Szafka do zabudowy okapu: sposób na lepsze zarządzanie przestrzenią kuchni

Szafka do zabudowy okapu: sposób na lepsze zarządzanie przestrzenią kuchni

W kuchni liczy się ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni. Praktycznie żadne inne pomieszczenie w domu nie musi cechować się tak przemyślaną funkcjonalnością. Nie może ona jednak zagrozić walorom estetycznym kuchni. Na szczęście istnieją rozwiązania pomagające w harmonijnym połączeniu formy i funkcji, piękna i użytkowości. Szafka do zabudowy okapu jest jednym z takich rozwiązań. Przyjrzyjmy się, dlaczego w tym duecie drzemie aż taki potencjał. Czytaj dalej

Duet sprawdzający się w kuchni

Projekt dobrze zaaranżowanej kuchni powinien przewidzieć odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie akcesoriów kuchennych i produktów żywnościowych oraz przestrzeń na blaty robocze i urządzenia AGD. Sumarycznie wychodzi tego dużo. Zwłaszcza, że często mamy bardzo ograniczone metrażowo kuchnie. Co więcej, lokalizacja powyższych stref nie może być przypadkowa. Ich wzajemne rozlokowanie powinno zapewnić maksymalną wygodę przygotowywania posiłków i utrzymania kuchni w czystości. Nie bez znaczenia są też kwestie wzajemnego oddziaływania na siebie sprzętu (lodówka nie powinna na przykład sąsiadować z kuchenką).

 

	 Szafka do zabudowy okapu: sposób na lepsze zarządzanie przestrzenią kuchni

 

Istnieją rozwiązania, które pozwalają na zwiększenie przestrzeni do przechowywania. Jednym z nich są systemy meblowe do zabudowy, w tym szafka do zabudowy okapu. Pozwalają one na zabudowanie sprzętu AGD i optymalizację rozplanowania przestrzeni. Okap staje się integralną częścią systemu meblowego. Kolejnym plusem kuchni wykorzystującej tę koncepcję jest łatwość utrzymania czystości. Schowane w zabudowie akcesoria kuchenne, sprzęt AGD oraz żywność - mniej się brudzą. Nie osadza się na nich kurz ani opary z gotowania, nie ulegają też zabrudzeniu przez kontakt z żywnością.

 

	 Szafka do zabudowy okapu: sposób na lepsze zarządzanie przestrzenią kuchni

 

Czytaj również: Ciekawe rozwiązania aranżacyjne, trudnych miejsc w kuchni

 

Kuchnia z zabudową daje też poczucie dużego ładu wizualnego i konsekwencji stylistycznej. Wygląda na zawzsze posprzątaną i estetycznie dopracowaną. Sama szafka do zabudowy okapu jest rozwiązaniem bardzo praktycznym – jest w niej dość miejsca, aby obok okapu przechowywać przyprawy lub książki kucharskie. Są one wówczas idealnie ulokowane - tuż obok gotujących się potraw. Obecnie dopasowanie szafki do okapu jest bardzo ułatwione. Cenione na rynku marki - w tym polski, renomowany producent okapów GLOBALO - oferują konfiguratory z gotowymi zestawami. Zestaw tworzą: szafka, okap oraz akcesoria montażowe. To absolutna nowość rynkowa, szybko zyskująca swoich zwolenników.

 

Szafka do zabudowy okapu: sprawdźmy, co kryje jej wnętrze

Szafka do zabudowy okapu tworzy całość z zabudową meblową. W szafce montowany jest okap kuchenny odpowiedni do wymiarów płyty grzewczej. Pomimo swoich kompaktowych gabarytów, większość modeli okapów podszafkowych ma bardzo dobre parametry techniczne, funkcjonalne i estetyczne. To urządzenia dopracowane pod kątem designu i wykonania. Część z nich ma bardzo dużą siłę pochłaniania. Wynika to z rosnącej popularności kuchni do zabudowy – w tej koncepcji wnętrzarskiej projektuje się nawet bardzo przestronne kuchnie, w tym typu open space.

 

	  Szafka do zabudowy okapu: sposób na lepsze zarządzanie przestrzenią kuchni

 

Często materiał, z którego wykonane są meble kuchenne, powtarza się w salonie, co scala wizualnie pomieszczenia. Okapy renomowanych producentów, oprócz wydajności, cechują się też cichą pracą i nie generują efektu pudła rezonansowego. Najczęściej kupowane są modele o szerokości 60 cm, odpowiadające rozmiarowi standardowej płyty grzewczej. Okapy podszafkowe wykonane są ze stali szlachetnej, stali lakierowanej lub szkła hartowanego. Szafka do zabudowy okapu produkowana jest z płyt MDF lub naturalnego drewna. Doskonale harmonizują one z materiałami użytymi w produkcji okapów.

 

Szafka do zabudowy okapu: komplet z gwarantowaną satysfakcją  

Szafka do zabudowy okapu stanowi element w ciągu zabudowy meblowej. Można ją zamówić u stolarza lub przerobić ze standardowej szafki, w której wycina się otwór o wymiarach podyktowanych wielkością okapu. To ostatnie rozwiązanie obarczone jest ryzykiem nieprecyzyjnego dopasowania otworu do okapu.

 

Na szczęście można kupić komplet - szafkę i okap razem. Producent okapów GLOBALO wraz z portalem meble.pl stworzył wygodny konfigurator, pozwalający na zakupienie szafki wg indywidualnych preferencji. Wybieramy w nim wymiary, materiały, kolory oraz akcesoria, a konfigurator w czasie rzeczywistym generuje dla nas wizualizację zestawu.

 

W ofercie dostępnych jest 100 kolorów płyt meblowych, kilkanaście płyt akrylowych, płyt z wysokim połyskiem, w głębokim macie oraz płyty Crystal. Fronty, korpusy, przednie krawędzie oraz półki i uchwyty można dobierać i łączyć zgodnie z naszymi wizjami projektowymi. W standardowymi wyposażeniu z okapem i szafką otrzymamy gotowy zestaw montażowy z rurami okrągłymi, łącznikiem oraz kolankiem.

 

	 Szafka do zabudowy okapu: sposób na lepsze zarządzanie przestrzenią kuchni

 

Marka Globalo oferuje 3 modele okapów o szerokości 60 cm z gotowymi szafkami, które możemy samodzielnie wygenerować z konfiguratora.

  • Okap Globalo Loteo to elegancki design i dobra moc pracy. Wykonany został z wysokiej jakości szkła hartowanego i dostępny jest w 3 kolorach: białym, szarym i czarnym. Cechuje go cicha praca: 48 dB na I biegu oraz bardzo dobra wydajność pochłaniania. Wyposażony jest w sterowanie dotykowe z pilotem w zestawie oraz energooszczędne oświetlenie w formie paska LED. Zestaw z szafką można sobie samodzielnie zaprojektować za pomocą  konfiguratora.

 

 Szafka do zabudowy okapu: sposób na lepsze zarządzanie przestrzenią kuchni

 

  • Okap Globalo Lofetti jest dopracowany wzorniczo i technologicznie. Użyte materiały to stal szlachetna oraz stal lakierowana. Ma 3 warianty kolorystyczne (stal INOX oraz biel i czerń). Charakteryzuje go cicha praca - od 48 dB oraz wysoka wydajność - aż 575 m3/h. Wyposażony został w energooszczędne oświetlenie LED i sterowanie Soft-Touch z wyświetlaczem LED. Można go zakupić w zestawie z szafką według własnego projektu, który wygenerujemy sobie samodzielnie przez konfigurator.

 

	 Szafka do zabudowy okapu: sposób na lepsze zarządzanie przestrzenią kuchni

 

  • Okap Globalo Insolita ma szlachetny, nowoczesny wzór i przeznaczony jest do mniejszych kuchni. Odznacza się cichą pracą na poziomie 46 dB, ma 3 wersje kolorystyczne (czerń, biel, stal) i wyposażony jest w 3 biegi. Steruje się nim za pomocą wygodnych przycisków Push-Button.

 

	 Szafka do zabudowy okapu: sposób na lepsze zarządzanie przestrzenią kuchni

 

Czytaj również: Nowoczesne szuflady są bezgłośne i wytrzymałe.

 

Okap pochłania opary powstające podczas gotowania. Można go zakupić jako sprzęt do zabudowy. Szafka do zabudowy okapu pozwala na wygospodarowanie dodatkowego miejsca i daje efekt spójności wnętrza kuchennego. Konfigurator ułatwia połączenie szafki z okapem podszafkowym w dobrze funkcjonującą całość.

 

 Źródło: artykuł partnerski / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaka aranżacja łazienki ? Liczba postów: 468 Grupa: Ciekawe pom... A może trochę taki bardziej nieoczywisty i oryginalny styl jak rustykalny? https://www.instagram.com/de coroom_eu/
  • Materace Liczba postów: 1279 Grupa: Porady i op... Tez jesteśmy na etapie poszukiwań materaca i chyba kupimy swój w https://hilding.pl/ . Szukałam dla siebie wygodnego materaca bo bardzo lubie się wysypiać a prz...
  • fajne pomysły na małą łazienkę Liczba postów: 3560 Grupa: Porady i op... Trochę ostre połączenia, ale jakby je ocieplić drewnem na pewno wyjdzie piękna całość. https://www.decoroom.eu/aktua lnosci
  • Nowe meble Liczba postów: 4 Grupa: Ciekawe pom... Dzisiaj jeżeli chodzi o zakup mebli ich wybór na naszym rynku jest naprawdę spory. Bądź co bądź, osobiście jestem naprawdę zadowolona z zakupów w sklepie Edinos...
  • co na prezent ?? Liczba postów: 307 Grupa: Porady i op... W sumie zależy dla kogo prezent. Ja robię dla siostry, dlatego zastanawiam się bardziej nad czymś kobiecym, ale prakycznym. Nie wiem czy ktoś z was kojarzy taką...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15823 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >