Szkolenia dla dekarskich mistrzów świata

Szkolenia dla dekarskich mistrzów świata

W lutym w Gdańsku odbyło się trzydniowe szkolenie pt. „Karpiówka Opal na wolim oku”, podczas którego młodzi dekarze mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tej wymagającej lukarny. Szkolenie było nagrodą dla zwycięzców Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy i ich mentorów w kategorii dach stromy. Czytaj dalejSzkolenie składało się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Wśród głównych zadań znalazło się usystematyzowanie wiedzy na temat projektowania przegrody dachowej, prawidłowego wykreślania geometrii i łatowania wolego oka oraz układania na nim karpiówek. Ponadto szczególny nacisk został położony na samodzielne konstruowanie ściany czołowej wolego oka w dwóch wariantach oraz wyznaczania długości krokwi. Zaproszeni na szkolenie dekarze mieli również okazję w praktyce sprawdzić świeżo zdobytą wiedzę teoretyczną. Na specjalnie przygotowanej atrapie dachu w Ośrodku Szkolenia Dekarzy laureaci Mistrzostw układali wole oka dwoma metodami.


 szkolenie pt. „Karpiówka Opal na wolim oku”

Fot. Monier Braas

Czytaj również: Ruszyła 7. edycja projektu „W drodze do pracy” dla kobiet

 

– Choć układania dachówek, jak jazdy na rowerze, nigdy się nie zapomina, to dążenie do perfekcji wymaga stałego doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy. Elementem szczególnie wymagającym precyzji dekarskiej jest układanie wolego oka – zauważa Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier Braas. – Dlatego zorganizowaliśmy dwudniowe szkolenie dla mistrzów i ich mentorów. Dzięki takim działaniom nie tylko możemy cieszyć się sukcesami polskich ekip dekarskich w prestiżowych zawodach, ale też mieć pewność, że wysoka jakość produktów idzie w parze z wysoką jakością wykonania dachu – dodaje.

 

Wśród głównych zadań znalazło się usystematyzowanie wiedzy na temat projektowania przegrody dachowej, prawidłowego wykreślania geometrii i łatowania wolego oka oraz układania na nim karpiówek.

Fot. Monier Braas

Czytaj również: Letnia rekrutacja na studia we wrocławskiej MWSLiT rozpoczęta


W szkoleniu prowadzonym przez Marka Podeszwę – kierownika działu technicznego Monier Braas – wzięli udział Dariusz Jurga i Jarosław Kijak z mentorem Tomaszem Jurgą. Szkolenie odbyło się Ośrodku Szkolenia Dekarzy przy ul. Grunwaldzkiej 238.

 


2017-03-16
Źródło: pegasus / budnet.pl
Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17718 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 288

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >