakości element uszczelniający z EPDM użyty w złączkach wytrzymuje długotrwałą eksploatację. System Profipress może być stosowany niemal do każdego rodzaju instalacji: od wody użytkowej i ogrzewania, przez kolektory słoneczne, instalacje przeciwpożarowe, sprężonego powietrza, gazów obojętnych, parowe niskoprężne, przewody wody chłodzącej, aż po instalacje przemysłowe, okrętowe i samochodowe. Kształtki wykonane z miedzi i gwintowane z brązu przeznaczone są do łączenia klasycznych rur miedzianych zgodnych z normą PN-EN 1057.Profipress G to sprawdzony system łączenia rur miedzianych zgodnych z normą EN 1057 o wymiarach od 12 do 54 mm. Przeznaczony jest do budowania bezpiecznych i wydajnych instalacji gazowych oraz do układania przewodów w warunkach utrudnionych.

 

Wszystkie złączki wyposażone są w najwyższej jakości element uszczelniający z HNBR. Sanpress i Sanpress InoxSanpress jest uniwersalnym systemem kształtek zaprasowywanych z brązu przeznaczonych do łączenia rur ze stali nierdzewnej zgodnych z normą PN-EN 10312. To optymalne rozwiązanie w instalacjach wody użytkowej, a także w instalacjach przemysłowych i technologicznych. System doskonale wykorzystuje wszystkie zalety brązu. Materiał ten jest znakomitą opcją jeśli zależy nam na higienicznej i bezpiecznej instalacji, która bez problemu wytrzymuje długotrwałe obciążenia. Ponadto brąz zwiększa odporność antykorozyjną układu złączka-rura poprzez wytworzenie ochronnej warstwy katodowej na wewnętrznej powierzchni przewodu. 

 

Czytaj również: Miedziane rury w autobusach miejskich w Szanghaju

 

Sanpress Inox jest systemem wykonanym w całości ze stali nierdzewnej. Obejmuje złączki o średnicach od 15 do 108 mm i ekonomiczne rury ze stali 1.4521. To najlepsze możliwe rozwiązanie do instalacji wody użytkowej, gwarantujące najwyższy poziom higieny. Doskonale sprawdza się również w instalacjach grzewczych i przemysłowych.
PrestaboPrestabo to system rur i złączek ze stali czarnej ocynkowanej zewnętrznie lub dwustronnie. Stanowi atrakcyjne pod względem ekonomicznym rozwiązanie dla instalacji grzewczych, zamkniętych obiegów chłodniczych i instalacji sprężonego powietrza. Elementy ocynkowane dwustronnie mogą być używane również w instalacjach tryskaczowych i hydrantowych. System składa się z rur i złączek zaprasowywanych o wymiarach od 15 do 54 mm. W ofercie są również wielkości XL – od 64 do 108 mm. Dzięki temu Prestabo idealnie nadaje się do stosowania zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach użyteczności publicznej czy urządzeniach przemysłowych. 

 

Pexfit Pro

 Pexfit Pro to system rur wielowarstwowych PeXc/Al/PeXc i złączek zaprasowywanych z PPSU – tworzywa sztucznego o doskonałych parametrach. Może być stosowany bez ograniczeń w instalacjach wody użytkowej i grzewczych, a jego okres użytkowania przekracza okres eksploatacji budynku. Złączki o średnicy do 25 mm nie wymagają pierścienia samouszczelniającego o przekroju okrągłym (o-ring). Po zaprasowaniu tworzą trwałe i szczelne połączenie przy korpusie złączki. Rura po przycięciu nie wymaga kalibracji, usuwania zadziorów lub rozpęczniania. Złączki o średnicy od 14 do 25 mm wykonane są z PPSU, a te o średnicy od 32 do 63 mm z niezwykle wytrzymałego brązu, podobnie jak wszystkie złączki gwintowane.

 

Czytaj również: Co zrobić, aby woda systemowa była zdrowa?

 

 

 

Zdjęcia (PL_120831_Systemy zaprasowywane _01/02): Firma Viega oferuje optymalne rozwiązania do wszystkich rodzajów instalacji. Zaprasowywanie zajmuje znacznie mniej czasu niż lutowanie, a profil SC-Contur gwarantuje maksimum bezpieczeństwa.  

 

  

 

Zdjęcia (PL_120831_Systemy zaprasowywane _03/04): Profipress to najbardziej wszechstronny z systemów Viega. Po prawej fragment instalacji CO wykonanej w tym systemie w jednym z warszawskich bloków. 

 

 

Zdjęcia (PL_120831_Systemy zaprasowywane _05/06): System Profipress G przeznaczony jest do budowania bezpiecznych i wydajnych instalacji gazowych. 

 

 

Zdjęcia (PL_120831_Systemy zaprasowywane _07/08): Sanpress jest uniwersalnym systemem kształtek zaprasowywanych z brązu przeznaczonych do łączenia rur ze stali nierdzewnej. Po prawej fragment instalacji wody użytkowej na stadionie Pepsi Arena w Warszawie.

 

 

Zdjęcia (PL_120831_Systemy zaprasowywane _09/10): Prestabo to system rur i złączek ze stali czarnej ocynkowanej zewnętrznie lub dwustronnie. Po prawej fragment instalacji CO. 

 

 

Zdjęcie (PL_120831_Systemy zaprasowywane _11/12): Pexfit Pro to system rur polietylenowych i złączek zaprasowywanych z PPSU – tworzywa sztucznego o doskonałych parametrach. Po prawej instalacja wody użytkowej w domu jednorodzinnym w Brodnicy. 

 

Źródło: Irmedia / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 777 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 126 Grupa: Robimy dach Użytkownik Alina11789 napisał: Witam,bedziemy pokrywac dach na oborze i stodole około 700 metrów.Chcemy pokryć blachą trapezową,ocynkowaną kolorową.popytal ismy....
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 202 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 170 Grupa: Nowości ara... Literki fajny pomysł:)
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 174 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.
  • Podłogi Liczba postów: 224 Grupa: Robimy stro... Może dla kogoś z was przydatny będzie namiar na firmę DREW-MIŚ we Wrocławiu i Żarach https://drewmis.pl/kontakt/ . Ja kupiłem od nich ostatnio dużą dostawę dre...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17193 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >