Szafka pod telewizor nieodzownym elementem każdego salonu

Szafka pod telewizor nieodzownym elementem każdego salonu

Szafka pod telewizor jest wciąż atrakcyjnym elementem wyposażenia salonu, mimo że wiele osób decyduje się na powieszenie sprzętu bezpośrednio na ścianie. Taki stan rzeczy zapewne wynika z wielu dodatkowych elementów, które z telewizorem muszą współgrać, jak wszelkiego rodzaju odtwarzacze czy konsole. Co więcej, szafka rtv jest meblem wręcz idealnie wpasowującym się w poszczególny styl, jaki wybraliśmy w naszym salonie, stając się zarówno praktycznym rozwiązanie, jak i wizualnym uzupełnieniem całości. Sprawdź już teraz, jej największe zalety! Czytaj dalej

 

Prawdopodobnie spośród wszystkich mebli znajdujących się w salonie, szafka pod telewizor okazuje się być najbardziej funkcjonalnym elementem wyposażenia. Pytając użytkowników o powód takich oponii, najpewniej za każdym razem otrzymamy z goła inną odpowiedź, czemu dziwić się kompletnie nie można. Bo im dłużej szafka rtv będzie gościć w naszym domu, tym więcej jej zalet poznajemy. Spróbujmy teraz poznać choć część z nich...

 

Szafka rtv - dlaczego warto zainwestować w szafkę pod telewizor?

Aranżacja salonu jest stawiania na równi pod względem trudności z kuchnią. Jest to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu z pozostałymi domownikami, dlatego też wszystkim zależy na idealnej kompozycji pozwalającej na wspólne ładowanie baterii po codziennych trudach w pracy czy szkole. Jak zostało już wspomniane, coraz częstszym rozwiązaniem jest wieszanie telewizora na ścianie, czemu towarzyszą wątpliwości odnośnie zapotrzebowania na szafkę pod telewizor. Jest to wielki błąd, gdyż zwłaszcza do wysokiej klasy telewizora, idealnym uzupełnieniem jest kino domowe wraz z odtwarzaczem DVD/Blu-ray. A czy znajdzie się miejsce bardziej do tego odpowiednie, jeśli nie szafka rtv? Poszerzając nasz sprzęt o konsolę do gier, mebel ten jest wręcz nieodzowny! Z powodzeniem można również wyeksponować na nim kolekcję ulubionych książek czy też filmów.

 

Czytaj również: Przeszklona witryna - mebel, który sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu

 

Szafka pod telewizor nieodzownym elementem każdego salonu

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Jak wybrać odpowiednią wielkość szafki rtv?

Temat ten jest poważny i wymaga naszego odpowiedniego podejścia – jest to jedyny sposób na idealne wpasowanie szafki pod telewizor w resztę meble w salonie. Zapewne nie obędzie się bez pomiarów za pomocą miary, co zaleca się wykonać sumiennie. Pamiętajmy, że błąd nawet rzędu kilku milimetrów może nas kosztować niemałe problemy, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy pokaźną ilością miejsca. Tak więc, w pierwszej kolejności musimy określić, gdzie szafka rtv będzie stać, a także, ile miejsca możemy na nią przeznaczyć. Należy zwrócić uwagę zarówno na długość mebla, jego szerokość oraz wysokość. Wszystkie te dane okażą się niezbędne przy wyborze – w końcu mało kto chciałby wystającą szafkę zza pozostałych mebli w salonie.

 

Jak dopasować szafkę rtv do pozostałych mebli? Rodzaje szafek rtv

Jeśli znamy już wymiary, jakie musi przybrać nasza szafka pod telewizor, możemy przystąpić do poszukiwań. Pamiętajmy, o czym zostało wspomniane wyżej, że nie tylko długość mebla jest dla nas ważna. Szerokość, jak i wysokość wpływają zarówno na walory wizualne całej kompozycji meblowej, jak i ich funkcjonalność. Telewizor ustawiony zbyt wysoko spowoduje dyskomfort w oglądaniu, a także spięcie karku, czego lepiej unikać. Kolejną ważna zasadą przy wyborze szafki rtv jest styl mebla. Jeśli nasz salon skonstruowany został na modłę nowoczesną, nie możemy sobie pozwolić na zakup szafki w stylu klasycznych (czy też wręcz rustykalnym), gdyż będzie się odznaczać w bardzo nieestetyczny sposób. Identycznie jest w odwrotną stronę, posiadając meble z naturalnego tworzywa lub też imitującego je, szafka rtv musi reprezentować ten sam styl. Ciągła świadomość i pracująca wyobraźnia powinny skutecznie ochronić nas przed niechcianymi zakusami, które mogą zrujnować estetykę pomieszczenia.

 

Czytaj również: Oryginalny pomysł na metamorfozę zwykłej komody - przemaluj mebel i nadaj mu indywidualny sznyt

 

Szafka pod telewizor nieodzownym elementem każdego salonu

 

Z jakiego materiały wybrać szafkę pod telewizor?

Materiał, z którego jest wykonana szafka pod telewizor, powinien być taki sam jak materiał pozostałych mebli czy też zbliżony do niego wizualnie. Ma to ścisły związek z tematem poruszanym wcześniej, czyli dopasowaniu mebli pod kątem stylu. Należy mieć jednak świadomość, że różne materiały przedstawiają odmienną wytrzymałość, jak i inaczej reagują na upływający czas. Chcąc wyposażyć się w przedmiot, który posłuży nam przez wiele długich lat, zapewne idealnym wyborem będzie drewniana szafka rtv – przy odpowiednim dbaniu mebel zachowa pierwotne piękne przez całe lata, a nawet zmieniające się pokolenia. Wybierając jednak styl nowoczesny, z powodzeniem można się skierować w stronę metalowych konstrukcji czy też szklanych, które również potrafią nadać wyjątkowy klimat i wprowadzić nasz salon na jeszcze wyższy poziom estetyczny. Można również znaleźć szafki z takich materiałów jak popularna sklejka, fornir, wiklina czy marmur – każdy posiada swoje szczególne cechy i właściwości w użytkowaniu.

 

Czytaj również: Białe meble - jak je atrakcyjnie komponować z innymi kolorami we wnętrzu

 

Szafka pod telewizor nieodzownym elementem każdego salonu

AQForm

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16833 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 125

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >